Kokosy na sněhu

• USA Cool Runnings (více)

Jamajka je země slunce, tropického ovoce a rychlých sprintérů. Bohužel však při kvalifikaci na letní olympijské hry dojde k hromadnému pádu a naděje sportovců jsou na čtyři roky pohřbeny. Kupodivu se však objeví naděje v osobě obtloustlého amerického outsidera Irvinga, bývalého olympijského vítěze v jízdě na bobech. Pod jeho vedením se začnou pružní a opálení atleti v doslova neuvěřitelných a velmi komických podmínkách tropické země připravovat na Zimní olympijské hry. Nadšení je obrovské, peníze žádné a najít sponzora pro tak bláznivý podnik je skoro nemožné! Nakonec muzeální bob osedlaný čtveřicí prokřehlých sportovců stojí na startu olympijské bobové dráhy... (TV Nova)

bolan

Škoda, že vtip je tak lehce náchylný k hlouposti a hranice kdy je komedie vtipná a kdy hloupá, je velice tenká a každý máme tu míru někde jinde. Na 5 hvězd to umí pouze Woody Allen, na 4 bůh a na 3 pouze ti nejlepší. ()

Hepy13

Když se na tenhle film podíváte, řekněte mi co vidíte. Já vidim hrdost, vidim sílu a vidim film kterej se s nikym a ničim nesere. Jedna z nejlepších a mých nejoblíbenějších komedií, která se semnou táhne už od dětství až doteď. Hlášky z kokosů jsme používali už na základní škole, zkrátka někteří lidi nevěří že Jamajskej bob zvítězí. Já tomu věřil vždycky. Film který je něčím víc než jen pouhou komedií. ()

Bukk

Vepředu je Denis, za ním Junior, Jul a Sanka - vyhraje Jamajka! ... takže ano, jsem přesně ten člověk, co si po asi miliontém shlédnutí bude prozpěvovat ještě dlouho jednu z klasik. Vlastně by se dalo říct, že znám skoro celý film nazpaměť, často se přistihnu, že si repliky odříkávám zároveň s hrdiny (hlavně třeba Julův proslov k Juniorovi) a konec prožívám zas a znovu. A vůbec mi to nevadí. Že by znak dobrého filmu? ()

Maryinka

Nezapomenutelné hlášky, kterým se směji i "posté"... Perfektně vykreslené postavy, které se vzájemně doplňují... Zajímavý scénář, jenž dokáže sloučit vtipné s poučným... Konec mírně sentimentální, nicméně stejně hodnotím 5*. Skvělá komedie, doporučuji. ()

BigMarthy

Nechápu tak nízké hodnocení, naprostá klasika mého mládí. Nepovídejte mi, že jste si nezpívali: „Někteří lidi nevěří, že Jamajskej bob zvítězí. Vpředu je Deris, za ním Junior, a Jul a Sanka. Nejrychlejší jsou jamajský sprinteři, na jamajským bobu pojede Jamajka." ()

nonick1

Pohodová letní komedie ze zimní olympiády - z dob, kdy se jamajský bob dokázal obejít bez sponzora a americké komedie bez dnešního otravného a všudypřítomného fekálně-sexuálního "humoru". ()

reich

Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí... Sanko si mrtvý? Jo, vole. Trenér já potřebuji na záchod. Trenére! Legendární hlášky z jedné z nejlepších amerických komedií z 90. let. Kromě Leona stojí zde za zmínku i John Candy, kteří si doslova přivlastnili celý film, ale přesto je celkový film plynulý a vtipný. Nesmím opomenout i geniální dabing, která vznikl, Jiří Prager jako Sanka či Pavel Šrom jako Irv. 90% ()

Zeek

Takzvaná sportovní komedie, která obsahuje šílený množství dobrých vtípků, u kterých jsem se velmi dobře pobavil. Nevýhodou je, že tenhle film stačí vidět tak dvakrát. Potřetí už je to nuda, což je škoda. Moje hodnocení: 70% ()

RadimFišer

Dojemné a zábavné až hanba. Nový styl a originálnost se nachází v tomto protřelém a sluncem prolitém filmu. Vysoce doporušeno sportovcům, lidem co se chtějí odreagovat po dni v práci a těm, co si chtějí jen tak krásně prožít svůj volný a drahý čas. To co najdete v tomto filmu je působivé, chytlavé a zapůsobí to na vaše kamarádky a kamarády. ()

Rehooo

Tohle je klasika všech klasik. Vzpomínám, když jsem tuhle komedii viděl poprvé a hltal jsem ji každou vtařinou. A od těch dob to není jinak. Pokaždé když se na to koukám tak se musím smát. Protože: "Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí" :-) ()

El-Barto

Film mého mládí a sportovních začátků. Je v něm spousta dobře známých scén a hlášek, např. : "Co to děláš? - To dělají Švýcaři - Jo a taky dělají hodinky". A jak se lidé divili, když jsme na pouti předváděli jamajskej bob na horský dráze :)) ()

tenced

to je bez diskuze citovka... na jídelníčku můj osobní první opravdový příběh několika dredatých sympatických nul na groteskní cestě ke slávě se základem v reálných událostech (což přidá na intenzitě).. v té době odproštěné od propíraných klišé.. 4 jamajské bobky ()

kamigava

Příjemná komedie, na kterou se vždy rád podívám. Nejlepší hláška z filmu: "Někteří lidé nevěří, že jamajskej bob zvítězí." :-D ()

zdeny99

Kokosy na sněhu jsou již dávno kultovní komedií o čtyřech jamajských bobistech, kteří se touží kvalifikovat na ZOH v Calgary 1988. Mimo jiné není to pouhopouhý výplod filmařské fantazie, jelikož ten bob tam skutečně startoval. Tihle bobisté ovšem to berou víc s humorem než vážně, a tak je celý film prosycen řadou excelentních hlášek jako například: "Sanco, jsi mrtvej?" - "Jo, vole!" A kromě samotných hlášek také je plný vtipných a nečekaných situací jako: líbání štastných vajec, modlitba začínající "Otčenáš, jenž jsi v Calgary", nabourání policejního auta tréninkovým bobem a následující představení "Jsme posádka prvního jamajského bobu!", prázdná místnost po zhlédnutí dokumentu o bobech, chytání bobu v ledovém korytě nebo vysvětlení Yulovi, že v Bakinghamském paláci již bydlí královna. [27694. hodnocení, 581. komentář, 78%, 488. nejoblíbenější film] ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Nick opět lovcem pokladů

Nick opět lovcem pokladů

04.08.2006

Rozdělaných a ohlášench projektů není v případě Nicolase Cage nikdy dost. Kromě práce na snímcích Kokosy na sněhu) a ve filmu se objeví všechny hvězdy z předešlého dílu od Harveyho Keitela přes… (více)