Blade 2

Blade II

Blade 2

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

USA / Německo, 2002, 117 min

Na rozdíl od jedničky už je to "jen" popcornová akční zábava. Ale velice dobře natočená, jen občas s mizernými triky.(11.8.2004)

Aneb jak skvěle by Blade I vypadal s pořádným rozpočtem:) Pokud máte rádi Marka Vašuta, budete se první dvě minuty po titulcích skvěle bavit. Pokud ho nesnášíte, tak ostatně taky:) Karel Roden je naprosto neodolatelně slizký (další vzor pro moji budoucí kariéru), a třešničkou na dortu je Assad Dannyho John-Julese. Platí zde všechna pravidla druhých dílů - soubojů je více, jsou propracovanější a krvavější. Nepřátel je více a jsou nechutnější. A hlavní hrdinka je krásnější:) Příběh se žene vpřed jako zběsilý, závěr filmu je naprosto comicsový, nicméně do budoucna mnohé slibující. (Jenže trojka to zazdí se všemi nadějemi:P) A co se hudby týče, soudtrack je opět výborný, ale postrádám dva tracky - druhá část House Of Pain a Name Of The Game od Crystal Method.(22.1.2003)

• Baldachýn

Ovšem pokud budeme posuzovat Blade II jako film, najdeme takřka učebnicový příklad špatného pokračování. Kdysi jsem si definoval čtyři syndromy špatného druhého dílu série: přeplácanost, hysterická opatrnost, trapné zmrtvýchvstání oblíbeného hrdiny a debilní podtitul. A nebýt toho, že před premiérou film přejmenoval z Blade II: Krvavá štvanice na pouhé Blade II, našel bych tu syndromy všechny. (Reflex)(4.8.2002)

Nemůžu si pomoct, ale mě se Blade prostě nelíbí. Ať jednička, dvojka nebo trojka. Možná je to hlavním představitelem, možná protože nemám rád filmy o upírech... Tomuto zaměření prostě neholduji.(4.1.2006)

• Pohrobek

Tady zbyly jenom a pouze akční až taneční hody umocňované nestravitelným střihem. Všechno, co dělá obvykle film filmem, se vytratilo kamsi do neznáma. Výsledek může být jenom jeden (vlastně jeden dvojjediný): pro první část diváků extra-super nabyté dvě hodiny tvrdé akce, pro tu druhou (doufám, že ne pro zbytek) pitomá, nesmyslná nuda hrající si na zábavu.(10.4.2005)

• - Když je Blade (Wesley Snipes) na konci filmu proděravěn kůly, aby z něj mohli upíři dostat všechnu krev, projdou mu bodce zápěstím a stehny. Jelikož je oblečen jen v kalhotách, tak mu to do nich udělají díry. Ale když Blade později po koupeli v krvi bojuje s upíry, nejsou už jeho kalhoty děravé. (DaviD3141)

• - Většina filmu se natáčela v Praze. (EMMY)

• - Na filmu se podíleli tvůrci komiksových knih, Mike Mignola a Timothy Bradstreet. (TomikZlesa)