Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

HarveyDent

Upřímně, Hallström není můj oblíbený režisér. Jeho ČOKOLÁDA a PRAVIDLA MOŠTÁRNY mě spíše zklamaly. U tohoto snímku jsem však byl mile překvapen. Možná to vše až moc stojí na dvojici Redford-Freeman, jejichž charisma vám doslova BIJE do očí, možná se režisér "opakuje", ale mně tento malý, příjemný a myšlenkou dosti silný film přišel dost dobrý. 90%. ()

Prankster

Pohodové drama, které ani nebylo tak dramatické - navíc hvězdné obsazení pozvedlo tenhle film z průměru - na 4 hvězdy to ale ani tak bohužel nebylo. ()

jafuska

nebylo to nejhorší, docela dobrý průměrný film, dobrý herci, děj už byl slabší, důležité je, že dochází k odpuštění, kdy to člověk nejmn čeká ()

FandaHoffman

Nádhera... patří mezi TOP dramata, co jsem kdy viděl! Hlavně mám rád Jennifer Lopez :) Dokonalý soundtrack a celkové herecké výkony. [Mimochodem... už asi počtvrté přehodnocuji. Film je opravu vyjímečný.] 9/10 ()

nula87

Příjemný rančerský film o odpouštění starých vin, o hledání smíření, a vyrovnání se s nepřejícným životem. Typický Hallstromův rukopis se nezapře. 70% ()

kubilov

Moc příjemný a krásný film o tom, že některé křivdy z minulosti sice zůstanou, zato přes některé se lidé díky odpuštění dokážou přenést. Na krásném osamělém ranči kdesi uprostřed úžasné Wyomingské přírody žije přestárlý a mírně zahořklý rančer spolu se svým polozmrzačeným životním přítelem, jehož vizáž před rokem upravil obrovský medvěd žijící v místních kopcích. Robert Redford a Morgan Freeman jak už je dlouhá léta známo zvládnou snad jakoukoliv roli naprosto přesvědčivě a jinak tomu není ani zde, kdy vytvořili výborný tandem, který stačilo jen doplnit o pěknou a zarputilou Jennifer Lopez a nadanou Beccu Gardner v roli malé dcerky. K nim stačí už jen připočítat tyranského expřítele, šerifa s pomocnou rukou a konečně i hrůzostrašného a nebezpečného medvěda, jenž životy všech hlavních postav dost vážně ovlivní. Suma sumárum: výborný film s krásnou atmosférou amerického venkova doplněný o poselství důležitosti rodinné pospolitosti, avšak ne nijak na sílu. ()

adamcik.patr

Krásná oddechovka. Hezky jsem si odpočinul, dal si s manželkou vínko a koukal. RR - výborný. MF - taky skvělý. JL - ta zaostávala. Film byl celkové hezky zpracovaný, ale nijak mě nenadchl abych si ho pouštěl opětovně. Proto 3* ()

Jehan

Milý film. Pokud někdo tvrdí, že si Hallström vybral oddychový čas pomocí osvědčených schémat a Lopezová tam překáží, nebudu s tím polemizovat. Mě tvůrci potěšili a Redford jako zapšklý prďola objevující půvaby dědečkovství mi udělal radost. Freeman a medvěd možná ještě větší. A silácká scéna, jak dědek Einar rozbije tomu otrapovi tlamu konvicí s kafem, ta přeci nemá chybu - hlavně díky komentáři přihlížející štamgasta: "Pořád má páru!". Tak to s Redfordem prostě je, zejména když má v ruce winchestrovku (co taky jiného). Chudák Damien Lewis si musel vyžrat obzvláště blbou roli, za což mu rovněž díky. Po zralé úvaze 4 hvězdy. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 52%, Audience Score - 67% | FDb.cz - 77.3% | Krásný a působivý příběh z amerického venkova o rodinných problémech a vzájemném odpuštění....Trochu klišé ne? Možná, ale zde to vůbec nevadí. Protože scénář je napsaný velmi dobře, kamerové záběry krajiny jsou též moc fajn a hudba je opravdu hezká. Ale nejvíce to tahá náš oblíbenec Robert Redford (min. nominace na Oscara), skvěle mu sekunduje Morgan Freeman a malá Becca Gardner se také neztratila. Nopak Jennifer Lopez a Damian Lewis jen potvrzují, že jsou ve filmech jen na obtíž. Holt Lasse Hallström měl pro tyhle filmy vždy obrovský cit a škoda je, že u nich nezůstal..... 90% ()

PlysovyMacko

Zo začiatku trpká drama o pošramotenych rodinných vzťahoch a pocite viny. Postupne sa film roztopil, pohladil ma na duši a zanechal pekne emócie. Páčil sa mi vzťah dvoch zostarnutych kovbojov a vzťah dedka a vnučky. ()

lektvar

Tieto filmy by mali slúžiť na to, aby rozplakali. Tento nerozplakal, dialógy občas príliš účelovo spejúce niekam, symbolizmus okato násilný, proste srdce zostane na mieste. A nemalo by. ()

Titleist

Nádherný i když trochu předvídatelný příběh lidskosti. Redford s Freemanem jsou světová extratřída a zde to potvrzují na plný pecky, dokonce ani Lopez mi moc nevadila a její dcérečka vypadala docela k světu. Přiznám se ale že bez Freemana by moje hodnocení bylo nižší. 88% ()

natalanka

Tohle je vyloženě typ filmu, který mě nutí nechat si prostor pro Freemana, Redforda a Lopezku. Je to film, kdy morousovitý typ chytne nakonec za srdce. Film o odpuštění, pomoci a hledání opory. Film s krásnou přírodou a moudrostí starších lidí. Prostě odpočinek a pohodovka. A náhodou Lopézovic holka mi tady příjde jako docela dobrá herečka. Klobouk dolů i před mladou slečnou. Její dril koček mi připomenul jak jsme si jako holky se ségrou hrávaly. Tak rozmazlená koťata neměli široko daleko v žádné chalupě. Ale teď vážně, Hallstrom........,co si budeme namlouvat, prostě umí a je pro mě hodně, hodně, hodně zajímavý rejža. :-)) ()

Gortyna

Bakaláři po americku. Samozřejmě s o třídu lépe napsanými dialogy, s o sto procent lepšími herci, s nádhernou přírodou. Ale princip je stejný: velkolepý kýč. Obzvláště roztomilý, když si Freeman s medvědem zírali do očí nebo když Lopezová prozrazuje, "jak to vlastně všechno bylo". Josh Lucas mi zase připomněl prince Drsoně: v závěru zřejmě vše z povzdálí sledoval a pak se do toho vložil. Ale budiž. Tyhle filmy se většině populace líbí. ()