Epizody(6)

Jeden pochází z průmyslnické rodiny ze Severu, druhý z rodiny jižanských plantážníků. Oba jsou absolventy West Pointu a jejich nezlomná loajalita jim pomohla přežít mexicko-americkou válku. Jejich vztah ale čeká horší zkouška. Problémy, které dělí Sever a Jih, mohou postavit i přítele proti příteli. Ceněný výkonný producent David L. Wolper uvádí výpravný šestidílný seriál o bouřlivých letech, která předcházela občanské válce, a jež byl natočen podle bestseleru Johna Jakese. Pětiměsíčního natáčení, které probíhalo v pěti státech, se účastnilo celkem 140 herců, tisíce statistů, 100 členů štábu, 8 700 kostýmů a 15 000 rekvizit a dekorací. Díky tomu fascinující historie – a strhující drama – ožívají! (Magic Box)

Venkovan

Průmyslník George Hazard ze Severu a plantážník Orry Main z Jihu v přátelském poutu, které nerozdělí nepřízeň politická, kulturní, státní ani rodinná. Sever a Jih je seriál, který diváka provede historií Spojených států a díky oběma hlavním postavám a jejich rodinám dává nahlédnout na rozdíl mezi oběma státy v kulturní a společenské rovině. ()

laik_60

Ja síce Swayuza nemusím, ale budiž, malo to miestami šmrnc, veľa romantiky, sentimentu a pátosu. A to všetko na pozadí historických udalostí v Amerike 19. storočia. Takže okrem diváčok , čo maj rady "zamiluvané" a romantické filmy, na svoje si sem tam prídu aj ostatní diváci. sklamala ma Garberová a to nešťastne akoby nasilu zahraté krívanie patricka swayza. miestami aj českí dabléri boli akísi čudní :( predsa len som navyknutý na kvalitnejší dabing z českej strany. ()

fabecc1222

Je až hanba, že se k tomuto skvostvu dostávám až v roce 2023, když se viditelně jedná o jednu z nejlepších věcí, které byli v rámci námětu války Severu a Jihu vytvořeny. Americká odpověď na Ságu rodu Forystu? Klidně může být...Už na první pohled je viditelné, že Sever a Jih je obrovským počinem, s megalomanskou výpravou, opulentním obsazením a do posledního detailu propracovanými charaktery. První řada slouží převážně k tomu, aby představila veškeré problémy, které vedli k zahájení samotné války. Tohle vše se pak odehrává na pozadí klasické filmové romance a ryzího přátelství. ()

KASUGI

Jo, to se ještě točily seriály, které měli začátek a konec a nedopisovaly se za pochodu, jak je tomu u dnešních sraček a lá Lost. Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale když se tak zamyslím, kolik takových povedených historických seriálů dneska je? A výborný casting! Každá postava výrazově přesně zapadala: Klaďasové byli všichni sympatičtí , záporáci naopak. Plný počet. ()

Jacob23

Valecne dily a historicky zajimave se stridaji s temi velmi nudnymi,kde se resi milostne zapletky a vsechno se to strasne natahuje.Jinak z historickeho hlediska je to opravdu velmi obsahly serial.Naprosta vetsina zenskych hrdinek je herecky jalova-zachranuje to kupodivu Kirstie Alley(taky asi nejlepe napsana postava),na druhe strane je to o neco lepsi a vycniva D.Carradine ()

velkyvezir

Televizní klasika, na kterou se teď (2011) dívám hlavně proto, že je tam Patrik Swayze ve vrcholné formě těsně před Hříšným tancem a posléze Bodem zlomu. A Davic Carradine je tam záporák par excellence, ani bych se nedivil, kdyby právě tento seriál dovedl Tarantina k myšlence obsadit jej jako Bila v Kill Bill. ()

wosho

Ambiciozní seriál, jemuž ubližuje prolínání historie s tv operou. Po technické stránce je to na tehdejší tv špičce. Škoda, že producenti nenajali i schopnějšího režiséra, který by to pojal více filmově, než televizně. ()

mira007

Patrick Swayze v seriálu před proslavením se tančením hříšného tance. Válka jihu proti severu, otroctví, průmyslový pokrok. Velkolepě pojatý historický seriál k daným tématům. ()

sandinista

Jeden z nejlepších seriálů co jsem kdy viděl. První série mapuje společenské poměry před válkou Severu proti Jihu. Škoda jen, že už vím dopředu, jak to skončí, kdo vyhraje a kdo prohraje :-( Patrick Swayze se po Hříšném tanci v mých očích plně rehabilitoval. Komu se daná tématika líbí, doporučuju The Birth of a Nation. ()

Bozvav

Nádherně zpracovaný seriál o ničem. Jeho kladem nebylo podání historických faktů, ani herecké výkony, jako celkový vysokorozpočtový vizuál a atmosféra. Při vzpomínce na něj mne dojímá nostalgie a smutek, kolik let už uběhlo. Za mne 60%. ()

pipapa

Snad nejčervenější ze všech červených knihoven, jaké jsem kdy na plátně viděla. Chvílemi, s prominutím, až k zblití. Tady se hraje na city diváka/čtenáře velmi laciným a odporným způsobem. Vše do sebe zapadá dle autora předlohy a pak i filmařů jako ozubená kolečka pomocí spousty záměrně nesmyslných/nereálných náhod, momentů a situací, jen aby byl seriál za každou cenu líbivý/vlezlý a srdcervoucí. Řada bitev, ve kterých se vojensky neškolený divák pomalu ani nevyzná. Řada zbytečných líbaček a cicmání, které jdou postupem času na nervy, protože jen zdržují a oddalují konec, kterého jsem se už nemohla dočkat...Jedna hvězda za milého Billyho Hazarda (John Stockwell) z první knihy a za proradnou Ashton (Terri Garber), která celou tu nereálnou přeslazenost alespoń trochu nakopla...Děkuji, už nikdy více!...Komentář platí pro kompletní seriál. ()

René

U druhé série, zdá se mi, jde úroveň trochu dolů a vzdáleně mi to připomíná jakousi soap operu, kde se děj příliš neposouvá. Jako celek však O. K. ()

Eluin

Jako malý jsem ten seriál moc milovat, proto jsem rád, že čt se rozhodla jej reprízovat. Sice už to není jako "zamlada", člověk si je vědom určité naivity, klišovitosti, ale pořád se mi to líbí. ()

Ihuj

Seriál má dobrý rozjezd, ale pak to začne být utahané. Režie oproti dnešním seriálům hodně slabá, souboje a bitvy působí jako grotesky, spousta scén je zbytečných a herci přehrávají. ()

Kakho-oto

Velmi kvalitní seriál a skvělá popularizace období dvaceti let před občanskou válkou v USA. Vrcholem jsou především vzájemné návštěvy Mainů a Hazardů, kdy hrozí nějaký vyhrocený konflikt, např. pomoc otrokovi Gradymu na Jihu či pokus o likvidaci Orryho na Severu (či Billyho na Jihu). Charakterově dost černobílé: Orry Main, George Hazard, Billy Hazard, Charles Maine, Madeline La Mottová-Mainová, Constance Hazardová, Brett Mainová-Hazardová vs. Justin La Motte, Ashton Mainová-Huntoonová, Elkanah Bent, Salem Jones, Izabel Hazardová. Vymyká se protiotrokářská fanatička Virgilie Hazardová, jež není zase tak zlá, "jen" zaslepená svým světonázorem. Zejména v druhé řadě ukáže i jiné dobré stránky než je vymezování se proti otrokářství. 90 % ()

MirkaP

Na první shlédnutí se mi to moc líbilo, zajímavý děj, pěkná hudba, dobří herci. Dokonce i knížky jsem si koupila! Jsem ráda, že to momentálně opakují, i když v blbý čas, takže to vidím jen čas od času. Přestože některé postavy jsou dost šablonovité (kladní jsou až k nesnesitelnosti a hysteričtí až k smíchu), ráda se znovu dívám, octnu-li se u TV. 7/10 ()

Ernie_13

Napínavá telenovela z obdobia americkej občianskej vojny natočená podľa knihy Johna Jakesa. Tak toto v pohode môžem. Príbeh a herci ma jednoducho vtiahli do sveta intríg a problémov vtedajšej doby. Nedalo sa tomu brániť. ()