Andělé v Americe (TV seriál)

Angels in America

Anjeli v Amerike

Drama / Fantasy

USA, 2003, 340 min (Director's cut: 320 min)

Mnohovýznamové, mnohovrstevnaté drama natočené s obrovskou režisérskou invencí a fantazií, vtěsnané do šesti hodinových kapitol. Skvělí herci.(17.10.2005)

Houpačková kvalita. Jednou jsem si říkala wow a podruhé jsem měla chuť přetáčet. Jako celek je to velmi dobré, ale rozhodně ne vynikající.(19.1.2008)

Chtěl bych podotknout, že filmy o homosexuálech příliš nemám v oblibě. Tento seriál (hodně dlouhý film?) je ale výjimkou. Doslova jsem nadšen tímto seriálem. Moc jsem se těšil na každý další díl. Nejvíc si vážím toho, že každý díl byl pro mě něčím překvapující. Síla seriálu spočívá především ve vynikajících dialozích a ve skvěle napsaných a natočených vyhrocených scénách. Nebude moc originální, když napíšu, že výkony herců jsou fenomenální, ale bude to stoprocentní pravda. Moc se mi líbilo, jak je zde popisována Amerika kolem roku 1985 a vláda Ronalda Reagana - především debaty okolo americké politiky té doby. Mou nejoblíbenější postavou se stal Roy Cohn: jak vnitřně bojuje se svými hříchy a přitom chce před veřejnosti zůstávat dál tím pyšným a namyšleným právníkem, který za každou cenu neuzná svou prohru - tím budu fascinován hodně dlouho.(28.1.2005)

Jde o seriál určený hodně náročnému divákovi, protože téma v něm zpracovávané rozhodně není k popukání. Tvrdá realita Ameriky 80. let, kdy AIDS číhalo doslova na každém rohu, znázorňovaná v této minisérii, není nic pro slabé povahy. Výtečně natočené dílo s excelentními hereckými výkony.(15.11.2004)

Naprosto dokonalé herecké výkony, ale nejvíce vyčnívá ten Pacinův (alespoň pro mně). Kupodivu jsem zde našel i velmi dobře zvolené vtipné momenty, které odlehčují celkovou vážnost tématu. Těch pět hvězd není úplně zasloužených, ale já se nechal unést již právě zmiňovanými hereckými výkony. 8/10(23.7.2014)