poster

Andělé v Americe (TV seriál)

 • USA

  Angels in America

 • Slovensko

  Anjeli v Amerike

Drama / Fantasy

USA, 2003, 340 min (Director's cut: 320 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sinp
  ****

  Velmi kvalitní počin s dílny HBO, ale zároveň velmi komplikovaně zařaditelný. Ukazuje se zde z velké části pouhá symbolika, kterou může divák nejednou přehlédnout. Je také zapotřebí abstraktní myšlení a trochu informací o tématice. Zkrátka řečeno tvůrci se s divákem rozhodně nemazlí a požadují jeho velkou sociální vyspělost. Ať už se Vám ale bude zdát seriál místy protahovaný, tak počkejte na závěr, jenž je skutečně citově na silné úrovni (ovšem ne vydíracím způsobem) a podtrhává neobyčejnou kvalitu tohoto seriálu. Není vůbec divu, že bral ceny jako na běžícím páse. Fantastické obsazení bylo využité bezezbytku.(1.9.2005)

 • Pan Filuta
  *****

  9/10 Co napsat v euforii ve které se nacházím? Připomnělo mi to "bergmanovský svět". Viděl jsem to celé v kuse a nenašel jsem slabé místo. Určitě se k tomu ještě vyjádřím později, teď si to musím ještě promyslet.(26.10.2006)

 • murakamigirl
  ***

  Potiaže vôbec nie sú v tom, že by som bola málo slobodomyseľná, v prípade Angels in America vylúčené, proste nepekná dialógová nuda, pretože mnoho z toho, čo Nichols rieši, presahuje môj prah poznania. Čo sa niektorých fantázií týka, trúfam si povedať, zrejme sa do nich zahryzli freóny alebo čo, že sú tak významovo potrhané..... Kvalitný, ambiciózny projekt nabitý nadľudskými hereckými kreáciami, no žiadna katarzia. (Upravené z 15. 10. 2008)(16.1.2009)

 • mustafa
  *****

  Chtěl bych podotknout, že filmy o homosexuálech příliš nemám v oblibě. Tento seriál (hodně dlouhý film?) je ale výjimkou. Doslova jsem nadšen tímto seriálem. Moc jsem se těšil na každý další díl. Nejvíc si vážím toho, že každý díl byl pro mě něčím překvapující. Síla seriálu spočívá především ve vynikajících dialozích a ve skvěle napsaných a natočených vyhrocených scénách. Nebude moc originální, když napíšu, že výkony herců jsou fenomenální, ale bude to stoprocentní pravda. Moc se mi líbilo, jak je zde popisována Amerika kolem roku 1985 a vláda Ronalda Reagana - především debaty okolo americké politiky té doby. Mou nejoblíbenější postavou se stal Roy Cohn: jak vnitřně bojuje se svými hříchy a přitom chce před veřejnosti zůstávat dál tím pyšným a namyšleným právníkem, který za každou cenu neuzná svou prohru - tím budu fascinován hodně dlouho.(28.1.2005)

 • Brygmi
  *****

  Osmdesátá léta, kdy žít a milovat trochu jinou láskou se rovnalo takřka rozsudku smrti. AIDS tu bylo, ať jste mu říkali třeba rakovina jater. A zabíjelo... Andělé v Americe jsou prostě drama s velkým D. Reálné, mrazivé, zvláštně syrové a okořeněné mistrovskými hereckými výkony. Al Pacino, Meryl Streep... O těch už tu bylo napsáno hodně. Mě však obzvláště zaujal Justin Kirk, ve své roli Priora Walkera. Prorok? Nebo jen umírající člověk trpící halucinacemi? A co je vlastně sen a co realita? Odpovědi se nedočkáte, ale dozvíte se hodně silné poselství a jednu důležitou radu. Já jsem se ocitla na krátkou dobu v nadpozemských výšinách... A andělé? Ti jsou možná i mezi námi.(29.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace