Wendy Darlingová, mladá dívka, která se bojí opustit sůj domov, se setkává s Petrem Panem, chlapcem, který odmítá vyrůst. Wendy, spolu se svými bratry a maličkou vílou Zvonilkou, putuje s Petrem do kouzelného světa Země Nezemě. Tam narazí na zlého kapitána Hooka a prožije vzrušující dobrodružství, která navždy změní její život. (Disney+)

BOURQUE

X-té spracovanie známej rozprávky, ktorá v tomto filme je interpretované a formulované svojsky, predovšetkým tak, aby obslúžil moderné trendy. To, že do akej miery sa odbočí od pôvodnej koncepcii (a od určitých častí príbehu) rozprávky, je druhoradé. Aj v tomto filme je vidieť, že Jude Law sa snaží zo svojho charakteru vyťažiť čo najviac. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

oveckaoa odpad!

Disneymu nestačilo jaké měl problémy s remakem Pinokia a jede s tou svou pošahanou propagandou dále. Wendy má jít na internát objeví se u ní černá zvonilka co neumí mluvit a hispánský Petr Pan (namyšlený kretén)  ten jí řekne, že může jít s nima ona sebere své dva parchanty (pardon bratry) a jde. Doletí do země nezemě a tam je sestřelí Kapitán Hook (trapná napodobenina kapitána Jacka Sparrowa s 0 charisma) ona dopadne na ostrově a dva bratry zajmou piráti. U pirátů je skupina černochů a ze skupiny ztracených chlapců se stala skupina ztracených černých holek pokud na to upozorníte hledí na Vás jak na rasistu (ukázka dnešní situace ve filmové branži tohle by se dalo napsat podle skutečné události ) a ztraceným chlapcům velí  ženská verze Pocahontas  (jo feministky dočkaly jste se i Vy můžete pohonit). Ten konec co je co za blbost on byl na lodi plné vílího prachu tudíž mohl létat tak ať mě netvrdí, že naráz nemůže v Londýně musí žít hodně slepí lidé, když nevidí létající pirátskou loď co tam letí. ()

M.i.k.e

vizuálně a vůbec po technické stránce solidní,ale jinak mi další zpracování Petra Pana vůbec nic nedalo. Nikdy sem tenhle příběh neměl moc rád a tohle je navíc nuda víc než cokoliv jiného. Ani Lawův Hook, na kterého sem se celkem těšil absolutně postrádá charisma a zapadá do celkové šedi podprůměru...40% ()

Streeper

Na hrané zpracování z roku 2003 to rozhodně nemá. Tomuhle filmu schází duše. Vizuálně naprosto skvělé, tady prostě Disney vždycky postaví laťku fakt vysoko, ale pak to všechno zkolabuje na příběhu. Líbí se mi, že je to příběhově jiné než zpracování z roku 2003, alespoň to není přes kopírák, ale sakra proč je to natočené tak zrychleně, bez duše, bez emocí? Divák si ani nestihne vytvořit vazbu s jakoukoliv postavou, protože příběh neskutečně rychle běží a pořád se tam něco děje. Na druhou stranu, oproti filmu z 2003 se mi tady víc líbila Tinkerbell, byla milejší, přívětivější, přesně taková jaká má být. Taky mi vůbec nevadil Peter Pan, přesně takhle jsem si ho vždycky představovala, ale Hook a Wendy totálně mimo. ()

silentname

Mám taký pocit, že hejtovanie hraných adaptácii animovaných klasík od Disney sa už tak trošku stáva trendom. Takže ma hodnotenia na "Peter Pan & Wendy" neprekvapili v absolútne ničom. Ja som bol zvedavý ako sa Disney postavia k tomuto filmu. Žiaľ, toto nie je najlepšia adaptácia, akú by som si predstavil, no súčasne si myslím, že to nie je tak stupídne až vyložene parodické ako to bolo v prípade "Pan". Osobne si myslím, že ten film bol horší. Tento žiaľ nemá šancu poriadne v ničom vyniknúť. Je tu pár celkom solídnych efektov, páči sa mi, že Tinker Bell vôbec nerozpráva... no tiež mám pocit, že autori trošku poupravili postavy, aby viacej zapadali do súčasnejšieho kontextu. Čo nie je nevyhnutné zlá vec. Koniec koncov je to remake. Nemali by sme sa dočkať úplne toho istého len v hranej podobe. No nemám pocit, že tento film dokázal zachytiť tú slobodu a uvoľnenosť, akou disponoval "Peter Pan" dokonca si myslím, že 2003 remake a aj "Hook" sú kvalitnejšie filmy, než je tento. Minimálne sú oveľa pamätnejšie a vizuálne zaujímavejšie. Čo je asi jeden z najväčších problémov tejto verzie. Po dopozeraní si nevybavíte dokopy jedinú momentku, kde by ste zhodnotili, že to bolo vizuálne atraktívne. Plus je tu ešte aj zakomponovaná myšlienka ohľadom rodičov a ako môžu deťom chýbať. Je to pekný odkaz, ale dalo sa na ňom budovať oveľa lepšie. Vo výsledku je to podľa mňa priemerný film, ktorý po pár týždňoch ostane zabudnutý. Hodnotenie: C ()

• Očakávalo sa, že produkcia filmu začne v apríli 2020 a skončí v auguste toho istého roku, ale kvôli pandémii COVID-19 sa oneskorila. Natáčanie sa nakoniec začalo v marci 2021 vo Vancouveri v Britskej Kolumbii. V auguste 2021 sa natáčalo aj na polostrove Bonavista v Newfoundlande a Labradore. (Arsenal83)
  • Režisér a scenárista Lowery uviedol, že prioritou číslo jedna bolo pre neho správne zostavenie scenára. Filmár spresnil, že projekt je preňho osobný, keďže je fanúšikom originálu, pričom uznal, že každý pozmenený i malý detail bol pre neho bolestivý. Potvrdil, že v modernej adaptácii musel zmeniť prvky, aby sa vyhla rasovým stereotypom prítomným v pôvodnom filme. (Arsenal83)