Houba Bob, který byl jako kuchař už tři sta čtyřiasedmdesátkrát vyhlášen zaměstnancem měsíce, sní v podmořském Bikini Bottom o povýšení a věří, že je favoritem pro funkci ředitele nové restaurace řetězce Krusty Krabs. Místo něj však pan Krabs nabídne místo Bobovu pesimistickému sousedu Squidwardovi. Zničený Bob vezme nejlepšího kamaráda Patricka a vydá se s ním do Goofy Goobers, aby utopil smutek ve zmrzlině. Jenže pak se úhlavní nepřítel pana Krabse Plankton rozzuří, že se o otevření Krusty Krab 2 objevila reportáž v televizi, zatímco do jeho restauraci Chum Bucket ještě nepřišel ani jeden zákazník. Rozhodne se pomstít a ukrást přísně tajný recept na populární pirožky pana Krabse. Součástí plánu je také krádež koruny krále Neptuna, falešné obvinění pana Krabse z této krádeže a samozřejmě vláda nad celým světem. Nejprve se mu daří, ale pak se do věci vloží Bob, který spolkne zklamání a jako věrný zaměstnanec nabídne panu Krabsovi pomoc. Jenže dokáže vůbec malá mořská houba tak velkou věc, jako je záchrana královské koruny a likvidace slizké pěny dřív, než Plankton změní Bikini Bottom v Planktopolis? Možná ano, vždyť má na své straně Neptunovu dceru Mindy... (TV Nova)

marrrrian

Ja som sa vlastne so Spongebobom prvýkrát stretol až pri tomto filme, dovtedy som to síce poznal, ale mal som to za nejakú detskú blbovinu. O to viac som teda bol prekvapený tým, čo ma čakalo. V prvom rade to bolo neskutočne vtipné, postavičky dostatočne divné a na koniec, rozhodne to nie je nejaká detská blbina. Odvtedy som to videl už niekoľkokrát a zakaždým ma to pobaví. Má to zopár hluchých miest, ale nie je ich veľa a ľahko sa stratia v záplave neustálych vtipov, situácií, či v množstve neuveriteľne vykreslených výrazov tvárí. Určite by to mal vidieť každý, kto má rád srandu. ()

TheMe

Spongeboba mám rád, ve filmu se úžasně rozsekal zmrzlinou a pak se povozil na zádech toho nejlepšího z nejlepších.. Mič Bjůkénen na hrad! ()

Loriana

Skvělá zábava, film nabytý hláškami a výjevy, které si budete pamatovat léta :-) Kam se občas hrabe kdejaký animák od Pixaru. ()

jecmen2

Máte špatnou náladu? SpongeBob SquarePants! Jste ichtyolog? SpongeBob SquarePants! Chcete se řezat smíchy? SpongeBob SquarePants! Tohle není jen pohodový a vtipný film. Tohle je podmořské senzační dobrodružství přesně podle SpongeBoba a Patrika! Myslím, že hlášky typu - Do velrybí dělohy - a jiné, co tam zazněly, budu používat i v běžném životě :-) A nemohu zapomenout na to skvělé cameo na konci, bež jehož existence by můj život postrádal smyslu - Hasselhoff je prostě megamazák! ()

AxusNalim

Po polovině filmu jsem tomu chtěl dát jen čtyři hvězdičky jako za dobrou epizodu Spongeboba z časů, než začal seriál upadat. Ale pak přišel Hasselhoff. ()

Skylwalker42

Pro mě velmi vtipná záležitost . Sranda je zde na hraně, avšak onu hranu nepřekročí k směrem trapnosti. Mám absenci se seriálem, tudíž jsem svět žluté malé mořské houby, jsem načal tímto filmem. A rozhodně se pustím do kraťasů. ()

MrD

Souhlasím, životní role pro Mitche Buchannona!!! Spolu s arašídem Goofy Gooberem podávají výkon hodný nominace na Zlatou palmu za nejlepší můžský herecký výkon ve vedlejší roli. 4 hvězdičky. ()

Hayane

Tohle mě bavilo, správně úchylné a ten konec s Hasselhoffem a bitkou na jeho nohách byl super. Škoda jen, že Spongebob měl jiného dabéra. Jinak příběh byl dobrý, zápletka mě bavila. A u čeho jsem se opravdu nahlas zasmála byl konec, kde Spongebob zpívá písničku o burákovi a objeví se tam Patrik s sexy nohama. Super! ()

pegtr

Postava Spongeboba se na tak dlouhý film nehodí.Ikdyž byl námět dobrý kvůli takové délce však film v některých částech nudí.Kvůli délce byl také ubrán humor kterého je tady narozdíl od normálního dílu podstatně míň.Slabší 3 hvězdy. ()

2sistem

Hajzhof mě fakt rozsekal. Divil jsem se jak v dospělosti můžu čumět na takovou hovadinu. Jenže nemůžu za to, ale mě se to líbilo. ()

Milo384

SpongeBob jak má být, ani délka mu neublížila, zábavná pohádka pro děti i rodiče, spoustu vtipů i parodických scének, no a David Hasselhoff naprostý úlet. ()

Lillyilly

Tenhle díl je fakt vtipnej, moje oblíbená scéna je " Hoši, dejte si zmrzlinku, půjčím Vám za to svho pana Fouska" a přijede spuchlá zombie kočka :D ale těch scén je tam hodně vtipnejch, je to prostě dobrý. ()