Truman Show

The Truman Show

Truman Show

Drama / Komedie / Sci-Fi

USA, 1998, 103 min

Jim Carrey bude pro mě vždycky ten pošuk, ale pošuk co umí hrát.. dejte mu třeba na hlavu cylindr a do ruky klacek a on mě bude bavit.. co teprve když se předvede v tak povedeném scénaři :-) Truman show je (jeden z) nejoriginálnější(ch) film(ů), který Vás rozesměje, který Vás dojme, který Vás překvapí ale hlavně na který jen tak nezapomenete :-) btw. Kdybychom se neviděli, Dobrý den, Dobrý večer a Dobrou Noc! :-)(19.10.2009)

Perfektná ukážka stereotypov žitia a mediálnej manipulácie. Truman Show je skoro ako paralelou k životom ľudí v mestách dneška. Keď nájsť tie dvere a vystúpiť je také ťažké.(13.7.2014)

Naprosto fenomenální snímek s bravurními hereckými výkony.Nejlepší Carrey vůbec.EdTV na tohle nemá.(6.6.2002)

Velice originalni a uzasny film. Tenhle film je trosku podobnej EdTv, jenze EdTv je jen takovej odvar oproti tomuhle. Carrey je v roli naprosto dokonaly a presto, ze se vlastne ve filmu nic akcniho nebo tak nejak nedeje tak neodtrhnete oci od obrazovky. Proste skvele natoceno, skvele vymysleno, skvele zahrano a s vybornou hudbou. Jediny co bych filmu vytknul, je, ze by mohl byt trosku delsi, at uz co se tyka Carreyho postupneho uvedomovani, ze neco neni v poradku, tak i toho co se stalo pote co se Truman dostal do opravdoveho sveta.(15.4.2005)

Skvělé !!! Naprosto!!! Kde začín a kde konči hranice mezi skutečným světem a světem v televizi. Světem ovlivněného médii. Médii, které ovlivňují svět. Ovlivňují lidi a lidé se chtějí bavit. Je jim jedno kdo to odnáší, kdo trpí... Jediné co rozhoduje je sledovanost.... Je jedno co dávají... Je jedno, jak je to zajímavé, ale hlavně, že to má sledovanost.Proč lidem nedat co chtějí? Ikdyby to byl celý život.... Připomínámi to poslední dobou neuvěřitelně (v USA) úspěšné Reality show... Jen, kdyby o tom Truman věděl... Dělal by to stejně?Pochybuji....(16.6.2004)