Počas jednej búrlivej noci prišli na svet dve deti. Každé z nich by malo mať rovnakú šancu na šťastný život a na rodinu, ktorá by ich ľúbila. Ale otcova posadnutosť mať mužského potomka a neľútostný obrat osudu zmení ich životy. Chlapec, ktorý prišiel na svet, bol vychovaný v prepychu a obklopený bohatstvom. Naopak, sladké malé dievčatko urobilo svoje prvé kroky na špinavej podlahe v chudobe. Dva drahé drahokamy, ktoré slúžili ako úplatok na zachovanie strašného tajomstvo, strácajú svoju hodnotu v porovnaní s nespravodlivosťou, ktorá sa stala. Čas, keď by mali byť zahojené všetky rany, sa zmenil na zraňujúcu pieseň lásky... Esmeralda (Leticia Calderón) sa narodila slepá, ale dobrota v srdci naplnila jej život svetlom a šťastím. Žije s túžbou, že raz stretne pravú lásku. Zaľúbi sa do Josého Armanda (Fernando Colunga), syna z bohatej rodiny. Ich láska však bude musieť odolávať mnohým ťažkým skúškam. Posadnutosť, sebecké záujmy rodiny, falošná láska jednej ženy, konšpirácia proti neveste, len aby sa zachovala čistá krv v rodine - to všetko je súčasťou krutého sprisahania proti láske dvoch mladých ľudí. Esmeraldu a Josého Armanda začne od seba deliť rozbúrený oceán, plný nenávisti a pochybností ... (TV Doma)

kukentipla odpad!

O čem to je? Ona je slepá a nosí zelené hadry. On je krásný a blbý. Co já NATO? Tohle je kravina intergalaktických rozměrů. Jedna z prvních telenovel co dorazila na české obrazovky. Dodnes si vybavuji Vladimíra Železného ve své One Man Show jak neodpověděl jedné divačce na dotaz, zda je představitelky Emanuely skutečně slepá. ()

cherita

Spolu s Rosalindou jediný latinskoamerický hřích mého dětství. Ty dvě hvězdičky jsou čistě z nostalgie, protože si už pomalu ani nepamatuju, o čem to bylo, a spíš se mi vybavuje to davové šílenství, které tahle slepá mexická dívčina spustila. Na co si ale vzpomínám naprosto jasně, je rozhovor s jednou mojí kamarádkou, která se z nějakého záhadného zdroje dozvěděla, jak dopadne poslední díl. Když mi oznámila, že José Armando spadne z koně, oslepne a díky tomu se mu podaří dotáhnout Esmeraldu k oltáři, říkala jsem si, jestli náhodou nespadla z koně na hlavu ona. Nespadla. Ono to tak nakonec doopravdy dopadlo. Edit: Nedávno jsem díky JOJ PLUS dostala šanci si pár dílů zopakovat, a musím uznat, že pod těmi nánosy nostalgie se skrývá opravdu hrozná ptákovina, a že jedna hvězdička je víc než dost. Radši už nechci Esmeraldu nikdy vidět, jinak by to mohlo skončit odpadem. ()

Perfo odpad!

Mám chuť dát tomuto hnusu alespon jednu * za velice rajcovní hlavní herečku. Ale když uvážím co to je za pitomost, tak radši ne... ()

krvavamera

První z prvních, které se u nás objevily. I když za sebou přitáhla pěkný bordel, přiznejme si, že z toho všeho byla asi nejlepší. Musíte tu slepou chudinku posuzovat trochu z hlediska žánru! P.S.: Fakt nejsem úchyl a nemám, opakuji NEMÁM ráda telenovely a mýdlové opery. ()

Atheas

Náhodou co vím tak mě to celkem bavilo když sem tehdy na to koukal. A neverim celkovému hodnocení, proto dám pět. Když sakra na tzo koukali díl po dílu uplně všichni. ()

Raimok

První a poslední telenovela, na kterou jsem se díval. Sice až od půlky, ale o to je zvláštnější, že mě to bavilo. Bylo mi 10. Když to přirovnám k tomu braku, na který člověk dnes při přepínání narazí běžné všední odpoledne, tak tohle je opravdová perla mezi sviněmi nebo jak se to říká. 59 % ()

Berry odpad!

Nova zřejmě našla nový způsob jak přilákat národ k obrazovkám. Koupila dementní sračku s ještě dementnějšími herci a nejen že peoplemetry praskaly ve švech, ale Nova jim k tomu ,,nadělila" ještě Rosalindu! Ráda bych hodnotila kladně, ale nemůžu chválit debilního Chosého Armanda, který je rád, že je slepý a nemůžu ani chválit zelenou naivní krávu, která čumí, jako kdyby dostala přes hubu... Samozřejmě naše babičky si tuto telenovelu nesmírně chválí a dali by za ni ruku do ohně. Však jste měli vidět jaké ponaučení o ,,dobrém" seriálu jsem dostala od své babičky, když jsem se ,,odvážila" říct, že je Esmeralda kravina!... ()

pend

Typická telenovela, kterou TV Nova prosadila do hlavního vysílacího času. Bože, jak hluboko jsme klesli. ()

outsider

ona slepa a chuda, on krasny a bohaty, pak najednou ona vidi a on nevidi, jsem z toho zmatena...jeste ze vsechno dobre dopadlo :-)ne, vazne...moje babicka to zboznovala a ja to byla nucena sledovat v dobe obeda...tak jsem zacla chodit do skolni jidelny a tim se provzdy vyhla dalsim telenovelam. Diky bohu. ()

Jabro odpad!

Byla to první telenovela, kterou k nám TV NOVA zavlekla a bohužel musím konstatovat, že z daleka ne poslední... José Armando, aniž bych si to přál, se mi bohužel vryl do paměti, tak nesmazatelně jako když jsem poprvé šlápnul do psího výkalu... ()

TaanStari odpad!

Původně jsem chtěl napsat cosi o tom, že je to zelený a vráží to do zdi, ale vidím, že to tu už několikrát zaznělo, tak místo toho píšu tenhle hloupý a obsahově prázdný komentář... Ostatně je to komentář ke stejně prázdné telenovele. ()

fifi.m

Když na to někdo koukne dnes a ohodnotí, tak to moc nemá smysl. Tenkrát to byl prostě hit a koukal na to každej. A kdo říká že ne, tak kouká dodnes. ()

piranha

Musím se Esmeraldy tak trochu zastat. Byl to svého času velmi koukatelný a inspirativní seriál přesně na úrovni cca osmiletého dítěte, kterým jsem tehdy byla. Oceňovala jsem zejména pěkné prostředí mexického venkova a přilehlé haciendy. A také v něm nebylo zdaleka tolik násilí, temna a uřvaných scén o ničem jako ve všech ostatních telenovelách, které se nehodí ani jako ta pohádka pro děti. Znovu bych se na něj ale už nepodívala, abych si nezkazila ten veskrze dobrý dojem, který ve mně tehdy zanechal. Teď už by mi asi přišel děj i počínání postav krajně komické. ()

Bozvav odpad!

Od té doby.co jsem byla nucena se na to dívat s ex manželovou maminkou nesnáším mladý slepý holky a zelenou. Ne vážně, viděno tak 35 dílů, opravdu a žiji a nenašla jsem nic pozitivního. Takže do odpadu. ()