poster

Andělé v Americe (TV seriál)

 • USA

  Angels in America

 • Slovensko

  Anjeli v Amerike

Drama / Fantasy

USA, 2003, 340 min (Director's cut: 320 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • keddy79
  *****

  Skvost. Je třeba si na něj udělat dostatek času, aby bylo možné si jej vychutnat a vstřebat.(31.12.2008)

 • sinp
  ****

  Velmi kvalitní počin s dílny HBO, ale zároveň velmi komplikovaně zařaditelný. Ukazuje se zde z velké části pouhá symbolika, kterou může divák nejednou přehlédnout. Je také zapotřebí abstraktní myšlení a trochu informací o tématice. Zkrátka řečeno tvůrci se s divákem rozhodně nemazlí a požadují jeho velkou sociální vyspělost. Ať už se Vám ale bude zdát seriál místy protahovaný, tak počkejte na závěr, jenž je skutečně citově na silné úrovni (ovšem ne vydíracím způsobem) a podtrhává neobyčejnou kvalitu tohoto seriálu. Není vůbec divu, že bral ceny jako na běžícím páse. Fantastické obsazení bylo využité bezezbytku.(1.9.2005)

 • larelay
  *****

  Pri tejto miniserii som prezila pardon za vyraz, emocionalny orgazmus. Nebudem to viac rozpytvavat, kto nevidel, neuveri.(26.7.2006)

 • Tsunami_X
  **

  Strojové střídání slz, zloby a katarzí v divadelně sevřeném příběhu o homosexuálech, mormonských rodičích, šílených manželkách a politické situaci v USA 80. let. Exhibující herecké osazenstvo, deus ex machina na každém kroku a vrzání prken, jež svedlo Nicholse k tomu nejhoršímu a to, že se pokusil přetavit kouzlo okamžiku na filmové okénko. Seriál, který nefunguje ani jako celek, natož aby omračoval vybroušenými detaily.(14.11.2005)

 • Reiniš
  *****

  Andělé v Americe jsou unikátní a velkolepé televizní dílo. Složité, kontroverzní a místy zbytečně teatrální. Přesto nabízí působivou podívanou, takřka jedinou svého druhu. Herci podávájí jedny z nejzajímavějších výkonů své kariéry. Hlavním objevem seriálu je pro mě Mary-Louise Parker v roli nepředvídatelné Harper, které se daří ukrást si většinu scén pro sebe. Dojmů je hodně a proč popisovat nepopsatelné, to se musí vidět.(30.12.2010)

 • - Dvě herečky, které hrají hlavní role, se jmenují "Mary-Louise". Mary-Louise Parker a Meryl Streep, jejíž celé jméno je Mary-Louise Streep. (jezurka42)

 • - Na post režiséra byli zvažování Robert Altman, Neil LaBute a P.J. Hogan. Právě Altman byl pak tím, který  získal Al Pacina pro roli Roye Cohna. (Stanislaus)

 • - Židovská píseň, kterou zpívá Ethel (Meryl Streep), je "Tumbalalaika", která je často používána jako ukolébavka pro děti na východě Evropy, převážně v Rusku. (jezurka42)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace