Velká sýrová loupež

Animovaný / Komedie / Rodinný

Západní Německo / Československo, 1986, 52 min

Alena Munková

Petr Skoumal

Prostě nemám slov, tohle budu často pouštět svým dětem, ne kvůli nim, ale jako záminku, abych se na to mohl zase podívat já :-D(2.12.2008)

Jeden z mých oblíbených animovaných dětských filmů z mého útlého mládí, který jsem tenkrát neuvěřitelně žral. Už si moc nevybavuji (nebo jen opravdu velmi matně) ty všechny pestré monology a hlášky všech těch tří myšek co zde hráli, ale natom už nesejde. Myšky byli snad namluveny Josefem Dvořákem, Petrem Nárožným a Luďkem Sobotou. Vím akorát že žili v nějakém předměstském kině a že při neustálém sledování různých dobrodružných a kriminálních filmů dostanou nápad jak zorganizovat kolosální, nepřekonatelný, vychytaný, jedinečný, výdělečný a v neposlední řadě nebezpečný plán, v podobě loupežné výpravy století do obchodu se sýrovými specialitkami. A kolikrát jim přitom ale šlo i o jejich vlastní život! Podívaná to byla tenkrát každopádně velmi napínavá a dnes bych si to s chutí pustil znovu, dostat se k tomu, mít ten čas a hlavně náladu. Sýrová loupež je zábavná, dojemně-dobrodružná klasika, navíc se skvělou kriminální zápletkou, a super podívaná nejen pro dětské diváky, ale zároveň i podívaná která snad nikdy nezestárne.(2.11.2006)

Tak tenhle animak jsem jako dite zboznoval nade vse a nejlepsi byl samozrejme Velkej Tvrdej Marvin! Bohuzel uz jsem ho dobrych 15 let nevidel a dnes by me uz nejspise tolik nebavil. I kdyz kdovi :)...(18.1.2009)

• - Jako autor předlohy je v titulcích uveden Jean Van Leeuwen Gavril. Nikdo takový neexistuje. Jean Van Leeuwen je autorkou knižní předlohy a David Gavril je jejím ilustrátorem. (KT_2011)

• - Jméno jedné z hlavních postaviček Velký Tvrdý Marvin si roku 1990 vzala za své pražská punková kapela vystupující pod zkráceným V. T. Marvin. (Olík)

• - Ve scéně, kdy se krabička "Lili" s myšáky uvnitř posunuje uličkou mezi sedadly, sedí na sedadlech nehybní lidé. Je to statický obrázek a krabička byla na průhledné fólii posunována po tomto obrázku. Animátoři ji však špatně očistili, proto se v této scéně, kde krabička je napravo, pohybují i smítka na fólii vlevo. (m.xFuck)