Blízká budoucnost. Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger) je každou noc pronásledován snem, ve kterém se ocitá na Marsu. Během návštěvy virtuální cestovní kanceláře zjistí, že mu byly nedávno vymazány vzpomínky a ve skutečnosti byl zcela jiným člověkem. Jeho procitnutí z něj náhle dělá cíl všech jeho bývalých spojenců i nepřátel... (Bontonfilm)

reky

Tak jsem si dal po nějakejch 10 letech repete tohoto snímku a byly z toho 2 hodiny strávené s nabušenou zábavou. Jednoduše skvělá úchylárna (mutanti, detailní záběry na prostřelené hlavy, trpasličí děvka kosící nemilosrdně své protivníky samopalem) od začátku do konce, kdy si po každé druhé scéně řikáte, že už nic lepšího přijít nemůže, a ano jo. K tomu připočtěme povedený scénář s lehce otevřeným koncem, Goldsmithův padnoucí hudební doprovod a Arnieho hláškujícího jako málokde. Jak bude v budoucnu příležitost, dám si to klidně znova. "Žaluj mě, vole." ()

tomeek

Arnold fakt vůbec neumí hrát :D To mu ale nebrání v tom, aby hláškoval jak najatý! Skvělý námět a klasika žánru, ke které jsem se dostal až letos... osobně bych ale na závěr uvítal ještě nějaké nalomení "jistoty" realitou, podobně jako třeba Nolan v Inception... ()

bartias

Příjemně nekompromisně násilná akční extravaganza byla ve své době něčím nevídaným. Paul Verhoeven ji navíc vybavil svým pověstným smyslem pro ironický humor. Počet nečekaných zvratů by v dnešní době vystačil na tři další filmy. ()

spitr

Árnýýýý ve vrcholné fyzické kondici se svými vtipnými hláškami.Filmové kulisy jsou neuvěřitelně zajímavé i po tolika letech, některé scény jsou spíše zábavné, ale tím lépe, aspoň se i zasmějete.Režisér Verhoeven si s mutanty (kdo by nebral tříprsatici) a akčními scénami hodně vyhrál.Film, který každého sci-fi fanouška rozhodně nezklame, už se těším na remake. ()

Nivenx

Arnie ve svém dalším vynikajícím filmu. Oproti Predátorovi, Terminátorovi přišel Verhoeven a nasadil ho do silnějšího scifi, co se týká složitosti scénáře. Není chvíle, kdy by člověk nepřemýšlel co je iluze a co realita. Po několikátém skouknutí hodnocení ještě zvyšuji, jelikož tento film je opravdu nezapomenutelný zážitek a vůbec na něm není vidět, že by byl z roku 1990. Triky vážně luxusní! 90% ()

StanislachKo

Skumštnuté viac ako 10 krát, ako zrejme väčšina z Vás, ale až pred nedávnom som si tak instantne uvedomil, že ten film má vlastne totálne otvorený koniec. Všimli ste si to?? ()

E=mc2

Konečne som si tento skvost od jedného z naj tvorcov sci-fi Philipa K. Dicka pozrel. Jeho knihy a poviedky sa stali námetom pre filmy ako Blade Runner, Minority Report, Strážcovia času či Totall Recall. Dick naozaj vie čo sú znepokojivé myšlienky a implatovanie falošných spomienok je etickou, morálnou otázkou ktorá sa zrejme jedného dňa stane aktuálnou. Arni ide ako má. Dej tiež pekne odsýpa. Akorát jediná vec, film veľmi zostarol. Výborná Sheron Stone btw. Naozaj klasika žánru ktorá sa musí vidieť! ()

