Velká sýrová loupež

Československo / Západní Německo, 1986, 52 min

Alena Munková

Petr Skoumal
  • kingik

Nenávratně pryč jsou nostalgické vzpomínky na tuhle slátaninu s předpotopní animací. Mluvící myši, koho to zajímá? Namluveno je to schopně, Dvořák a spol. na to byli specialisté. Kritizuji tady animáky, co mají revoluční animaci a tomuhle zastaralému šuntu body dávat nehodlám. 20%(17.3.2012)

Na to jsem koukala jako malá, úžasné myšky cupitající maskované pod krabicí..(17.11.2007)

Kino, lidé, sýr, výborný dabing a..... Marvin. Velkej Tvrdej Marvin.(21.3.2009)

Jeden z nejlepších českých animáků s docela chytrou zápletkou.(12.4.2008)

Jeden z mých oblíbených animovaných dětských filmů z mého útlého mládí, který jsem tenkrát neuvěřitelně žral. Už si moc nevybavuji (nebo jen opravdu velmi matně) ty všechny pestré monology a hlášky všech těch tří myšek co zde hráli, ale natom už nesejde. Myšky byli snad namluveny Josefem Dvořákem, Petrem Nárožným a Luďkem Sobotou. Vím akorát že žili v nějakém předměstském kině a že při neustálém sledování různých dobrodružných a kriminálních filmů dostanou nápad jak zorganizovat kolosální, nepřekonatelný, vychytaný, jedinečný, výdělečný a v neposlední řadě nebezpečný plán, v podobě loupežné výpravy století do obchodu se sýrovými specialitkami. A kolikrát jim přitom ale šlo i o jejich vlastní život! Podívaná to byla tenkrát každopádně velmi napínavá a dnes bych si to s chutí pustil znovu, dostat se k tomu, mít ten čas a hlavně náladu. Sýrová loupež je zábavná, dojemně-dobrodružná klasika, navíc se skvělou kriminální zápletkou, a super podívaná nejen pro dětské diváky, ale zároveň i podívaná která snad nikdy nezestárne.(2.11.2006)

• - Jako autor předlohy je v titulcích uveden Jean Van Leeuwen Gavril. Nikdo takový neexistuje. Jean Van Leeuwen je autorkou knižní předlohy a David Gavril je jejím ilustrátorem. (KT_2011)

• - Ve scéně, kdy se krabička "Lili" s myšáky uvnitř posunuje uličkou mezi sedadly, sedí na sedadlech nehybní lidé. Je to statický obrázek a krabička byla na průhledné fólii posunována po tomto obrázku. Animátoři ji však špatně očistili, proto se v této scéně, kde krabička je napravo, pohybují i smítka na fólii vlevo. (m.xFuck)

• - Jméno jedné z hlavních postaviček Velký Tvrdý Marvin si roku 1990 vzala za své pražská punková kapela vystupující pod zkráceným V. T. Marvin. (Olík)