Anatomie pekla

• Francie Anatomie de l'enfer (více)

Ona je dívka. Je krásná. Přesto ji ignorují. Na záchodech klubu si pořeže zápěstí. A tak se poznali. Jemu se ženy nelíbí, ona mu zaplatí, aby se na ni díval, jak ona říká: "Z úhlu, ze kterého by ji nikdy nikdo neměl vidět". "Bude to něco stát" říká on. Čtyři noci. V domě uprostřed ničeho. Čtyři noci na to, aby konfrontovali jeden druhého. Čtyři noci ke konfrontaci nevyslovitelného, k vyjádření toho, co nesmí být ukázáno: onoho tajemství. (oficiální text distributora)

trojúhelník odpad!

Výkřik ublížené ženské duše. Nevadila mi ani tak zobrazovaná obscénnost (jsem zvyklý z Antikrista, KLIPu a podobných), jako to neuvěřitelné pokrytectví, ta umělá nadřazenost, která se nesla celým filmem. Apropó, nebyl to film, byla to přinejlepším zfilmovaná kniha, takhle se film nedělá, takhle lidi nemluví a netváří se, nemůžu si pomoct. Nehledě na všechnu tu neuvěřitelnost, přehnaně zobrazované emoce, opravdu jí nevzbudí, když s ní cloumá a souloží, ale probudí ji až jeho pláč? proč je tam tak explicitně zobrazeno sperma, poševní sekret, krev, když je zřejmé, že jsou to pouze rekvizity? Dlouho mě žádný film takto neurazil, nenaštval, píšu ještě v afektu. Hnusí se mi způsob, jakým jsou zde zobrazováni muži, režisérčin pocit méněcennosti byl z plátna přímo cítit, chuděra malá. Jak může takhle slepě generalizovat v pouhé snaze shodit mužské pokolení a s očividným feminismem nadřazovat ženskou rasu?! Uf. Tak tohle ne. Pokus o umělecký film zrovna nefunguje, pornoherec Rocco se snaží tvářit všelijak, ale nejde mu ani jedno, zachovává si pouze tupý, bezduchý výraz. Konec vyeskaluje v největší ptákovinu, co jsem kdy slyšel; ženské nás ovládají, vládnou nám, nemůžeme se před nimi nikam schovat (ale děsně je potřebujeme!), jediné, co nám nevezmou je opilost?!?! BOŽE! To myslíte vážně? Pokrytectví nejvyššího stupně, takhle to ve mně dlouho nevřelo! ()

paascha

Pseudointelektuálské ženské pojetí a totální neumění dělají z tohoto nudného paskvilu nekoukatelnou nudu. Možná je to tím, že je to francouzský film, který již delší dobu prožívá totální pád do bahna nevkusu - stejně jako český:-( Inu, ze 60. let se dlouho sát nedá. Jednu hvězdičku dávám za pokus o legraci...motyčka, ptáče, čaj :-)) ()

Aluska88

Jakýmsi zvrhlým, perverzním a pokleslým způsobem je pro mě Anatomie pekla něco jako kontroverzní druh umění. Má druhá půlka mysli sice říká, že přirovnávat toto k umění je přehnané a neuctivé, ale nic lepšího mne nyní nenapadá. Některé takové filmy mě jistým způsobem přitahují. Pro většinu je to nejspíš zbytečný, pokleslý film, který je pohorší, znechutí, a pro nějž použijí spoustu vulgárních přízvisek. Odpad? Možná. Ale odsuzovat ho jen kvůli otevřené sexualitě, perverzi a jistým odpornostem? Co taky čekat od filmu, ve kterém se vyskytuje nejznámější pornoherec světa. Názory a dojmy pronášené Amirou Cassar mě zaujaly. Ve spojení s jejím bělostným tělem a černými vlasy tak vytvářely hlavní prvek filmu. Každý člověk má alespoň jeden film, kterým může většina ostatních pohrdat, je jím znechucena, uráží je, ale pro ně je to jako určitý osobní nebo umělecký odpad. Možná si sami říkají, proč se jim právě takový film zalíbil, přitáhl je. Odpověď však neznají. ()

Crocuta

"Anatomie pekla" se v několika ohledech podobá Ošimově "Koridě lásky" - detailně zkoumá lidskou sexualitu a to za použití značně netradičních prostředků. Proti japonskému snímku má však celou řadu slabin, které nemají co dělat s tím, že u Breillatové se jedná o feministický pohled na danou tématiku. Její názory jsou jistě legitimní, ale forma jejich prezentace je, řekl bych, dost nešťastná. Především chybí nosnější příběh (pokud je tu vůbec jaký), atmosféra nulová. V dialozích občas probleskne zajímavá myšlenka, ale zhusta jde o banality budící pousmání. Co se týče "šokujících" scén - rozhodně netrpím zbytečnými předsudky, ale spojení krve a erotiky nepatří k mým koníčkům a právě ony krvavé okamžiky jsou z mého pohledu humus, který nemá v kinematografii obdoby. Je ovšem nezadatelným právem autorky, vybrat si, jaké prostředky zvolí k vyjádření tvůrčího záměru - ten pro mne ale zůstává z valné části záhadou. "Anatomii pekla" vydím spíše jako nudný film s několika zajímavými a několika vyloženě nechutnými momenty. ()

lioncel

Moc to tedy nechápu, bylo dost tristní, vidět nejlepšího evropského porno hřebce s přiblblým výrazem oduševnělého 4% borce .. a na víc, vždyť Catherine Breillat měla ve svém uměleckém životě v minulosti úžasnou možnost se profesně přiučit u takového mistra jako byl Bernardo Bertolucci, s kterým v roce 1972 úzce spolupracovala a přesto vypustí do světa něco takového .. hmm .. nejblíže bude asi : _ Crocuta _ … ()

• Režisérka Catherine Breillat napsala roli muže speciálně pro Rocca Siffrediho. (Cheeker)
  • Amira Casar měla v erotických scénách svojí dablérku. (Indy21)