Odhodlaný Nikolas se při hledání svého táty dostane do kouzelné země, kde potká elfy i svůj osud. Domů se vrátí s darem naděje. (Netflix)

grangerova

Milá vánoční pohádka se sympatickým hlavním hrdinou, excelentní Maggie Smith, roztomilou myší a moc pěkným vizuálem. Zajímalo by mě, jestli tady v Česku konečně pochopíme, že každá vánoční pohádka nemusí nutně obsahovat princezny, prince, čerty a draky a natočíme konečně něco svěžího, nového a aspoň z půlky tak dobrého, jako je Chlapec, kterému říkají Vánoce. ()

BOURQUE

Jednoduchá a nenáročná rozprávka o origin Vianoc (jedna z ďalších verzií), predovšetkým pre stredne-veľkých divákov. Jednotlivé detaily radšej neriešte, zamerajte sa na tie myšlienky, ktoré sú za príbehom. Kristen Wing vo vedľajšej roli dostane len pár minút, no dokáže ich dobre využiť (opatrovateľku s takým zlým srdcom som už dávnejšie nevidel na filmových plátnach). P.S.: Rozprávku v podaní Maggie Smith by som kedykoľvek vypočul. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Motinski

Ako rozprávka pre deti je to fajn. Farebné, dostatočne dobrodružné, chvíľkami vážnejšie a pochmúrnejšie, no stále príjemné na sledovanie. Hlavná postava si ma získala takmer okamžite, no tam to pre mňa asi konči. Scenár je naivný a klišoidný, bez poriadneho zvratu a všetko je kvôli tomu predvídateľné od začiatku do konca. Vizuál často gýčový jak sviňa a drvivá väčšina postáv stereotypných. Typický príklad filmu na jedno pozretie, bez závanu originality, no našťastie aj bez niečoho čo by výrazne naštvalo. Osobne mi tu ale najviac chýbalo viac humoru. Myslím že by potom výsledok bol lepší. ()

vydumnica

Nebolo to zlé, ale ani nič výnimočné. Každý rok vznikajú nové a nové vianočné filmy, asi je ťažké prísť s niečím, čo by tu ešte nebolo. Pozeralo sa na to pekne, ale miestami nudilo. Škoda, že Maggie Smith nemala viac priestoru. A áno všadeprítomná politická korektnosť. Ja viem, že už si na to musím zvyknúť, ale keď to tak bije do očí. Pozerala som to s deťmi, no teraz som trochu na pochybách, či to bolo vhodné pre také malé deti. Myslím, že je to určené už trošku väčším deťom. A na záver už len spomeniem, že sa to nakrúcalo aj na Slovensku. A Boy Called Christmas, zaujímavý a originálny názov. ()

rublik05

Zpočátku sympatická rodinná vánoční oddechovka, po čase se z toho však stalo takové prapodivné fantasy, zimní atmosféra byla tatam, humor takřka žádný, příběh začal být strašně hloupý a nesmyslný, občas zbytečně moc emotivní, přidala se taktéž čím dál tím větší nezáživnost, no ve finále jsem byl rád, že už to konečně skončilo. Zkrátka klasický Netflix poslední doby, obyčejný neoriginální televizní film, který jsem víceméně protrpěl. 3/10. ()

• Film vznikl na základě knihy „Kluk jménem Vánoce“ od britského spisovatele Matta Haiga. (Teres)
  • Natáčení filmu probíhalo v Laponsku, Finsku (Kilpisjärvi), Anglii (Londýn), Slovensku (Vysoké Tatry) a v České republice (Hrad Křivoklát, Středověký skanzen Řepora a Barrandov Studio). (GASTON73)

Časové pásmo bylo změněno