BoncheR

Ja pokrytec! Keď som tento film po prvý krát hodnotil, mal som z neho pozretých asi 10 minút. To všetko iba preto, aby som dosiahol svojich vytúžených 500 hodnotení. Pred asi 3 minútami som tento film dopozeral a mám pocity typu: "Och váu!" Tento film, aj keď námetom VEĽMI zvláštny a neprehľadný, má takú prekrásnu myšlienku, takú úžasnú pointu, že sa to snáď slovom ani opísať nedá. Veľmi obdivujem ľudí, ktorí sa na vzniku tohto filmu podieľali, obdivujem režiséra a v neposlednom rade Jima Careeyho. Film je to naozaj prekrásny a neobyčajný, ktorý chytí bezpodmienečne za srdce. (Hodnotenie: 89%) ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] Nikdy předtím jsem si neuvědomoval jak je The Truman Show pomalým filmem. Vlastně od 20. minuty se jenom čeká na odhalení pravdy samotným Trumanem. Otázkou mě nezodpovězenou zůstává, zda divák měl být nevědom, či alespoň otupěn, že se jedná o televizní show (Je to vůbec možné? Ani oficiální synopse pravdu vůbec nezakrývá.) a k obrovskému odhalení má být směřována jeho cesta filmem? Každopádně smutnout pravdou zůstává prázdný příběh, jakkoliv je obdivuhodné, že Niccolův scénář dokáže oddalovat nevyhnutelné, příběh, který naplňuje líbivý námět a mé představy jen zpoloplna. Jinak ale Carrey, Emmerich a Weir jsou bozi. 65 % ()

Dreaker.24

Velmi originání, nejspíš životní výkon Jima Carreyho, který do té role sedne jako prdel na hrnec, takovéhle specialní téma když je dobře zpracované a zahrané, tak mě vždy mile potěší. 89% ()

noriaki

Tehdy se to nezdálo, ale zpětně viděno je Truman Show neuvěřitelně důležitý film. Varuje před fenoménem ztráty soukromí, což je problém, jenž na konci devadesátých let nikdo reálně neřešil. Tehdy to bylo sci-fi, dnes bohužel nastupující skutečnost. Sdílení soukromí na instagramu, sledování na k tomu uzpůsobených aplikacích, nutkavá potřeba chrlit osobní informace na sociální sítě, nebo dokonce nadšené vyzývání zásahů státu do běžného života stvořilo myšlenkový posun, jenž může postupně zlikvidovat lidskou svobodu. Truman Show je navzdory své dojímavosti a zdánlivé poklidnosti podobně burcující film, jako Lid versus Larry Flynt. ()

Fleetguard

Představte si, že se jednoho krásného dne probudíte a zjistíte, že celý Váš život byl předem naplánovaný, že vše a každý okolo Vás (včetně vaší manželky) je jeden velký podvod a každý s kým jste se kdy setkali byly jen herci,kteří dělaly jen svou práci. Hrůza co? A přesně tohle se stane Trumanovi. Ukázka kolosální manipulace s lidským životem, velké moci médií a nesmím opomenout skvělého J.Carreyho, který konečně mohl všechny přesvědčit o tom, že jeho herectví je víc než mimika obličeje. ()

Master19

Výborně zpracovaný geniální nápad. Obsazení hlavní role možná pro někoho překvapující, ale pro mě Jim herec je a Trumana se zhostil opravdu profesionálně. Skvělé jsou okamžiky "ví o nás, změňte frekvenci" a celkově mi z toho vychází opravdu nezapomenutelný zážitek. ()

dANo

Skvelý nápad a častokrát si musím na tento film spomenúť, keď sa naokolo dejú "zvláštne veci"... ale nie, hlavne som chcel povedať, že scenár fakt nemá chybu a Jim Carrey dokázal, že vie zahrať aj komediálnu rolu s citom a nie ako nejaký uletený blázon. ()

Petr23

Podle mě je to nejlepší drama kde Carrey hrál od dob Věčného svitu neposkvrněné mysli. Zajímavý námět na ulítlou reality show, kde vás zavřou do jednoho města, sleduje vás milion kamer, a čumí na vás skoro celý svět. ()

Mihail123

Geniálny, dojemný, inteligentný snímok s prekvapivo dobrým (inak neznesitelným) Jimom Carreym. Truman show je pekný príklad toho, aké to je keď je váš život plánovaný od vášho narodenia a aký majú média veľký vplyv. Carrey sa zhostil svojej úlohy na jednotku. Človek, ktorý je nevedomky obmedzovaný ale postupne si začína uvedomovať svoj „život“ a začína konať. ()

Mishqo

K tomuto snímku som sa dostal dosť neskoro...až teraz prednedávnom som ho zhliadol...no na toľko očarený som z neho ostal že tomu až nemôžem uveriť....neskutočne originálny nápad bol natočiť film s obsahom takým ako je Truman Show...klobúk dole Peter Weir..a velmi presvedcive vykony hercov ze clovek az nevedel ci niektory naozaj su len sucastou reality show alebo tiez o tom nevedia ako sam Truman..tlieskam ()

fefee

Keď som videl film prví krát mal som tiež dobrí pocit, ale teraz už po zhliadnutí taký pocit nemám. Je to fajn filmík, ale má niektoré duchaplné srdcervúce scénky made in USA, že mi je zle... ()

hroubek

Smutný film o člověku který je hlavní hvězdou really show a ani tom neví.Jim Carrey jako Truman je dokonalí ale smutný,že neví kdo vlastně je a kdo jsou vlastní sousede.Ed Harris dostal roli Trumanova boha který se ani nepříčí ho tam držet jako opici v kleci.Truman si nakonec vybojoval svobodu ale za jakou cenu? ()

sskrblik

Tak tohle je jeden z nejlepších filmů s Jimem Carreyim. Ani Muž na Měsíci od Formana se mi tak nelíbil. Hlavně má film výbornou zápletku a i celý děj postupně graduje. Kdykoliv se rád podívám znovu. Opravdu skvost! ()

darek kartac

Dokonalý film v hlavní roly s Jimmem. Upřímně je to otřesné takhle zacházet s lidským životem a filmu jsem mněl divný pocit. Jsem rád že na konci našel odpověď. ()

Imune

Jako malej jsem si říkal, že by mohly být filmy o životech různých lidí, něco jako taková celoživotní reality show. A teď tu mám film o takovým filmu. No co k tomu říct, prostě skvělej a originální námět a ještě lepší provedení. Jim Carrey nezklamal. 85% ()

Angelic-77

Velmi zdařilá podívaná o tom, že žít v dokonalém a bezpečném světě není zas taková senzace, jak to může na první pohled vypadat - zvlášť, když vás při tom sleduje 30 let téměř celý svět v televizi. Smekám před fantastickým hereckým výkonem Jima Carreyho. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall