Mitchovi Robbinsovi se blíží čtyřicítka a propadá frustraci. Jeho kamarád Phil je na tom ještě hůř - doma je pod pantoflem a v práci ho zase komanduje jeho tchán. Oba závidí Edovi, který vypadá, že si života dokáže užívat a stále si vymýšlí nová dobrodružství. Ed chce kamarádům udělat radost, a tak pro všechny zakoupí čtrnáctidenní pobyt na nefalšovaném ranči v Novém Mexiku a donutí je oba odjet. Na ranči se setkají s dalšími hosty, kteří si sem přijeli odpočinout od rodiny, civilizace, práce. Společnost je to opravdu různorodá. Ale čeká je náročný program - po několikadenním padání z koňských hřbetů dostane skupina těžký úkol - dopravit stádo do 200 mil vzdáleného Colorada. Zprvu vše probíhá celkem klidně, ale pak jejich předák Curley náhle zemře. Jak si zelenáči s touto situací poradí? (oficiální text distributora)

Tominni

Každý řeší krizi středního věku jinak. Billy Cristal vyrazí se svými kamarády do Nového Mexika - pryč od civilizace, kde je čeká nejedna zkouška, vše pak končí úkolem přepravit stádo krav. Celkem povedený film Rona Underwooda, který mě příjemně pobavil. ()

PlayEasy

Tak jsme si pustili další film z našeho velmi oblíbeného soudku a to jest komedie a jelikož jsme už viděli skvělé WHMS, tak jsme už věděli, že nás borec zvaný Billy Crystal nezklame a o jeho partě včetně známého zlodějíčka z filmu Sám doma Daniela Sterna jsme si mysleli totéž. Inu další velmi dobrá vtipná oddechovka o řešení krize středního věku trochu jinak a samozřejmě nesmíme opomenout oscarového Jacka Palance, který si drsňáckého kovboje s jedním prstem vztyčeným (nebojte! nebyl to sprosťák) vystřihl opravdu skvěle a dodal tomuto filmu hoodně, ale ne jen on!!! 70% ()

Johny_MH

Komedie, která občas i pobaví. Počkám si až mi bude čtyřicet a pak si dám tuto komedii k mým nejoblíbenějším. ()

Max Q.

Jde sice o blbost, ale když to v televizi dávají, vždycky u toho skončím. Mě se to líbí, asi nejvíc kvůli Crystalovi, nemůžu si pomoct. ()

moviepill

Nielen pre chlapov v kríze. Tento film je aj pre (skutočných aj falošných) machrov, "kaubojov" a pre milovníkov drsnej americkej prírody. City Slickers naozaj pobaví a má v sebe aj trošičku napätia a akejsi melodrámy. Len ma mrzí, že skvelý Jack Palance umrel hneď v prvej tretine filmu. "Viděli jste jeho oči? Říkám vám, je to zabiják... Eh... Stojí za mnou, že? Ou, bože..." :-) ()

route60

Dobrodruhy z velkoměsta jsem viděl po mnoha létech a film jsem si vychtnal lépe než před tím, hlavni trojice Billy Crystal, Daniel Stern a Bruno Kirby jsou výborní je jasné že film je dělaný na city ale proč se občas nenechat dojmout hlavně to mohlo zklouznout do trapnosti ale Ron Underwood tuto komédii zvládl skvěle je jen škoda že Bruno Kirby zemřel tak brzy. ()

koza3

I po více než dekádě jsem se znovu bavil při dalším shlédnutí. Těch vlasů už mám míň a hledání smyslu mužského života je mi blíž a blíž :-) uvolněný film se spoustou vtípků. Ideál na sobotní večer. ()

`barocco

City Slickers su starsou nametova verziou novsich Divocakov (Wild Hogs) kde si frustrovany styridsiatnik lieci krizu stredneho veku dovolenkou na vidieku spolu s rovnako starymi kamaratmi. Oproti novsim Wild Hogs je tento film daleko scenaristicky ucelenejsi, kasitingovo vydarenejsi, vtipom inteligentnejsim ale hlavne je zmysluplnejsim. ()

zigy

Těžce pohodová jízda ve stylu "S tebou mě baví svět", neboť i zde sledujeme partu kamarádů středního věku, kteří neprožívají zrovna idylické partnerské vztahy, a tak si chtějí spravit náladu pořádným výletem či dobrodružstvím. Jedna hláška za druhou, např. Mitch na největšího drsňáka: "Hej Curly, už jsi dneska někoho zabil? "Ne, ale den ještě neskončil..." Potěší i účast Marva ze Sám doma, který zde tolik nekoulí očima, ale já se směju, jen když se na něj podívám...Film přináší i dost mouder o životě, ale nejlepší je stejně neustálé špičkování mezi kamarády, to nemá chybu. Tenhle typ humoru já prostě můžu. ()

nosnor

Ve své kategorii "přitroublých komedií" je to prostě skvost. Pokud máte rádi tento typ filmů, pak vás některé scény absolutně odbourají. (Jen by mě zajímalo, jakou zmrzlinu k buchtičkám se šodó :-)) ()

Burnes

Výborná komedie o chlápcích, kteří se stali muži :-) Dobré obsazení, skvělý humor a spousta vtipných hlášek ("Už tlačí!" "Bože, ona bude tlačit?":-) )dělá z této komedie čtyř * pohodovku, kterou rád skouknu znovu. Mimochodem první role Jaka Gyllenhaala :-) ()

Uhložrout

Je mi už 40 a jsem v krizi středního věku. Ještě, že se můžu na tuto komedii podívat, ponevadž nejbližší ranč mám pár tisíc kilometrů daleko. ( A dívám se často a rád ). ()

gabo1

Veľmi vtipná komédia hlavne pre tých s krízou stredného veku ale aj ostatných. Príjemná atmosféra a zopár ozaj vtipných hlášok. ()

SCarter

Všechno super... Zvláště mě dostala příšerná manželka, kterou by vážně fackoval každý. :) Hudba byla výborná. :))) ()

Perdol

Shlédl jsem v roce 2011 po dlouhé době a shledávám na hranici. Člověk se téměř musí nutit, aby vydržel do konce. Ale v devadesátých letech se mi film líbil. ()

joffreydepeyrac

Skvělá komedie nabitá hromadou hlášek. "Stejné křupínky celý zbytek života?" nebo "Tohle se přesně stalo bratránkovi a jeho žena se to pak doslechla u kadeřníka." ()