Velká sýrová loupež

Alena Munková

Petr Skoumal

"Velkej tvrdej Marvine."(14.7.2006)

For ME 84%(13.9.2008)

Jako malý jsem při žádné repríze u televize nescházel a rodiče moc dobře věděli, že nemá smysl na takové dny plánovat takové zbytečnosti jako výlet na Matějskou či návštěvu ZOO. Dycinky jsem chtěl být takový světák jako Velkej Tvrdej Marvin! A tak dodnes nostalgicky vzpomínám na doby, kdy mi prostor za koženou sedačkou (heč!) sloužil jako spižírna odkud se něco musí nenápadně propašovat. Mno, nyní po letech už pro mě sice Velká sýrová loupež nejlepší animák nepředstavuje, dokonce mě v jistém smyslu až skoro i zklamala (hlavně animací). Ovšem já ty tři "kluky" stejně vždycky žral, žeru a doufám, že žrát i nadále budu. Pokud ne, tak by to znamenalo, že ve mě odumřela má chlapecká duše. Bojim, bojim.(24.1.2007)

Největším kladem filmu je povedený příběh, který ač je určen dětem, není vůbec infantilní. Tenhle film vás vždy znovu pobaví, ač už jste hodně vyrostli z dětských střevíčků. Každý by chtěl být Velkým tvrdým Marvinem. Nespokojit se s pohodlím, ale naopak se vidávat odvážně vstříc nebezpečí a nejistým zítřkům.(25.4.2004)

Má první filmová láska... Obrýlený myšák Raymond, kino, gangsterky a spousta sýra.(11.3.2008)

• - Jméno jedné z hlavních postaviček Velký Tvrdý Marvin si roku 1990 vzala za své pražská punková kapela vystupující pod zkráceným V. T. Marvin. (Olík)

• - Ve scéně, kdy se krabička "Lili" s myšáky uvnitř posunuje uličkou mezi sedadly, sedí na sedadlech nehybní lidé. Je to statický obrázek a krabička byla na průhledné fólii posunována po tomto obrázku. Animátoři ji však špatně očistili, proto se v této scéně, kde krabička je napravo, pohybují i smítka na fólii vlevo. (m.xFuck)

• - Jako autor předlohy je v titulcích uveden Jean Van Leeuwen Gavril. Nikdo takový neexistuje. Jean Van Leeuwen je autorkou knižní předlohy a David Gavril je jejím ilustrátorem. (KT_2011)