Blade 2

Blade II

Blade 2

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

USA / Německo, 2002, 117 min

Naprosto hloupé, ba totálně tupé, ale s neskutečně svižnou akcí a nadávkou Marka Vašuta. :)(7.1.2007)

Rozpočet $54miliónovTržby USA $82,348,319Tržby Celosvetovo $155,010,032║ zaslúžene komerčne najúspešnejší zo série! _Guillermo del Toro natočil viac než slušné pokračovanie. Miestamy výborné strhujúce tempo, spomalená kamera je tiež veľkým plusom, prim hrajú aj triky aj keď nie vždy špičkové ale stráviteľné a Wesley Snipes vo svojej životnej úlohe. /75%/(8.6.2005)

Asi takhle - "Blade" je jeden z nejlepších filmů,které jsem měl tu čest vidět (bez ohledu na žánry). A "Blade II" mě v ničem nezklamal, naopak. Film je vyprávěn v jiném stylu, je comicsovější, nemá takovou hloubku jako jednička, o to je akčnější a krvavější. Což není na škodu. A když k tomu přidáte Karla Rodena a nádhernou vampýrku Nyssu, stačí zvolat jediné - kult je zpátky.(27.1.2003)

Toro sa druhým Bladom definitívne vyprdol na príbeh, ktorý je len také "křoví" pre hyperdynamické akčné maso. Pri tomto som si vybavil anlógiu medzi filmom a typickou akčnou počítačouvou hrou. Ovládame killera a z počiatku kosíme davy lóserov, ktorých neskôr vystriedajú lepší, chytrejši, odolnejší a pomaly sa pripravujeme na finálneho bossa. Presne túto schému kopíruje aj Blade dva a ide mu to skvelo. Žiadny hlbší filmový zážitok som nečakal a bavil som sa nonstop.(17.6.2006)

Na rozdíl od jedničky už je to "jen" popcornová akční zábava. Ale velice dobře natočená, jen občas s mizernými triky.(11.8.2004)

• - Fráze „a man without fear“, která ve filmu zazní, je dalším odkazem na komiks, tentokrát na Daredevil. (TomikZlesa)

• - Sanaa Lathan, která v prvním dílu hrála Bladeovu matku, si tuto roli zopakovala i v úvodu filmu, avšak v závěrečných titulcích nebyla uvedena. (Specs)

• - Velká část dialogů Karla Rodena je předabována anglickým hercem. Rodenův český přízvuk byl údajně příliš silný. (TomikZlesa)