Radiq

Tak musim řict, že jakože sem se na to dival po dlouhé době, tak mě to mile překvapilo. Asi se mi ta kvalita nějak smíchala s Běžícím mužem, ale tohle je minimálně o dvě třídy lepší kategorie. Obzvláště mě dostaly na tu dobu hodně gore efekty, střílení nevinnejch, hodně krve a tak. Do toho hodně vymazleny masky (třikozy, mutanti, makety hlav, digitální efekty atd.), k tomu skvělej příběh pohrávající si s realitou atd. Má to ale i svoje mouchy, ktery by v době vzniku filmu asi nikoho netrápily, ale zub času hlodá a je neúprosnej. Jsou z toho cítit 80. léta, papumdekl, striktní rozdělení klaďasů a záporáků atd. Ale určitě jsem se u toho bavil víc, než u novyho remaku z roka 2012. ()

Decker

Vynikajici scifi snimek! Tohle se Arnoldovi jednoznacne povedlo na cele care a ukazuje se v nejlepsim moznem svetle. Na filmu me zaujalo skvele vybalancovani vsech aspektu a to jak napeti, akce, pribehu tak i atmosfery, kamery a potazmo i obsazeni. Verhoevenovi patri veliky dik za skvele odvedenou praci. ()

Cedr

Dokonalé. Akční, krvavé, pěkné kulisy, Sharon Stone a neskutečná záplava hlášek. Navíc s Arnoldovo přízvukem... kdo neuslyší, jakoby nežil :) Škoda, že ten film tak rychl utekl. ()

LeoH

Nemůžu jinak. Přesně ten typ filmů, kterými jsme coby mladiství intelektuálové opovrhovali, ale z dnešního pohledu je neodolatelný tou nekorektností, syrovostí, humorem chtěným i nechtěným, nejednoznačností děje, která vydrží až do konce... ba dokonce, přiznávám, jsem se u toho místy i vážně zahloubal nad životem. K tomu si přičtěte koňskou porci nostalgie čtyřicátníka, který to poprvé viděl ve dvaceti na videu s dobovým rychlodabingem, a ejhle – mnoho dílčích nedokonalostí (např. Sharon Stone hraje tak toporně, že předčí i samotného Arnieho, a nikdo mi nenamluví, že je to záměr) složí dílo subjektivně téměř dokonalé :-) ()

filmmovier

Jedno z nejlepších sci - fi vůbec a jeden z nejpovedenějších Arnieho filmů. Má výborné triky, skvělou režii a výborného herecké obsazení. Zaujal mě i netradiční příběh, který je nejen originální, ale hlavně má spád a rychle tempo. Já jsem se u něj vůbec nenudil a hlavně finále bylo výborné. Akce je naprosto suprová, okořeněná několika vtipy a klasickými Arnieho hláškami. A ukazuje, jak by to tady jednou mohlo přece jen vypadat. Ovšem takhle je to jedinečná, originální a neopakovatelná sci - fi, která každého zarytého fanouška rozhodně nezklame. Já jsem se u ní bavil, jako u žádného filmu už delší dobu ne. 80%. ()

Idego

Kdyby to bylo myšleno jako absurdní komedie, šel bych s hodnocením výš. Jedna hvězdička za smích, kterého jsem si užil dosyta. ()

Motinski

Jeden z najlepších Arnoldovych filmov, ajkeď herecky mi opäť moc nesadol. Výborná akčná stránka, inteligentne budovaná zápletka, svojský vizuál a postavy. Triky rokmi zostárli no film má aj vďaka tomu šmrnc. Zvraty by v dnešnej dobe boli klišé, ale pri Total Recall na mňa fungujú aj po opakovaných pozretiach. ()

Remivsremi

Úžasná jízda. Zvraty vás dokážou správně uzemnit. Nikdy si vlastně nemůžete být ničím zcela jistí. Je to syrové, dravé a nekompromisní. Dialogy možná občas znějí až příliš na sílu. Jakoby ta hláška prostě musí být, ať se děje cokoliv, scénáristicky však jde o sakra dobře odvedenou práci. Byl jsem pohlcený. Při druhém zhlédnutí o řádku let později na mě film působí ještě lépe a dokážu si jeho kvalit více užít. Tohle je jízda. 90%. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota