Kokosy na sněhu

• USA Cool Runnings (více)

Jamajka je země slunce, tropického ovoce a rychlých sprintérů. Bohužel však při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje sportovců jsou na čtyři roky pohřbeny. Kupodivu se však objeví naděje v osobě obtloustlého amerického outsidera Irvinga, bývalého olympijského vítěze v jízdě na bobech. Pod jeho vedením se začnou pružní a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry. Nadšení je obrovské, peníze žádné a najít sponzora pro tak bláznivý podnik je skoro nemožné! Nakonec muzeální bob osedlaný čtveřicí prokřehlých sportovců stojí na startu olympijské bobové dráhy... (TV Nova)

Pan.Antonin

Kupodivu to lépe funguje jako dojemný sportovní film než jako komedie. Vtipy tam jsou samozřejmě zastoupeny ve velkém množství, ale jak poznamenali i ostatní uživatelé, ta sportovní vážnost tam jde hodně cítit. Hodnotím mezi čtyřmi a pěti hvězdami, díky povedenému závěru dám to lepší hodnocení. ()

tomino28

Ani nevím proč, ale pro mě už se z toho stala vánoční klasika. Asi to bude proto, že pozitivních a vtipných filmů není nikdy dost. Spousta scén a hlášek už je dnes kultovní a konec dojme snad i toho největšího pesimistu. Zkrátka žhavá zimní pecka z Jamajky! ()

ricmont

Kokosy na sněhu je pro mě ten nejlepší sportovní film všech dob. Příběh prvního Jamajského bobu je první vtipných i dojemných momentů a hlavně obrovské motivace se nikdy nevzdat. Protože pokud Jamajka dokázala dokončit závod i po nehodě v obrovské rychlosti tak člověk už dokáže cokoliv. ()

Mr.Meth

Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí. Ve předu sedí Denis a za nim Junior, pak Prdel a Sanka.... V komediích u mě sice nezvítězili, ale umístili se velice dobře, skoro olympijsky. ()

LionelHuts

Znáte to, když se vám líbí nějaký film a vy vlastně ani nedokážete říct proč? U mě je to přesně případ tohohle filmu. Moje vůbec nejoblíbenější komedie. Tolikrát už jsem ji viděl a líbí se mi pokaždé víc a víc. ****** ()

adamm90

Má nejoblíbenější komedie, kterou jsem viděl poprvé jako dítě a od té doby jsem tento film viděl ...... no hodně krát. A asi nikdy mě nepřestanou bavit, tihle "čtyři černí kluci v bobu". ()

Kašák

Tahle ztřeštěná komedie vyprávějící příběh tří sprinterů, nejlepšího karového šoféra na Jamajce a jednoho zhrzeného trenéra patří mezi moje nejoblíbenější filmy vůbec. Čtyři mladíci z exotického ostrova v Karibiku, kteří nikdy neviděli sníh a držící se hesla „Není důležité zvítězit, ale nezmrznout“, toužící po velkém sportovním úspěchu spolu s bývalým bobovým jezdcem, který se své rodné Americe zhnusil podvodem na Olympiádě, to je skvělý námět pro skvělý snímek. Film má tempo, skvělé humorné situace, ale i poněkud sentimentální, ale do příběhu celkem dobře zapadající okamžiky. Tenhle snímek se mi nezapomenutelně vryl do paměti také díky výkonu Doug E. Douga, který si svoji roli Sanky očividně užívá. Pro mě skvělý komediální filmový zážitek. ()

Jirka1111

Další z filmů mého mládí. Komedie, ve které hrají po většinu času jen černoši a přitom není úplně blbá a neuslyšíte každých deset vteřin slovo "fuck". Rozhodně doporučuji shlédnout. ()

supo

Nemůžu si pomoct, ale mě se to moc líbilo :-) Navíc na náměty skutečných událostí. Sice se v závěru nevyhli patosu, a uvědomnění zlých hochů, ale je to komedie, žádné psychologické drama. Hoďte kamenem kdo v závěru těm klukům nefandil :) ()

Plejhyl

Není moc komedií, u kterých se i na popáté válím smíchy. Tohle je jedna z nich, protože vtipné hlášky a scénky kokosy chrlí takřka nepřetržitě. Už jenom nápad posadit do bobu čtyři jamajské černochy slibuje netradiční podívanou. A je vcelku pochopitelné, že se většina vtípků trefuje do oné bizarní představy černých sprinterů na zimní olympiádě. Ani v mrazivé Kanadě kluci z Jamajky neztrácí humor, přestože způsob, jakým se tam dostali (zhruba první třetina filmu), se mi zdá o poznání zábavnější. Tu pátou hvězdičku dávám spíše z nostalgie – Sankovy hlášky jsou zkrátka nezapomenutelné. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (více)