Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

elea

Název filmu je poněkud nešikovný - Nedokončený život, spíš by se měl jmenovat Jak se usmířit s medvědem, který mě pokousal (z pohledu Bradleyho) a jak se usmířit s ženou, která je odpovědna za smrt mého syna (z pohledu otce)...no u názvu se občas tvůrci seknou...ale nevadí. Celý film zachycuje obyčejný venkovský život, který se točí kolem zmiňovaných názvů. Samozřejmě Lopez je jako vždy hrozná, a producíruje se tam, jako kdyby byla někde na přehlídkovém molu a ty její pokusy o hraní, radši pomlčet. Taky se párkrát objevili scény, kde Robert Redford měl delší fousy, a pak v další scéně zas kratší. Na druhou stranu se mi líbíla příprava potravy pro medvěda - do masa přidáme med....mňam! Redford, Freeman i Lewis byli skvělí a taky hudba, která byla narychlo složena Deborah Lurie, místo odmítnutého Christophera Younga, příjemně potěšila. A mimochodem medvěd byl úžasný :-) ()

spriteboy

ŽÍT PO SVÉM je filmem z nádherného prostředí vyprávějící obyčejný příběh neobyčejným způsobem. Sblížení se zatrpklého starého muže se svoji snachou je popisováno velmi poutavým způsobem a doprovázeno (alespoň podle mě) velmi silnými dialogy. Málokdy se ve filmu objeví tolik silných dialogů, které ale rozhodně nepůsobí nepřirozeně. Z hereckých výkonů mě nejvíce přesvědčil Robert Redford, který je v české verzi i velmi výborně nadabován... ()

Iwiiik

Před natáčením An Unfinished Life se neznámý muž otočil na Lasse Hallströma a řekl: "Dej dohromady Redforda s Freemanem a na všechno ostatní se můžeš vysrat!" A tak se i stalo. Hallström nedbal na to, že mu to říká nachcaný údržbář v zaplivaném baru a skutečně se na všechno ostatní vysral. Naštěstí postavil Morgana s Robertem do fotogenického Wyomingu a dal jim do trojky Jennifer Lopez, aby kluci ještě více vynikli, a tak sice nepoznáváme Hallströmův rukopis, ale i tak jsme svědky velmi líbivého a dobře udělaného snímku o dvou starých pardech, snaše, její dceři a medvědovi. Jsem rád, že smrad z patetična je tu hezky přerážen výborným výkonem dvou výjimečných herců světové kinematografie. ()

Hermi14

Na tento snímek jsem narazil zcela náhodou a vůbec nic jsem od něj nečekal, ale (nebo možná právě proto) velice mile mne překvapil. Vcelku komorní drama, které těží hlavně ze skvělého obsazení. Redfordovi role skvěle sedla, Freemana jsem snad nikdy hrát jinak než skvěle neviděl a dokonce ani Jennifer Lopez, kterou nijak zvlášť nemusím, mi celkový dojem také nezkazila. Dokonce i Damian Lewis, kterého jsem viděl v záporné roli poprvé, byl velice přesvědčivý. Po technické stránce je také vše zvládnuté výborně (režie, kamera, výprava), takže ani na druhé zhlédnutí jsem neobjevil nic, co by mi na snímku vadilo. Příjemná nenáročná podívaná. ()

GOREGASM

Jeden z nejlepších Hallströmových filmů, který mě okouzlil nejen skvělým výkonem Redforda a podmanivou atmosférou na americkém ranči. Je to opět ten Lasseho "obyčejný" příběh, který vám bez jakéhokoliv tvůrčího násilí zpříjemní téměř dvě hodiny. Zároveň musím nahlas zakřičet, že čím víc vidím JLo na plátně, tím víc mě mrzí, že víc zpívá než hraje. Ona prostě umí dodat svým postavám potřebnou zranitelnost jen tím, že je. An Unfinished Life je dalším životním příběhem, který se v rukou Lasseho Hallströma proměnil ve velmi příjemnou filmařinu. 85% ()

Evander

Žít po svém je příjemným filmem s výborným hereckým obsazením. Robert Redford, Jennifer Lopez i Morgan Freeman jsou ve svých rolích velmi přesvědčiví. Poslední jmenovaný se mi jako obyčejně líbil nejvíce a Robert Redford mě mile překvapil, protože se mi líbí opravdu jen málokdy. Jennifer Lopez už jsem viděl hrát dobře, takže zde už mě nepřekvapila. Celkově se jedná o velice pohodový, řekl bych vysloveně odpočinkový film, na který se příjemně dívá. Na druhou stranu ničím nepřekvapí a je od začátku až do konce naprosto předvídatelný. 75% ()

cure

Taký obyčajný filmík s excelentným výkom Roberta Redforda a slušným Morganom Freemanom, ktorý vykompenzovali aj pre mňa nevyraznú Jeniffer Lopez (svoje miesto si sto krát lepšie zastala v U-Turn). V tomto filme by som si na jej mieste vedel predstaviť aj lepšie herečky napr. taku Hillary Swak. Davam 4 hviezdy a teda 75%. ()

Lucas87

Taková pohodovka, ústřední dvojice Redford a Freeman a jejich řeči mě na tomto filmu dostali více, než ženská co utíká před chlapem magorem :) ()

Torgal

Toto je ten typ filmu, ktoré stanice typu Doma valia vo veľkom v prime time, ale sú to len generické televízne limonády bez ambícii. Tu sa z nepochopiteľných dôvodov stretla herecká elita (a navyše k nej aj JLo) pod vedením ostrieľaného režiséra. Výsledok ale neprekonal žánrové mantinely. Nebyť zaujímavej linky s medveďom úplne zabudnuteľná záležitosť. 5+/10 ()

waska

Příjemné romantické přenesení na jeden ranč, kde si všichni žijí po svém. Redford a Freeman jako vždy skvělí, je to požitek sledovat je, dokonce takový požitek, že ani ta J.Lopez mi nevadí.. ()

Lasombra

Velice příjemný a nenáročný snímek z Amerického venkova. Na Lopezovou jsem byla zvědavá, protože už mile překvalila v U-Turn a v tomto filmu byla taky výborná. ()

sehe

Žít po svém má hviezdne obsadenie.Charizmatický Redford,výborný, odpúšťajúci grizzlymu Freeman a celkom s týmito pánmi hercami stíhajúca vnučka Becca Gardner.Film o odpustení a hojacich sa ranách ma nedojal a bol ľahko predvídateľný.3a pol* ()

danny_21

Ale jo, tohle se povedlo, ostatně dvojice staříků Redford+Freeman v hlavních rolích, to už slibuje kvalitní podívanou. Lasse se zase vrátil do zapadákova, kde do svého tradičního koktejlu dramatu mezilidských vztahů přimíchal k výše zmíněným pánům Méďu Béďu, který by si ještě jednou rád kousnul do jednoho z nich a Lopezku na útěku před zlobivým manžílkem. Ne vážně, pokud máte rádi klidný, příjemný styl Hallstroma, který své příběhy dokáže podat realisticky tak, že se v nich mnozí z nás najdou, nebudete zklamaní - 80 %. ()