poster

Zelená karta

 • Austrálie

  Green Card

 • Francie

  Green Card

 • USA

  Green Card

 • Slovensko

  Zelená karta

Komedie / Romantický

Austrálie / Francie / USA, 1990, 103 min

 • viperblade
  *****

  Výborná komedie, která i po letech (téměř 20!) vás dokáže rozesmát. Originální, svižné, milé, přirozené - takhle by se dala tato skvělá komedie shrnout. A myslím, že Andie MacDowell nebyla nikdy půvabnější, než tady! Tomuhle se říká klasika. . .(6.7.2009)

 • NinadeL
  *****

  Zvláštní kosmopolitní film, který jsem měla ráda už jako dítě. A stále se to nemění. Kouzlo párování Gérarda Depardieua a Andie MacDowell je neopakovatelné. Víkend, při kterém se musejí poznat tak, jako by se milovali už celá léta a přitom nemají společného vůbec nic, je pohlazením po duši. A Jessie Keosian samozřejmě nesmí chybět, aneb nejšílenější stařenka kategorie 85+.(12.3.2009)

 • genetique
  ****

  Až nebezpečne pozitívna romantická komédia, ktorá sa vymyká spod šablóny tohto žánru a ani sa nečudujem oscarovej nominácii. O to viac sa čudujem nízkym svetovým hodnoteniam. Veľmi jemný, pohodový a inteligentný dej s normálnymi hercami, žiadny násilný humor a úplne uveriteľná romantika. A pritom stačí tak málo, k dokonalosti to už len vidieť v originále. Veľmi chutné sústo. 80%.(6.11.2008)

 • castor
  ****

  Aneb znáte to, jak se protiklady přitahují. Tady je to navíc pod bedlivým dohledem chameleona z Austrálie Petera Weira, který na realizaci svého vysněného projektu „neznali se, ale vzali se“ čekal několik let. Americká ekoložka a vegetariánka a trochu obhroublý francouzský emigrant – on potřeboval zelenou kartu, ona toužila po velkém bytu se skleníkem. O účelový svazek se ale brzy začnou zajímat úředníci z imigračního, kteří zanedlouho položí nepříjemné otázky. Výborná hudba Hanse Zimmera, přesný Gérard Depardieu, rozkošná Andie MacDowell, skvěle napsané dialogy, národnostní rozdíly, trošku rozpačitý start, ale o to příjemnější střed a dojezd. I dnes to pořád velmi dobře chutná.(1.1.2016)

 • Oskar
  ****

  Jeden z nemnoha filmů, v němž byla Andie MacDowellová využita jako herečka, ne jen jako půvabné křoví hlavní hvězdy. Velice civilní Gérard Dépardieu.(11.4.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace