Žít po svém

• USA An Unfinished Life (více)

Jean má dceru Griff a žije s mužem jménem Gary, ale ten ji bije. Griff na ni naléhá, aby utekly, k čemuž se Jean odhodlá. Cestou se jim ale rozbije auto a Jean nezbývá nic jiného, než se vydat na venkov za dědečkem Griff. Einar žije na ranči a s ním tam žije i jeho kamarád Mitch, kterého zmrzačil medvěd, takže se o něj Einar stará. Einar na svém ranči Jean nechce, ale nakonec ji tam nechá kvůli Griff. Griff a Einar o sobě do teď nevěděli. Einar dává Jean za vinu smrt svého syna. Griffin zemřel při autonehodě, kterou způsobila Jean. Griff se nejdřív dědečka bojí, ale pak si k sobě najdou cestu. Einarovo chování k Jean se ale nijak nemění. Jean si ve městě našla práci jako servírka a až si vydělá dost peněz, chce s Griff odjet. Jean se také zapletla s místním šerifem. Crane je hodný a Jean ho možná trochu využívá i ke svojí ochraně. Jednoho dne se ve městě objeví Gary a Einar si všimne, že se potlouká i kolem ranče. Crane o všem ví, ale Jean zatím nic neřekl. Einar ale neváhá a Garyho z města vyžene. Ještě tu noc se ale Einar a Jean pohádají. I Jean sama se obviňuje ze smrti otce Griff. Následujícího dne Jean a Griff odcházejí bydlet k Nině, u které Jean pracuje. Griff se ale kousne a od Jean uteče k dědečkovi. Griff se sblížila i s Mitchem, kterého nyní nejvíc trápí, že medvěd, který ho zmrzačil, je držen v příšerné zoologické zahradě... (TV Prima)

bono22vox

Krome hereckych vykonu na tomto filmu neni az tak moc co k obdivovani... tak proc se mi to sakra libilo a davam tomu 4 hvezdy? ... mrknete na to ;-) ()

ER

Mám dojem,že tady se hodně tlačilo na pilu a spojení Redford a Hallström mělo vyústit v sošku. Soužití tří generací je podáno dost schématicky a odvíjející se děj jakoby tím padnul do určité monotónnosti. Dobře se na to dívá,ale nic víc. ()

radeckator

Od první pikosekundy jasný, jak bude celý film probíhat. Jsou představeni nepřátelé všech hrdinů, dále jejich hrozný povahy a už to jede. Osobní vyhrocené střety, bla bla bla až do konce a na závěr velkolepé usmíření všeho a všech. I ten medvěd co tam má svůj prostor to zahrál blbě. ()

mira.l

Velice příjemná podívaná z jednoho zapadlého ranče kdesi ve Wyomingu, krásná příroda, herecký tandem Redford/Freeman, který asi ani nemůže zklamat, k tomu JLo, která nenadchla, protože zase tolik prostoru nedostala, ale nikterak mi nevadila, samozřejmě že herecky na uvedený tandem neměla, a milé překvapení v podobě dětské role Beccy Gardner. ()

gemi

Příjemný film s úžasnou lokací ranče. Motiv domácího násilí dodává napětí, ačkoliv sám o sobě je hrozně nepříjemný. ()

Fido

"Myslíš, že mrtvý zajímá, jak žijem? Jo, řek bych, že jo. Myslím, že nám odpouštějí naše hříchy. Dokonce si myslím, že jim to nedělá potíže. Tam seshora vidíš úplně všechno. A vypadalo to, že všechno má svůj důvod." ()

shifter

Kvalitna praca po stranke realizacie, s vybornym obsadenim, ale s niekolkymi otrepanymi klise.. Od zaciatku musi byt kazdemu jasne ako film skonci. Uz sa necudujem, ze tato snimka tak rychlo opustila kina napriek velkym menam rezisera a hercov. Ale Casanova bol urcite slabsi :) ()

PaRi

Jednoduchý a prostý film, ale přesto dokonale zaujme. Samozřejmě předevěím díky hereckému výkonu Redforda a skvělé režii. ()

polonius

Redford a Freeman tlačí tenhle film dopředu. K tomu ještě vynikající kamera , ale to je tak všechno. Průhledný příběh je zdlouhavý a je tak nějak neuměle poskládaný až "zflikovaný"- ()

