poster

Blade 2

 • USA

  Blade II

 • Německo

  Blade II

 • Slovensko

  Blade 2

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

USA / Německo, 2002, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  *****

  Nemyslím si, že by dvojka zaostávala příběhově za jedničkou. Jednička nás musela seznámit s tím, kdo je Blade, co umí, jak to mají hozený upíři atd. Tady se už nemusí na nic čekat a tak del Toro rozehrává od začátku ďábelskou akční řežbu, která mi v době vzniku naprosto srazila čelist až na zem, film jsem viděl ve své době snad desetkrát. Komikčnost z filmu jen srší a to zejména díky na svoji dobu neuvěřitelných digi-bojových variacích, kdy soupeři skáčou po zdech, točí se sebou nad hlavou, odlétají desítky metrů po povedených zásazích atd. I po 6ti letech je to stále jedna z největších akčních pecek a "plynulé" přechody z herců na digitálně tvořené postavy a zpět se mi prostě líbí a pro rok 2002 jsou typické. (Sejně jako třeba kašírované gore-efekty pro italské fláky let 70.) Přidalo se na dinamice, která je naprosto neskutečná, absolutní prostor se dal Bladeovi ala Snipes, který opět dokazuje neskutečná nadání pro většinu běžných martial arts a ještě dobře hraje. Je to propstě frajer. Závěrečná bitka mezi ním a Nomakem je jednou z nejlepších "rvaček" v dějinách akčního filmu, něco tak dinamického, rychlého, akčního, geniálně komixově přehnaného se opravdu hned tak nevidí. Jediné, co mohlo být o trochu propracovanější, tak vykreslení postav a jejich vlastností, když už je tam tvůrci nacpali ... navíc většina vyklidila pole příliš brzy (vampír-samuraj s katanou mi byl opravdu velmi sympatický...). Dvojka navíc překonává jedničku v úžasném prostředí a reáliích Prahy, což je pro del Tora úplně typické. Naopak mám dojem, že ubylo hc-gore. Každopádně dvojku považuji za nejlepší díl série a jeden z nejlepších akčních filmů všech dob.(7.12.2007)

 • Tyler
  ****

  Asi takhle - "Blade" je jeden z nejlepších filmů,které jsem měl tu čest vidět (bez ohledu na žánry). A "Blade II" mě v ničem nezklamal, naopak. Film je vyprávěn v jiném stylu, je comicsovější, nemá takovou hloubku jako jednička, o to je akčnější a krvavější. Což není na škodu. A když k tomu přidáte Karla Rodena a nádhernou vampýrku Nyssu, stačí zvolat jediné - kult je zpátky.(27.1.2003)

 • 3DD!3
  *****

  Totální akční výplach. Nejlepší lék na špatnou náladu a asi už poslední opravdu dobrý film Wesley Snipese. Del Toro si druhým BLADEM otevřel dveře do Hollywoodu a to byl zatraceně důležitý okamžik. Vzpomeňte si na má slova až bez dechu budete sledovat V HORÁCH ŠÍLENSTVÍ jež jsou právě v přípravách. P:S: Perlmanův Reinhardt geniální.(22.12.2007)

 • Radyo
  ***

  Blade 2 není oproti jedničce ničím překvapivý. Zaujme jen spousta další akce a efektních soubojů, no a v neposlední řadě Leonor Varela coby krásná upírka. Jinak je to vpodstatě omílání již jednou řečeného, jen s použitím jiných slov.(19.11.2003)

 • akisha
  *****

  Blade II je oproti jedničce krvavější, s lepšími triky a větším šmrncem. Upíři už vlastně nejsou hlavními záporáky, tím je nový druh zvaný "Reapers" (v překladu smrťák, což zní strašně), který se z upírů vyvinul a teď je masakruje ve velkém. Snipes je ve své roli opět dokonalý, obzvlášť s krásnou Leonor Varela po boku a s partou cvičených upířích zabijáků za zády. Po Deaconu Frostovi se záporákem stal Jarrod Nomac, který je sice charakterem i vzhledem (tím hlavně) úplně jiný, ale o to víc je akční a pak má taky jednu speciální schopnost... Co se týče příběhu, tak tam nic nepřekvapí, ale akce i perfektně vybraný soundtrack všechno vynahradí. V akčnosti a zábavnosti v mnohém předčí první díl. A závěrem jedna perla českých titulků. (Po tom, co jeden člen upířího týmu najde během mlácení Whistlera feromony ve spreji, co tam Whistler nastražil, aby přilákal "smrťáky"). Čuchne si a prej: "Fuj! Chceš mě usmradit těmy prdy, dědku?"(11.5.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace