Prolomit vlny

• Dánsko Breaking the Waves (více)

tomas_j

Pro emočně založené tvory totální drasťák, poukazující snad na všechny varianty ovlivňování lidské psychiky. Naprosto exceletní dvojice Emily Watson - Stelan Skarsgaard vás přesvědčí o smyslu jejich činů. Zajímavou otázkou pro vnímavé diváky je, zda hlavní hrdinka trpí schizofrenií nebo ne. Se svými přáteli mám k této otázce názor jasný, zajímal by mě ten váš. Pro méně citově založené se nejspíš bude jednat o film trochu nudný a především nepochopitelný. ()

Amalberga

V prvních dvou kapitolách mě film zaujal a já jsem byla zvědavá, jak se děj vyvine. Čekalo mne jenom zklamání. Janova nemoc, Bessiny záchvaty a spousta bizáru okolo...docela jsem se nudila a čekala na konec, který byl pro mě jako vykoupení. Film je určitě zajímavý, ale Nymfomanka mi přijde lepší. Nechápu, proč má nižší hodnocení než tenhle patos. ()

pold odpad!

Přehrávající herci, otřesná obrazová kvalita a děj táhnoucí se jak smrad mezi mumlajícími a řvoucími vyšinutými pošuky. Prostě klasický trier, takové styloblbské lynchování neperverzního diváka. ()

buchannon odpad!

Fuckt nechápu, z čeho tady všem povolila rekta. Jestli tohle je melodrama, tak si asi ukousnu jistou část těla, bude to bolet, ale rozhodně ne tolik jako tento nezapomenutelný "filmový zážitek"! Opravdu je Lars von Trier uznávaný režisér? Z jakéhosi důvodu (přesněji po zhlédnutí Nymfomanky v režisérské verzi - moc výživný filmík) plánuji zkouknout některé jeho počiny. Zda budou za něco stát a budu onoho filmmakera uznávat i já, ukáže už velmi blízká fjůčr. Snad to nebudou takové krávoviny jako tenhle mistrovský kus! Zajímavý komentář: Frajer42 Není co dodat. ()

CZ_Milka

Zajímavý scénář, excelentní výkon Emily Watson, hudba... Jenže taky nesnesitelná stopáž, nepříjemně hysterická hlavní hrdinka, se kterou prostě nejde sympatizovat, záměrně amatérská kamera či co to mělo být. Děj byl tak bizarní, že jsem vlastně půlku filmu jen přemýšlela, jak to, že Bess sakra už dávno není těhotná?!? Třešničkou na dortu je epilog, který jsem očividně vůbec nepochopila... ()

Názorožec

Naprosto naprosto odzbrojující. Silný příběh + mimořádné herecké výkony + úchvatně filmově zpracováno = těžký kalibr, ten film jsem viděl před několik lety a ještě jsem ho nedostal z hlavy. ()

anonyym

Typický von Trier: členění na kapitoly, žádná doprovodná hudba, psychicky a sexuálně zvrácení jedinci, roztřesená kamera, velký důraz na psychické stavy a prožívání postav. Jako vždycky. Jako vždycky mě to stejně nebavilo, hlavně kvůli Emily Watson, která mi od začátku lezla tak na nervy, že jsem film třikrát vypnula a pokaždé si řekla, že ho znovu nepustím. Jedna hvězda za hezkou hudbu během přechodů kapitol a za hezkého doktora Richardsona. Druhá za to, že jsem to doukoukala. ()

Chapocka

Nádherný "velký příběh" a jeho syrové, otevřené zpracování je jasným důkazem, že mýty mají své místo v každé době... Někdo může namítnout, že je to celé jedno velké vydírání, kýč a sentiment. Já si myslím, že je to srdcervoucí a krásné. ()

kojot.name

Konečně shlédnuto a určitě to stálo za to, je to paměti-hodný snímek, nicméně jsem byl z filmu po celou dobu dost na nervy, takový ten pocit znepokojení, úzkosti, neklidu a náznaku trapnosti, který umí Trier skvěle vyvolávat. A samozřejmě skvělé herecké výkony, Emily Watson byla opravdu úžasná, nádherné obrazy, to Trier taky umí sakra dobře, atmosféra, co by se dala krájet a mé srdeční písničky mezi jednotlivými kapitolami. Líbilo se mi, že Trier udržel styl vyprávění a nepohřbil film nepovedenou poslední čtvrtinou jako v Antikristovi, kde skvěle vystavěný psychothriller zabil tou lacinou krvavostí... Nicméně jsem rád, že to mám za sebou a na nějakou dobu si sám od Triera pohov ;-) ()

Pickardino

Viděno v kině dvakrát (musel jsem se jí přesvědčit, že to bylo tak "hrozné"), a už to nikdy vidět nechci, připadal jsem si znásilněný. Vlastně už nechci vidět nic od Triera, pro jistotu. ()

dejavu26

Pro mne jednoznačně film č. 1. Neobyčejný příběh i herecké výkony Emily Watson, Stellan Skarsgarda a Katrin Cartlidge podtrhují otevřené exteréry studené krajiny v panoramatických záběrech, úsporné dialogy snímané ruční kamerou a strhující děj. Film nabízí mnoho otázek, na které si divák musí odpovědět sám - to, co je pro jednoho dobré, je jinému nepřijatelné. Řeší sílu lásky, předsudků, mystérium zázraku, nabízí na události pohled mnoha zúčastněných, kdy každý je natolik uvěřitelně zahrán, že je možno se do něj vcítit. Zážitek z filmu výrazně umocňuje i skvěle vybraná dobová hudba Bowieho, Procol Harum, Deep Purple, T-Rex a dalších. Pokud si film zamilujete, budete se k němu rádi vracet, i když vypjaté emoce asi nejsou to, co by člověk často vyhledával a rozhodně si u něj neodpočinete. Když jsem šla z kina, brečela jsem jako želva, ale zároveň jsem si odenesla nádherný dar. Několikrát jsem se ještě na tento film do kina vrátila. Emily Watson jsem pak ocenila ještě ve filmu Hilary a Jackie, Stellan Skarsgard patří k nejobsazovanějším hercům, bohužel Katrin Cartlidge (Dodo) zemřela v r. 2002. ()

PanNafka

Larsi, klobouk dolů. Natočit romantický film, u kterého mám na krajíčku i já, to neumí nikdo jiný. A v životě už to nechci vidět znova... ()

stefaton

Svérázné a přitom hluboké symbolické převyprávění křesťanské teologie a tajemství Kristovy oběti pro záchranu člověka, včetně vzkříšení (pohřeb prázdné rakve na hřbitově vyobcovaných). ()

cowee

To, jak mě rozčiluje příliš dokonalé zpracování některých filmů (avatar), tak tady je to opačný extrém. V mnohých případech se mi až dělalo zle. Navodit atmosféru skutečnosti lze i jinak, než kvedláním kamerou, V mnohých případech mi unikali důležité momenty. Co se příběhu týká, je fakt ze života. Nezájem o ostatní podporovaný fanatickou vírou v boha ve mě vzbouzel chuť křičet. Herecké výkony posouvají film k mému konečnému hodnocení, jinak by díky zmiňované kameře dostal max. 1*. ()