Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

regentor

Tuctový snímek , který odpluje do zapomnění rychleji   než Halle Berry  přeplave 55 bazénů. Mohlo to být i zajímavé, kdyby tvůrci snímku nehonili mnoho zajíců najednou. Celé by to lépe fungovalo jako mysteriozní krimi, bez roviny laciné duchařiny. Prostředí blázince je docela vděčné téma a má určitě svou ponurou atmosféru. Tady se to ovšem trochu míjí účinkem. Jako horor laciné, mystery trochu ohrané a mrazivé jen místy. Celkově nedotažené, kdy určitě i díky hereckému obsazení šlo vytáhnout víc. Na jedno shlédnutí v neděli odpoledne možná, ovšem nic víc. ()

wopi

Obrazově rozhodně dobře udělané. Logika však pokulhává. Pokud ale nechcete dumat, avšak jen se nechat vtáhnout atmosférou, je to docela slušný horror. ()

CrazmydRed

Ničím zaujímavý, beznádejne obyčajný horor, alebo lepšie povedané teda "mysteriózny" film. Halle Berry nemám rada ako herečku, ale povedzme, že do tejto úlohy mi celkom sadla. Niektoré pasáže, ako napr : "Ak si duch Rachel, dostaň ma odtialto" ... a etc. mi pripadali nanajvýš smiešne. Tak ako koniec; plus ešte ten príšerný škrekot Freda Dursta, pfui teufel! ()

sa_kra

Líbila se mi na tom první část- v podstatě jak je snadné se z psychiatra stát psychiatrovým pacientem. Atmosféra je celkem hezky napnutá, ovšek ta "zápletka" a rozuzlení mi film docela pokazily. Pénelope ovšem opět exceluje. ()

djbarrel

Klasická duchařina, neurazí, nenadchne. Pár slibných momentů se ve filmu dostaví, ale jako celek je to spíš jen průměr. ()

Cechyno4

Gothika se snaží být napínavá a některými svými scénami i děsit. Možná se jí to u někoho zadařilo. Ale u mě teda ne. Halle Berry to taky nezachránila. Kriminální pointa ta mě taky lehce zklamala, ostatně jako celý film. ()

elanista1

Toto je tak neuveritelne slaby film, ze ma nenapadne ziadne pridavne meno ktore ho moze charakterizovat. Zo zaciatku to este vyzeralo na solidny zazitok ale cim viac sa to zamotavalo tym viac som to nenavidel, pointa bola doslova o ničom a vobec so mnou nepohla. A ked niektori argumentuju aspon tym, ze tu bola kvalitna hororova atmosfera, ja neviem mozno som uz videl privela hororov ale Gothika so mnou nic neurobila. Pred filmom som sa tesil na dobre herecke obsadenie, ale tiez som nedostal nic, 2 tradicne krasky neboli prave najkrajsie a tradicny vtipkar Downey tiez nie je v najlepsej forme. Okrem toho, doteraz mi nenapadlo preco nazov Gothika, mozno preto ze to znie super. Zaverecna piesen Behind blue eyes ma vacsiu kulturnu hodnotu ako cely film dohromady. Chvalim len kameru. ()

waltosin

Berry v překvapivé roli, kterou podle mě zvádla dobře, škoda že tam jsou trosku dlouhé a nudné pasáže, ale to vynahradí šokující a nechutný konec, kterej je dost hororovej a brutální. 65% ()

esmoke

Proč se to jemnuje Gothika?? To asi neví ani pánové z Dark Castlu, kteří tihle "duchařské" filmy na nás hrnou jak Král pluhař(tm) závěje sněhu. ()

Goodlooker

Tři hvězdičky si Gothika plně zasluhuje. Začátek je zcela ohraný a pomalu mi přišel jako jeden z dílů kultovního Věřte Nevěřte, než jako inovátorský prvek hororu 2003. První půle je k unudění, druhá má "napínavých" scén na rozdávání. Konec je sra*kovitý a zápletka jasná. ještě díky za ty herecké výkony a dobrou atmosféru.. Díky Bohu! ()

BigBrother

První čtvrtina filmu vypadá dobře, ale pak se to zvrhne ve standardní strašení, častokrát navíc čerpající z podstatně lepší klasiky - z Kruhu. ()

DarthPager

(60%) - Tak tohle mě docela zklamalo, prvních 30 min. vypadalo zajímavě, ale ten konec mě fakt rozesmál, je to vina scénaře, jinak je to zajímavě natočený. ()

wir2k

Nejvíc mě vystrašil vzhled Halle Berry kterou jsem dříve pokládal za vcelku atraktivní. Jinak laciný scénář, laciné efekty, laciný film. ()

mamatyna

Super thriller, který je s každým dalším podíváním ještě lepší!Atmosféra filmu je velmi napjatá a nechybí ani napínavé lekací scény když je zrovna nečekáte.Dobrá kamera a povedená hudba přidává filmu na kvalitě a tajemnu. Rozhodně stojí za shlédnutí!Od tohoto filmu se Halle Berry nijak zvlášť neblýskla. ()