Nightswimmer

Ved preco nie nakoniec, pokojne na sedem. Malo to svojho ducha, no skutocny punc tomu davali Bobby s Freemanom. A okrem ineho mi zhliadnutie tejto snimky opat pripomenulo, preco nepozerat filmy s dabingom, kukolar ()

Freshoun

Opravdová nádhera ve 103 minutách.Nevnucující se,bez nudných chvil a hlavně z nejlepším hereckým obsazením jaké si můžete přát a kvůli kterému sem se na to taky díval.Rozhodně sem nebyl ani na chvilku zklamaný.95% ()

odvedle

Príde mi, že scenár je napísaný na kolene na poslednú chvíľu, vo filme nefunguje vôbec nič, nič nezaujme a nebyť hviezdneho obsadenia, tak film sa bude plácať medzi najhoršie ohodnotenými! ()

mac000

Velmi příjemně plynoucí film, který zaujme životními osudy hlavních hrdinů, krásnými přírodními záběry (děj se odehrává ve Wyomingu, ale natáčelo se v Kanadě) i hereckými výkony dvojice hlavních protagonistů Redford- Freeman. Scénář napsal - podle vlastního románu - Mark Spragg spolu se svojí ženou. Film získal roku 2005 ocenění Genesis Award (udělovanou od roku 1986 každoročně médiím, která upozorňují na hrubé zacházení se zvířaty). ()

Shitonit

jééé, to pohladilo i mou hříšnou duši. Redford je borec, Morgan to válí s přehledem, a jedinej kdo mě fakt tahal za nerv, byl ten protivnej zrzek. Ještě že mu Robert tak krásně nakopal prdel, jinak bych asi vzteky rozkopal Te-le-vi-zi. Nenáším namachrovaně vylízaný zrzouny :-) ()

hazdrova

Film príjemný, ale dráma to až tak nebola. Je to taký rodinný film. Rovnaká tématika, za to akčnejšie pojatá bola, taktiež s JLo, vo filme Dosť. ()

papadoce

Tento film tak nejako úplne unikol mojej pozornosti. Patrí k tým, ktoré som nielen nevidel, ale o ňom ani nevedel. Videné teraz vďaka Netflixu. Je plný ľudskosti, postavy ako aj herci mi boli veľmi veľmi sympatickí a príbeh dával zmysel v každom detaile. Hrozne krásne to ladilo ako celok. Žili v krásnom prostredí a fakt, že Einar s pomocou vnučky prekonal zatrpknutie a odpustil Jean, je pre ubolenú dušu diváka balzamom. Druhá vec je, že Jean bola radodajka a takými osobami zo srdca pohŕdam aj keď by som možno nemal, takže moju zlosť si odniesla práve Jenny Lopez. O to viac na mňa zapôsobil Einar, ktorý dokázal odpustiť aj takej fuchtly a pritom odpustil predovšetkým sám sebe. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že Morgan Freeman hraje podobné úlohy ako tu pomerne často. Faktom ale je, že mu sedia parádne a nebolo tomu inak ani tentokrát. Niečo mi napovedá, že aj v reálnom živote je to skvelý kamarát. Žiť po svojom je skutočne pekný film a vôbec nie neuveriteľný a pritom ho ani nemuseli označiť based on true story. Normálne aj s odstupom dní, keď oňho zavadím, tak ma len napadne “Pekný film”. Úprimne ma dojal (obzvlášť rozhovor Einara s Jean bol perfektný) a preto hodnotím vysoko. A ešte posledná vec, asi v žiadnom filme mi nebol Redford tak sympatický. Odporúčam pozerať v pôvodnom znení, umocní to zážitok z herectva (teda okrem neherečky Lopez, samozrejme). Výborné. ()

Al Majda

Také bych to vyjádřila slovem "příjemný" a milý film. Skvělé obsazení - Freeman, Robert Redford. Lopézová konečně nehraje mindu a začínám jí i díky tomuhle filmu snášet. Možná to nebyla její chyba a nakonec to není zas tak špatná herečka. ()