Blade 2

Blade II

Blade 2

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

USA / Německo, 2002, 117 min

Nemyslím si, že by dvojka zaostávala příběhově za jedničkou. Jednička nás musela seznámit s tím, kdo je Blade, co umí, jak to mají hozený upíři atd. Tady se už nemusí na nic čekat a tak del Toro rozehrává od začátku ďábelskou akční řežbu, která mi v době vzniku naprosto srazila čelist až na zem, film jsem viděl ve své době snad desetkrát. Komikčnost z filmu jen srší a to zejména díky na svoji dobu neuvěřitelných digi-bojových variacích, kdy soupeři skáčou po zdech, točí se sebou nad hlavou, odlétají desítky metrů po povedených zásazích atd. I po 6ti letech je to stále jedna z největších akčních pecek a "plynulé" přechody z herců na digitálně tvořené postavy a zpět se mi prostě líbí a pro rok 2002 jsou typické. (Sejně jako třeba kašírované gore-efekty pro italské fláky let 70.) Přidalo se na dinamice, která je naprosto neskutečná, absolutní prostor se dal Bladeovi ala Snipes, který opět dokazuje neskutečná nadání pro většinu běžných martial arts a ještě dobře hraje. Je to propstě frajer. Závěrečná bitka mezi ním a Nomakem je jednou z nejlepších "rvaček" v dějinách akčního filmu, něco tak dinamického, rychlého, akčního, geniálně komixově přehnaného se opravdu hned tak nevidí. Jediné, co mohlo být o trochu propracovanější, tak vykreslení postav a jejich vlastností, když už je tam tvůrci nacpali ... navíc většina vyklidila pole příliš brzy (vampír-samuraj s katanou mi byl opravdu velmi sympatický...). Dvojka navíc překonává jedničku v úžasném prostředí a reáliích Prahy, což je pro del Tora úplně typické. Naopak mám dojem, že ubylo hc-gore. Každopádně dvojku považuji za nejlepší díl série a jeden z nejlepších akčních filmů všech dob.(7.12.2007)

Tak tohle byl docela narez. Gulliermo del Toro se snazi, aby byl kazdej zaber co nejvic cool a v 90% scen se mu to dari, tech zbylejch 10% je bohuzel trosku nudnejch. Wesley Snipes nepredvadi nijak zvlast uzasnej hereckej vykon, ale plne to vynahrazuje svym vzhledem, protoze je desne cool. Nenapada me, kdo jinej by to tak zahral. A Kris Kristofferson s Ronem Perlmanem jsou vynikajici, hlavne jejich hlasky. Triky jsou na docela slusne urovni, film ubiha ve zbesilem tempu, misty je docela drsnej a choreografie je bezchybna a do toho cool hudba, takze je vam nakonec uplne jedno, ze scenar neni nijak zvlast promakanej. Blade je asi spolu s Phoenixem nejlepsi role Wesleyho a druhej dil Bladea je nejlepsi, takze si 5* zaslouzi.(4.9.2005)

Blade II je oproti jedničce krvavější, s lepšími triky a větším šmrncem. Upíři už vlastně nejsou hlavními záporáky, tím je nový druh zvaný "Reapers" (v překladu smrťák, což zní strašně), který se z upírů vyvinul a teď je masakruje ve velkém. Snipes je ve své roli opět dokonalý, obzvlášť s krásnou Leonor Varela po boku a s partou cvičených upířích zabijáků za zády. Po Deaconu Frostovi se záporákem stal Jarrod Nomac, který je sice charakterem i vzhledem (tím hlavně) úplně jiný, ale o to víc je akční a pak má taky jednu speciální schopnost... Co se týče příběhu, tak tam nic nepřekvapí, ale akce i perfektně vybraný soundtrack všechno vynahradí. V akčnosti a zábavnosti v mnohém předčí první díl. A závěrem jedna perla českých titulků. (Po tom, co jeden člen upířího týmu najde během mlácení Whistlera feromony ve spreji, co tam Whistler nastražil, aby přilákal "smrťáky"). Čuchne si a prej: "Fuj! Chceš mě usmradit těmy prdy, dědku?"(11.5.2006)

Daleko lepší, svižnější a zábavnější než první díl. Marně přemýšlím o jiném filmu jehož první část mě moc nezaujala a pokračování naopak dostalo.(22.5.2003)

Víte, že se právě přepisují anglicko-české slovníky?? U slova ´cool´ už nestojí ´chladný´ ani ´svěží´, nýbrž jenom Blade 2! Tady je totiž (kromě příběhu) cool úplně všechno a film se tak stává neskutečně zábavným. Takže si to shrneme: Snipesův Blade je stále famózní a sype ze sebe kopy s otočkou s takovou razancí a rychlostí, že by závistí zblednul i vyhlášený otočkátor Chuck Norris a zlostí by sežral svůj rangerský klobouk. O hlášky jako hrom se tu vedle Bladea stará Perlman Ron a také Norman Reedus coby Scud, jako srát, co neumí se prát, co má pořád strach a skončí proměněný v prach. Film kráčí dynamicky kupředu, v čemž ho mohutně podporuje špičkový soundtrack (Eve, BT, Ice Cube, Cypress Hill). Souboje jsou propracované, částečně díky choreografii a částečně díky efektům, které jsou však místy viditelně počítačové. Celkově prostě skvělá zábava a i kdyby se celou dobu Snipes šťoural mečem v nose a Perlman si čistil sluneční brýle, pořád to bude COOL. 54 miliónů dolarů(rozpočet)/155 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(24.6.2007)