Blade 2

Blade 2

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

USA / Německo, 2002, 117 min

• Galadriel

Já tomuhle stylu filmů moc neholduji, takže pro mě nic moc, ale kdo chce jen akci, bezduchý příběh a atmosféru, může být při sledování v sedmém nebi.(29.3.2004)

Těžko se tomu věří, ale Blade 2 během těch několika let neskutečně zestárl a k banálnímu a přímočarému ději se nyní přidalo ještě rozpadající se a oku moc nelahodící CGI. Del Toro si hraje s mytologickými prvky, které však mnohem víc sedí k HellBoyovi, než Bladeovi, kterému ona pohádkovost spíše láme vaz a drtí kosti.(26.5.2013)

Daleko lepší, svižnější a zábavnější než první díl. Marně přemýšlím o jiném filmu jehož první část mě moc nezaujala a pokračování naopak dostalo.(22.5.2003)

"Tak som tuná s kamošmi rozmýšľal... či sa dokážeš červenať." Sklamanie a to také veľké, že 40% nedávam len aby som dvojku odlíšil od ešte horšej trojky. Čo o to, Wesley Snipes je stále frajer a na Rona Perlmana je radosť pozerať, ale biedny scenár, prehnaná dávka gore, primálo originálnych nápadov (bomba na hlave, žiletky), trápny finálny zvrat, príšerne zostrihané akčné scény a prekvapivo nudná réžia, páchajú veľkú škodu. Guillermovi del Torovi (DEVIL) tieto veľké americké filmy príliš nesedia, ale podľa mňa to nie je jeho vina, ale vina hlúpych producentov. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org /texty sa odlišujú/: http://recenzie.org/deti-noci/39-blade-2-60- Kino Považan 2002(1.7.2009)

Blade neoplýval bůhvíjak povedenými triky a byl zbytečně rozmělňován řadou neakčních scén. To Blade 2 je z jiného těsta – triky jsou skutečně na úrovni a počínaje úvodní rozehřívačkou až do „překvapivého“ finále se furt něco děje. A nuda to rozhodně není. Wesley Snipes se drsně tváří a nadto ještě cedí jednu drsnou hlášku za druhou. Nová rasa „násosků“ působí na plátně nepříjemněji než feťáci v pražském metru a naturalističnost pitvy jednoho z nich pohla i mým nadstandardně odolným žaludkem. Jinak přítomnost českých scenérií a českého Karla Rodena sice potěší, ale v kontextu celého filmu vám podobné detaily budou celkem ukradené. Druhý Blade je nejen především, ale jenom nonstop bezmyšlenkovitou hororovou akcí, která vás vysaje do poslední kapky krve. Takže milí upíři, pokud nebudete mít někdy kolem půlnoci nic na práci, zásobte se čerstvou krví a račte se kouknout na návrat denního tvora. 80% Zajímavé komentáře: Lateef, Rex Mundi, D.I.G(20.11.2005)