Američanka Bronte Parrishová je půvabná, ale poněkud upjatá mladá vegetariánka, nekuřačka, abstinentka a bojovnice za ekologii. George Faure je francouzský emigrant, spontánní a bezprostřední, labužník holdující biftekům, cigaretám a vínu. Jak se vůbec tihle dva mohli stát manžely? Jednoduše. Bronte si chce pronajmout byt s obrovským skleníkem, podmínkou majitelů je však manželský pár. George potřebuje povolení k práci a pobytu v USA, tzv. zelenou kartu. Formální sňatek, jehož prostřednictvím dosáhnou splnění svých snů, je otázkou půlhodinky. To ovšem ještě netuší, že imigrační úřad podrobuje podobné "podezřelé" manželské páry přísnému dohledu. Bronte a George čeká perný víkend, kdy musí pod přísným pohledem úředníků sehrát roli dokonale fungujícího a milujícího se manželského páru. (TV Nova)

lemonova

Pekná variácia na tému "ako sa láska dostaví po.." Páči sa mi realistický nádych, ktorý však nepohltí romantiku príbehu. ()

Evander

Docela zábavný, oddechový, romantický film s výtečným Gérardem Depardieu v jedné z hlavních rolí. Na druhou stranu také nenaplněné očekávání, neboť jsem od zelené karty čekal mnohem více. 65% ()

Cvalek

Příjemná komedie s mým oblíbeným francouzským hercem. Skvělé zpracovaní je samozřejmostí a zábava taktéž. Úžasná pohodovka která neomrzí i po vícero zhlédnutí. ()

Denny

Emigrantská romance z USA, kde se snaží Depardieu získat kýženou zelenou kartu, aby tam mohl žít. Uzavře sňatek s Andie a snaží se přesvědčit zkušené úředníky, že to nebylo naoko , ale opravdu. To se mu sice nezdaří , ale mezi oběma vznikne vztah,silnější než zelená karta. Celkem to jde. ()

Barak

Po vynikající Společnosti mrtvých básníků Peter Weir přesedlal jinam - a udělal špatně. Na romantickou komedii tomu chybí více zábavy a romance. Mezi těma dvěma to sice jiskří, občas se zasmějete, ale čekal jsem od toho mnohem více - spíš jsem se nudil jak je to zdlouhavé. Z toho námětu mohla být rozjetá podívaná, ale místo toho se film drží značně při zemi a spíš se snaží být citlivým - a částečně mu to i jde. Nadšen jsem z toho ale vážně nebyl.... ()

Skleni

Milá komédia, ktorá avšak ničím neprekvpaí a to už vôbec neuspokojí. Z celého filmu som mal pocit chaboty. Chabé výkony, scenár, aj vizuálna stránka bola na nič. Nvm, ale film sa dal spravyť aj lepšie podla mňa. 62% ()

deepspace101

Nadstandardní romantická komedie, díky níž si budu název Monticello pamatovat do konce života. :-) Herecké výkony obou představitelů hlavních rolí působí civilně a přirozeně, aby i největšího cynika přesvědčily, že ač je to sebenepravděpodobnější, zamilovat se do sebe mohou i tak rozdílní lidé jako americká vegetariánka a francouzský požitkář – což nádherně ilustruje má oblíbená scéna, v níž George předvádí své skladatelské umění hrou na klavír. Oceňuji také, že se tvůrci vyhnuli zbytečné patetičnosti a nepřisoudili postavě Gérarda Depardieua původ v zemi třetího světa. ()

truby

Vtipné, lehké, poměrně originální. Žádné křečovité a kýčovité pokusy o "zaručeně" vtipné situace. Prostředí střešního bytu se skleníkem vytvořilo skvělou kulisu k tomuto výtečnému snímku, jež si právem může říkat romantická komedie. ()

siloalampa

V tej dobe to bol asi hit, ale dnes som zvyknutý na celkom iný druh romantiky, pretože tak predvídateľný film som už dlho nevidel. Napriek tomu scénka, kde hral Gerard na klavír ma grandiózne pobavila. 65% ()

moikki

Po dlouhé době jsem narazila na romantickou komedii, kterou jsem chtěla dokoukat až do konce. Tenhle film je úžasný. ()

Miki68

Co k tomu říct? Asi nejznámější film nenápadného ale skvělého režiséra Weira. A jedna z romantických komedií, která se hned tak neokouká... :-) ()

tranquill

"Nemám proti vám nic, ale nevyznám se ve vás..." Andie MacDowell je pro tyhle role jako stvořená. Spolu s Hromnicemi další krásná romantická komedie s víceméně ošklivým, ale o to více sympatickým a charismatickým Gerardem Depardieu. ()

Razzor_82

"Zabila jsi někoho kvůli tomu bytu? Určitě jsi ho rozsekala a strčila do kompostu." Na romantickou komedii je tady dost netradiční zápletka. Depardieu v dost jiné a svěží roli. Andie MacDowell je sympatická. Rozjezd filmu je sice slabší ale finále je stojí za to čekání. Vkusný humor a lehké popichování. Masožrout a ptačí zob. Devadesátková klasika s originálním scénářem. 7/10 ()

josieaddms

Prostě sladká a zábavná romantická komedie s roztomilou Andie a vtipným Gérardem. Patří ve svém zařazením k nejlepším, pobaví a potěší. Žádný hlubší smysl ve filmu není, ale je to prostě taková lahůdka pro deštivé (v mém případě mlhové) odpoledne. ()