Školní komedie debutujícího režiséra Zdeňka Trošky s lehkou detektivní zápletkou. Malý Honzík sní o tom, že při správné strategii propadne zpátky do milované školky, zatímco jeho starší sestra Jolanka bolestně prožívá první dětskou lásku i nespravedlivé obvinění z krádeže luxusních bot. A tak začíná jedno velké pátrání po neznámém zloději obuvi a svršků ze školních šaten. (Magic Box)

gédé

FIlm, který jsem neviděl hrubým odhadem tak patnáct let a stejně mám pořád před očima davy dětí nahánějící podlou důchodkyni-zlodějku. Peklo. A dodnes jsem absolutně netušil, že tuhle legendu mého dětství natočil prasopes Troška! ()

K.O.vi

Snad jediný klasický film pro děti od Zdeňka Trošky, pro mě lepší než pohádka O princezně Jasněnce.. Dokud byla cenzura točil Zdeněk Troška filmy, po revoluci začal točit brak, škoda... ()

Nerajohn

Skvělý školní film, vynikající M. Šotola i představitel hlavní role. Pravda, je to Troškovina ještě nepostižená dneškem. ()

yarghoul

Sonda do let, které jsem ?naštěstí? těsně minula (ale modrý kalhotky s bílým tričkem na tělák mě bohužel neminuly). Nikol a boty z Itálie ve mě sice vzbuzují úsměv, ale ve finále je to úplně jedno, protože ty slečny řeší tytéž problémy, co jsme řešily my. A Radim Dochleba byl svého času můj veliký oblíbenec :D ()

Kindernay

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů od Zdeňka Trošky (vedle trilogie Slunce,seno), jen je škoda, že nenatočil víc filmů ze školního prostředí, protože tento film se mu opravdu povedl. Líbila se mě moc i ta písnička od Standy Hložka. ()

Callie

Příjemná pohoda bez laciných Troškovských pitomostí. Ve mě evokuje moje dětství a mládí. Vždycky se na to ráda podívám znova. Boty Hromnice jsou klasika. Stejně jako přezouvající se mladá úča a ředitel zeměkoule-školník. ()

ethel91

jeden z mála, ne-li jediný, český dětský film, který skutečně uznávám a miluju až do dospělosti. tady funguje naprosto všechno. skvěle vybraní herci/neherci (především Rauch a Šotola), nechybí skutečný humor (většina Davidových hlášek mě nutí smát se při každé repríze), úžasná pozitivní příjemná atmosféra, a dokonce i závěrečná píseň tandemu Hložek-Kotvald, jejíž výřezy jsou použity i během filmu jako instrumentálka, ač ostatní jejich tvorbu nemusím, mi tam totálně sedí a dává filmu poslední glamour touch. ()

jjjerry

Příjemná socialistická komedie, ze školního prostředí. Tento film mě umí vrátit vzpomínkami do školní lavice. Herečky možná trošku přehrávají a nebo je to možná dáno tou dobou, dneska se nikdo tak nestydí =) ()

Aidina

Jednoduchá zápletka o přezouvání na škole. ALE - kdo z nás to nezažil. Ten vražedný pohled zásadového školníka, zda všichni máme bačkory (frajeři měli korkáče:-)). ..." Vy se doma nepřezouváte, Dochlebo? My to doma vedeme ještě po staru. Jak - po staru? No z pokoje do kuchyně chodíme přes předsíň a ne přes náměstí, takže si nenašlapeme a neprší na nás." Absolutní vrchol Troškovy tvorby, nic lepšího už asi hned tak neuvidím. ()

Tristesse

Je vždycky smutné, když režisérova prvotina je zároveň tím nejlepším, co kdy natočí. Obávám se, že u pana Trošky tomu tak vzhledem k "vysoké" úrovni posledních děl nejspíš bude. Jistě v tom bude hrát nemalou roli nostalgie, ale nemůžu si pomoci. Dochlebovy a Honzíkovy hlášky i hýkavý smích Lamkové mě prostě stále baví. ()

PatrikP4

Přítelkyně to má hodně ráda... Je pravda že jednou za rok to sní musím přežít a ani mi to tolik nevadí... Dětské sice starší, na to že moc takovéhle filmy nemusím, ale jak říkám některé herecké výkony tam jsou zajímavé a je sranda to sledovat... ()