V jihočeské vísce, uprostřed stříbrných rybníků a tmavých lesů, žije pohledný mládenec Jindřich, který se jednoho dne vydá do světa s pevným rozhodnutím vysvobodit zakletou princeznu. Na své cestě se dostane do strašidelného mlýna, kde žije se svým otcem, mlynářem, krásná Eliška. Mládenec se Elišce líbí, namluví mu proto, že v rybníce je zakletá princezna a on ve mlýně zůstává jako pomocník. To se nelíbí místnímu čertovi a vodníkovi, kteří si na mlynářovu dceru myslí. Snaží se, seč jim sily stačí, pomocí intrik a kouzel mládence ze mlýna vypudit. Ve mlýně se objevuje třetí ženich: starý, bohatý Knížepán, a protože Eliška všechny nápadníky odmítá, mlynář se rozzlobí. Urči lhůtu: buď si do úplňku ženicha sama vybere, nebo ji dostane ten, co si první o ruku řekne. Nastává boj mezi ženichy... (Bontonfilm)

Vonter odpad!

Tohle veledílo je opravdu klenot. Jedná se o nepřetržitý dopravní pás, vezoucí k nám haldu citoslovců, výkřiků a bujarých žbleptů, z kterých se musí rozklepat kolena každému pod 3 roky věku. Tzn, pokud nesnídáte z kojenecké lahve a toaletu nenosíte mezi nohama v podobě pempers, čeká vás 106 minut utrpení. ()

Honey007

Princeznu ze mlejna těžko hodnotit, protože jako jedna z mála současných českých pohádek nepokrytě cílí na nejmenší diváky. I přesto si ale drží vtip a hlavně výbornou hudbu - sázka na českou písničkářskou tradici se tady vyplácí na 100%a navíc i textově mile překvapí. Jako dospěláka mě ale příběh místy nudil a pitvoření čerta a vodníka bylo místy už neúnosné. 75% ()

Yelush odpad!

K tomuto len jedno. Už len pohľad na toho vyšinutého čerta s tým debilným hlasom ma natoľko vytáča, že u mňa hlboko absentuje potreba vyjadrovať sa nejako odbornejšie k tomuto filmu. ctrl+C ctrl+V pre dvojku. ()

sako44

Nejpovedenější Troškova "novodobá" pohádka. Andrea Černá jako princezna určitě ano + výkon Yvetty Blanarovičové jako místního čertíka. ()

Lucie505

Jedna z mála Troškových vyvedeností. Tuhle pohádku jednou nebojácně a s chutí pustím svým dětem. Kouzelný příběh s vodníkem, čertem, nevítaným knížepánem a láskou. Yveta Blanarovičová, Jakub Zindulka, Oto Ševčík nebo Ladislav Županič jsou zde skvělí! ()

looc

Ale jo. Když jsem byla mladší, koukala jsem se na to každou chvíli a obdivovala tu boží čarodejnici. ()

trollfjord

Hezká pohádka s jedním velkým kazem. Pan režisér nabyl dojmu, že vnucováním jihočeského dialektu udělá film zajímavějším. Neudělal. ()

StandikK

S nominací na českého lva za herečku ve vedlejší roli pro Yvettu Blanarovičovou souhlasím, i když několika opakující samochválná se věta "jsem malý ale šikovný" hraničí s filmem pro náctileté. Myslím si, že p.Troška byl spoluvynálezcem nekončících pěveckých talentů a hlavně jedné z části - hvězdná pěchota, kdy jsme mohli shlédnout vystoupení tří snažících se kandidátů na vítěze. Ještě dva primy měla táto pohádka, a to že si nevzpomínám na pohádku, kdy se snažila "princezna" o "pohledného mládence" a mládenec byl celou pohádku docela zaslepený a za druhé, kdy Jindřich zpíval mnohem lépe než krásná Eliška. Problémem mě je, že jsem tuto pohádku poprve viděl za hranicí náctiletých, a nejspíše je to pohádka pro mlaďoučkou generaci, takže proto i takové skeptické hodnocení. ()

Lilith-ell

Přemýšlím.. kdyby se "princezna" jmenovala jinak, jestli bych hodnotila takhle vysoko:), ale mám na tu pohádku pár hezkých vzpomínek a ústřední písnička mě vždycky dojme. Něco na té pohádce přece jen bude.. ()

KristKrist

Jako malá jsem tuhle pohádku měla hodně ráda. Dnes po letech se na to dokážu podívat a zasmát se pár vtipným dialogům,které tento snímek obsahuje. ()

terez9119

Pohádka mého dětského srdce. Troška ještě nebyl senilní a dovedl udělat milou pohádku (pravda pitvoření je tam dost, ale dá se to snést). Písničky krásné, děj bez horších chvilek, prostě pěkná pohádka. ()

Atlacoya

Nikdy jsem tak docela nepochopila, o co v té pohádce jde - ona po něm jede, on si jí nevšímá a furt se snaží sehnat nějakou princeznu. Ona si sežene pěkné hadry, tím ho oblafne a všichni jsou spokojení. Obrázky pěkné, humor by byl taky, jen ta ústřední dvojce nějak nefunguje. ()

Isognomostom

Vybavuju si zase ten Štědrý večer, kdy měla tahle pohádka televizní premiéru, bylo mi tehdy sedm-osm a byla jsem ohromena. A když to skončilo a k závěrečným titulkám zpíval Jindřich tu svou zamilovanou, tak mi bylo blaze. A kupodivu to na mou maličkost naprosto stejně funguje i po tolika letech. Klidně si po mně i po filmu hoďte kamenem, ale já mám tuhle pohádku mnohem radši než třeba loňského Šťastného smolaře.... "A já? Já zas nádherně kulhám, to je pokulháníčko. A víš proč? Protože mám kopejtko... zavaž mi střevíček..." ()

Fraktální

Míra pitvoření postav je určitě diskutabilní. Jenže to můžem z pitvorení obvinit také Jimma Carryho, Mr.Beana, herce v Policejní akademii,Monthy pythony a herce v Krkonošských pohádkách apod . Podle mě tady je přehrávání zaměrné a odlehčuje jinak klasický patos pohádek. Jako plus bych připočital také to, že se pitvoří pouze kreatury u kterých se má tak zvýraznit nelidský charakter, ostatní lidé se chovají/hrají standartně jako ve všech ostatních pohádkách... Pro mě je to moje mládí a pěkná netradiční pohádka která docela dobře funguje. Troška nikoho neuřáží jen karikuje špatné lidské vlastnosti vyzdvyhuje lásku a taková pohádka má být.... velice hezké čtyři hvězdičky ! ()

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje