Kokosy na sněhu

• USA Cool Runnings (více)

Jamajka je země slunce, tropického ovoce a rychlých sprintérů. Bohužel však při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje sportovců jsou na čtyři roky pohřbeny. Kupodivu se však objeví naděje v osobě obtloustlého amerického outsidera Irvinga, bývalého olympijského vítěze v jízdě na bobech. Pod jeho vedením se začnou pružní a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry. Nadšení je obrovské, peníze žádné a najít sponzora pro tak bláznivý podnik je skoro nemožné! Nakonec muzeální bob osedlaný čtveřicí prokřehlých sportovců stojí na startu olympijské bobové dráhy... (TV Nova)

DonTommy

"Kam deš?" "Dát si horkou koupel, je mi zima když slyším o ledu."Výborná komedie plná výborných hlášek (což pro mě, totálního hláškovacího maniaka znamená nezanedbatelné hodnotící kritérium), která mě vždycky spolehlivě rozesměje...jedna z klasik které si můžu pouštět zas a znova a ještě mě neomrzela :-) "Nemusíte se bát že si rozlámete všechny kosti v těle, to ne. Rozdrtíte si je! ()

Bezmenny

Vtipná myšlienka, ešte vtipnejšie situácie a super Sanka.... Bez neho by to nemalo grády. S ním, je to super... "Nikto neveril, že sa to môže stať, že Jamajka bobistov môže mať." ()

Leksland

Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítezí... v roce 1988 se něco podobného stalo a jamajský bob vyrazil na olympiádu do Calgary a navzdory tomu Jon Turteltaub natočil tuto povedenou komedii. 75% protože zde se je vážně čemu zasmát... ()

aa12

Film který mě zaujal nejen proto že se u toho zasměju, ale hlavně protože je to natočené podle skutečné události. Člověk jen kroutí hlavou jak to ti jamajčané museli mít těžké. ()

Knor

Jako kluk jsem tenhle film miloval. Postupem času už to sice není takové, ale pořád to funguje a je to výborná komedie o partě černoušků, která sníh a led viděla možná na fotce a vrhnou se po hlavě na zimní olympiádu v bobování. některé hlášky jsou dodnes nesmrtelné ,,trenére!! díky trenére''. Příjemná oddychovka, která ani na chvíli nenudí. ()

liberita

Výborná športová komédia, ktorá ma dokáže vždy rozosmiať, plná zábavných scén a pre mňa až legendárnych výrokov, tak v slovenskom ako aj českom dabingu. Avšak Kokosy nie sú len o srande,majú aj dobrý príbeh vychádzajúci z reálnych udalostí, sympatické postavy bobistov aj ich trénera a hudbu cez reggae po Hansa Zimmera, ktorá výborne sedí k Jamajke aj ku Calgary. ()

Jacccob

Jedna z komedií mého dětství, která se prostě nikdy neokouká. Turteltaubův nejlepší film, škoda, že potom už žádný slušný nenatočil, tenhle vytvořil na výbornou. Krásná nostalgická komedie s pár legendárními momenty. "Co děláš vole?" "Takhle to přece dělaj švýcaři ne?" "No dělaj taky hodinky, ale to ty neumíš co?". ()

Homerking

Jedna z nejlepších komedií vůbec, určitě se vryla do paměti mnohých diváků. Srandovní scénky a hlavně nezapomenutelné hlášky ()

ilovebritain

Chvála je krásná věc, leč někdy se nevyplatí jí plýtvat. Tato komedie beze sporu patří do sorty zlatá devadesátá a coby příslušnice dané generace jsem geneticky uzpůsobená k lásce vůči těmto filmovým počinům. Naneštěstí to pořád nemůžu srovnávat s konkurencí. Je to krásná milá dojemná komedie s nadmíru povedeným závěrem a zůstane nadlouho mým oblíbencem, přesto stále vyvolávající úsměv, nikoli aplaus. ()

Zeldur

Hodně pohodový film, který se sice od své původní předlohy v několika maličkostech liší, i tak je to ale jeden z nejoblíbenějších filmů mého mládí. ()

xenopus

Já jsem to těm klukum jamajskejm vopálenejm prostě sežral. Chápu, že to se nestane u všech, a taky chápu, že si scénáristé poupravili skutečné události snad až moc, ale jako příběh je to moc pěkné a moc optimistické. Jako bych vážně cítil to teplo na Jamajce a tu zimu v Calgary. Místy nemístně patetické řeči jsem přehlédl a odpouštím dojemný závěr, u něhož jsem uronil několik slz. Díky celkovému dojmu dávám 5*, nebýt toho, dám z nostalgie silnější 4* (přece jen tohle je film mého mládí), a nebýt ani toho, dám slabší 4*, protože to je pořád pohodový, srandovní a výbornou hudbou opatřený, byť nenáročný, rodinný film (co naplat) amerického střihu. ()

brabbik

Slušná dávka komedie při změně prostředí. Myslím, že hlášky z tohoto filmu si budete pamatovat dosti dlouho. ()

LilyDeLarge

"Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí. Ve předu je Kevin a za ním Junior a Yul a Sanka. Nejrychlejší jsou jamajský sprinteři. Na jamajským bobu pojede Jamajka!" - Kdo by tenhle song neznal?! Entusiasmus a vtip týhle partičky musel rozesmát každýho! ()

OL@F

Moc povedená komedie,Candyho sem si v tom filmu úplně zamiloval!Soundtrack je taky moc povedený a u hlášky:"Trenére!Díky trenére!" "Nemáš za co Sanko,od toho jsem tady." , jsem brečel smíchy.. ()

fordhont

Film natočený na základě skutečného příběhu jamajských bobistů účastnících se na olympiádě je o odhodlanosti. Zkušený trenér dostává novou šanci opět v životě něco dokázat a napravit si pověst a i s trochou peněz a nedůvěrou zkouší s jamajskými bobisty své štěstí a dokazují tím tak silnou vůli a píli ve filmu plném legrace a vtipných hlášek. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (více)