Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti. Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli. Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství nebo pouze blíže k pravdě. (oficiální text distributora)

ivan_drago

U toho filmu sem usnul. Snaží se tak moc navodit temnou atmosféru a strach z neznámého, že mu to vyloženě škodí. Ani výkony hlavních hrdinek pro mě nejsou přesvědčivé a film nemá tempo. Po nějaké době sem film absoluvoval bez usnutí a bylo to ještě horší než předtim. ()

Sfinkter

Gothiku jsem si pustil asi po třetí, kromě mírně zpackaného konce se jedná o dobrý horor-thriller, má svou atmosféru a Berry v hlavní roli mi taky sedí. Takže zvedám o hvězdu výše. ()

lennyd

Psycholožka Miranda Greyová (Halle Berry) se zabývá léčením vězenkyň v ženském vězení. Jednou z jejích pacientek je také Chloe (Penelop Cruz), která si stěžuje na "ďábla", který ji pravidelně znásilňuje. Jednou večer se vrací Miranda domů, a v hustém dešti málem srazí podivnou dívku. Když se po nehodě Miranda probere, je sama zavřena ve vězení (mezi svými bývalými pacientkami) za vraždu svého manžela, a sama má pocit, že její tělo někdo ovládá. Za pomoci přítele Peta (Robert Downey Jr.) musí najít pravdu ... Zvláštní psychologické drama s menším nádechem tajemna. Halle Berry předvádí svůj standard a Penelope Cruz se takřka nedostane na obrazovku. Konec je sice trošku přitažený za vlasy, ale co už. Trošku mě ale překvapilo, jak "skvěle" mají zabezpečené střežené oddělení ženské věznice, když Miranda během filmu párkrát zdrhne z uzavřené cely ... No jo, lepší průměr.. ()

Pavlínka9

Pro tenhle film mám dost rozporuplné pocity...Líbí se mi moc - svým tématem, prostředím, v kterém se odehrává, hereckým obsazením a temnotou s jakou je natočen. Na druhou stranu si nemohu nevšimnout určitých prvků, které bych zařadila do béčkového thrilleru. Ať už se jedná o "mysteriózní" dívku v plamenech a nebo závěrečné uhoření muže zákona. Jak ale vyjádřil uživatel Djkoma - Halle Berry v tomto filmu září ale možná právě tím, jak ztvárnila postavu pacienta psychiatrické léčebny lépe než leckdy své herecké výkony ;) ()

Aven

Občas se objeví "strašidelná" atmosféra, ale celkově jsem nějak nepochopil co chce film říct, pro mě naprosto zbytečný film, který mě moc nebavil. ()

Moogwi

Slabčí 3 a to i přesto, že jsem hlavní pointy filmu zjistil půl hodiny před jejich ukázáním ve filmu. Tak nevím, pomalu si začínám připadat jako vědma, protože filmů kde nevím do poslední chvíle vo co gou, je čím dál míň, tohle je bohužel opačný případ. Protože jsem film sledoval v noci a sám, vyvolalo to efekt kterého jsem chtěl docílit - chvílemi mi běhal mráz po zádech, ale to je na "kolonku" horor trochu málo. ()

yeniczek

Bál jsem se? Bál jsem se... Byl jsem překvapený? Ne... Líbil se mi styl? Líbil.. Mám rád hlavní protagonistku? Ne...:) ()

VanTom

Za vlasy přitažená historka v intencích japonských vzorů posílá hlavní psychiatričku zjistit, co po ní chce záhadný duch - nebo zda se jenom nezbláznila. Profesní žvásty nechtěně pobaví: "…náš pachatel bude někdo, kdo vyrostl bez otce a vypěstoval si obsesivní a přehnaně závislý vztah k matce…"; ale i přes patřičně temnou, "gotickou" a vytrvalou snahu strašit (detailů vyděšené tvářičky Halle Berry v upnutém tričku si užijeme) táhne nuzný scénář výsledek ke dnu, medvědí službu prokazují i nadužívané kamerové kudrlinky (kroužení kolem postav, průlety skly, zábradlím). ()

lykan9

Gothika je vlastně kravina, kterou z mého pohledu zachránil jen závěr a skvělý John Carroll Lynch. Film je plný nelogičností a postavě Halle Berry jsem to zavření v psychiatrické léčebně přál, protože ve výsledku byla Dr. Miranda Grey pokrytec. Co mě však dostalo nejvíc je samotné rozuzlení příběhu. Dr. Grey je posednutá duchem oběti jejího manžela a brutálně ho zavraždí. Přijde se na to, že její manžel byl prase a násilník a ona je osvobozena. To jako právní systém uvěřil, že byla posednutá duchem? Přesto, že hlavní postava rozsekala vraha a úchyla, tak pořád ho zavraždila, a to brutálním způsobem. Tak přece není možné, aby byla osvobozena. Prakticky celým svým vlastním vyšetřováním na sebe našla tu poslední věc, která chyběla a tím byl motiv. Jak říkám prostě kravina. ()

mandlova

Horor? Ani omylem... Kassovitzova kamera 5+, scénář 2-. Nemám ráda předvídatelné konce už od poloviny stopáže a u filmu, který se tváří jako mysteriozní horor je to mínus větší než velké ()

ganz

Dal bych 6/10, což je podle propočtu na tři hvězdy, ale nějak mě to nutí to jednu přidat. Asi to bude mojí slabostí pro béčka... ()

Autogram

Taký priemerný thriller, horor ani nie, nebolo sa veľmi čoho báť. Pointa nie je zlá, nie je šokujúca, vadili mi skôr logické nedorobky a nevysvetlené úkazy v mysli doktorky. No ale psychiater to pri práci s pacientami nemôže mať v hlave všetko v poriadku. Celkom v úzadí bola Penelope, tá mohla predviesť aj niečo viac ako pár vykrikov. ()