Blade 2

Blade II

Blade 2

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

USA / Německo, 2002, 117 min

Srovnávat prvního a druhého Bladea je kapičku ošidné. Oba filmy se totiž vydali dost rozdílnými cestami. Norringtonův Blade byl pojatý výrazně civilněji, nebránil se ale až nečekaně nekorektním momentům. Del Toro oproti tomu natočil absolutně nekončíčí cool comicsárnu, plnou hutné atmosféry, hlášek, krve a sem tam trochu mizerných triků. Oba díly ale mají něco do sebe a lepšího určit opravdu nelze. Víc mne bavila dvojka. Znamená to, že je lepší? Ne automaticky..(13.12.2005)

• sportovec

Nudu akčních scén doplňuje bezduchý děj a scénář, u kterého by se s lupou v ruce musely hledat ty pasáže které nebyly opsány nebo "načisto" hned napoprvé dodány, protože kasovní zakázka je to nejdůležitější. Předností filmu je jedno: žalostná útěcha, že lze pracovat a vyrábět (nechci prznit sloveso tvořit) ještě hůře.(21.9.2008)

Chtěl bych mít takový brýle, jako má Blade. Nespadnou z očí, vydrží každý náraz a nikdy se nezapráší. A mimochodem, "jednička" byla lepší.(4.7.2002)

Aneb jak skvěle by Blade I vypadal s pořádným rozpočtem:) Pokud máte rádi Marka Vašuta, budete se první dvě minuty po titulcích skvěle bavit. Pokud ho nesnášíte, tak ostatně taky:) Karel Roden je naprosto neodolatelně slizký (další vzor pro moji budoucí kariéru), a třešničkou na dortu je Assad Dannyho John-Julese. Platí zde všechna pravidla druhých dílů - soubojů je více, jsou propracovanější a krvavější. Nepřátel je více a jsou nechutnější. A hlavní hrdinka je krásnější:) Příběh se žene vpřed jako zběsilý, závěr filmu je naprosto comicsový, nicméně do budoucna mnohé slibující. (Jenže trojka to zazdí se všemi nadějemi:P) A co se hudby týče, soudtrack je opět výborný, ale postrádám dva tracky - druhá část House Of Pain a Name Of The Game od Crystal Method.(22.1.2003)

Je to veľmi dobrý akčný horor s Wesley Snipesom, ktorý je pokračovaním vydarenej jednotky. Má dosť dobrý príbeh o Bladeovi, ktorý stále likviduje nenávidených upírov a hľadá svojho infikovaného priateľa Whistlera, aby ho zachránil, čo sa mu aj podarí, no keď ho samotní upíri požiadajú o pomoc kvôli novému typu upíra, ktorý je príliš silný a ich počet rýchlo rastie, súhlasí, pretože po vyhubení klasických upírov by to znamenalo aj koniec ľudskej rasy. A tak sa musí Blade spojiť s upírskym komandom pôvodne vycvičeným na boj proti nemu, aby celú situáciu zachránili. Spracovanie sa mi páči, ale stále sa z toho dalo získať aj viac. Film si už od začiatku zvolí slušné tempo a väčšinu času si udržuje vysokú úroveň, chválim skvelo fungujúcu chémiu medzi Bladeom a zvyškom tímu, ktorá hlavne prvú polovicu príjemne osvieži, podobne ma zaujalo aj výrazne drsnejšie prevedenie, oproti jednotke je to ešte krvavejšie, brutálnejšie a celkovo až také slizkejšie. Ale zároveň od začiatku až do konca sú výborné pasáže často striedané s nie práve najlepšie zvládnutými a to bez ohľadu na to, či sa jedná o akciu alebo iný typ scény a to je hlavným záporom tohto filmu. Hlavne celá časť v kanáloch mi prišla pomerne nezáživná. Akcie je tu dosť a je výborná, ale aj tak mám z nej trochu rozporuplné pocity. V tomto filme výrazne platí, že čím je akcia menej reálna a viac využívajúca digitálne efekty, tak tým je horšia. Akčné scény, v ktorých stojí Blade proti väčšiemu množstvu protivníkov, či už upírov alebo ľudí sú skutočne perfektné, majú skvelú choreografiu, výborný vizuál a Snipes v nich predvádza vrchol svojho bojového umenia, ale súboje s menším počtom sú väčšinou len priemerné. Najviac sa mi páči perfektná akcia, v ktorej Blade zneškodní pár desiatok policajtov, toto je ten absolútny Snipesov vrchol, alebo aj akčný úvod a z neho obzvlášť druhá fáza, v ktorej opäť vyčnievajú práve osobné súboje. Ale slušná je aj akcia v nočnom klube. Herecké obsadenie je perfektné, Okrem Wesleyho Snipesa, ktorý je tu opäť dokonalý nesklame ani Kris Kristofferson a poteší hlavne skvelo zvolené upírsko komando, Ron Perlman, Matt Schulze, ale aj ostatní, len ma mrzí, že Donnie Yen tu má tak málo priestoru a to aj v akcii, kde stihne len jeden krátky a nevýrazný súboj. A zaujali ma aj Karel Roden a Marek Vašut v menších úlohách. Réžia je výborná, tu nemám problém a spokojný som aj s technickou stránkou, ale opäť niektoré efekty výrazne zaostávajú. Tento diel mám z celej série najradšej, aj keď jednotku prekonáva len tesne. Síce som ani jednému dielu nedal plné hodnotenie, ešte by potrebovali doladiť, ale aj tak ich mám veľmi rád, občas si ich pozriem a stále ma bavia prakticky rovnako. 81%(5.4.2007)