The Sadness

Tchaj-wan, 2021, 99 min

Město Tchaj-pej náhle propuká v krvavý chaos, a to kvůli viru, díky kterému jsou lidé nuceni vraždit, mučit a dělat spoustu horších ohavností. Mladý pár je dohnán až na hranici zdravého rozumu, když se snaží znovu sejít uprostřed této strašné apokalypsy. Doba pořádku a radosti je pryč, zůstává pouze a jen „smutek“ (The Sadness). (HanzoBureshi)

AmunRa

Zombie apokalypsa pojatá jako nekompromisní gore bez špetky cenzury. Zombie nákaza je zde nahrazená variantou na vzteklinu, kde nakažení ztrácejí zábrany a plní si nejperverznější sexuální a agresivní sny. Nákaza se šíří rychle a ulice se plní šílenci s nepoškozenou inteligencí, kteří touží je po sexu, mučení a vraždění. Příběh je prostinký - mladý pár se rozejde do práce a po cestě zjistí, že vypukla apokalypsa. Žena se snaží přežít a mladík se ji snaží najít. Název "Smutek" odkazuje k bezútěšné atmosféře, kde pozlátko civilizace rychle mizí a zůstává jen jádro člověka toužící po uspokojení nízkých pudů. Rozhodně to není pro slabé žaludky, ale pro milovníky gore hororů lahůdka. ()

Little_Sawy

Tchajwanský The Sadness bol od začiatku pútavý, hlavne šialená babka, ktorá sa olejom vyriadila na typkovej hlave. Sado maso zmutovaný 'zombies' ženúci sa sexuálnym zvrateným pudom túžiac po mäse druhých, ktorí vedia rozmýšľať koľkokrát lepšie než ľudia, pri niektorých scénach to fakt bolo nechutné. Ale nemám čo filmu vytknúť, zaujímavý, rýchly, litre krvy, to môžem, proste super! Vysvetlenie v záverečnej scéne, celkom prekvapilo. ()

Meraxes

Škoda, že tá skutočná pandémia bola hlavne mediálna, lebo ak by sme tu namiesto Covidu mali Alvin, to by tu bol kopec zábavy. Ľudia nakazený vírusom meniaci sa na násilných sexuálnych psychopatov a dokonca je tu aj vysvetlené ako je to možné, aj keď neviem či by to tak mohlo naozaj fungovať, skôr nie. Scenár je síce predvídateľný a s kopou klišé, ale toto nikto nepozerá kvôli scenáru. Ale na druhú stranu priniesol aj svieži pohľad na "zombíkov", stvárnenie pandémie je aktuálne a vlastne ma prekvapuje, že ho v súčastnosti nevyužíva viac filmov. Na takýto film je Sadness na vysokej remeselnej úrovni, kvalitne natočený aj zahraný a Kat mi bola sympatická, dalo by sa jej fandiť, keby tvorcovia viac popracovali na budovaní charakterov, ale to tu bolo vedľajšie. V dlhých pasážach, hlavne v odmlke po úvodnom masakri, pri prechode cez skrvavené ulice, pri príchode do nemocnice alebo na detskom ihrisku (asi najlepšia scéna filmu) dokáže budovať veľmi depresívnu a bezútešnú atmosféru a vyvolávať pocit beznádeje a bezvýchodnosti danej situácie. Ale to hlavné je tu gore a to je luxusné, takéto krvavé orgie tu od Alvarezovej Evil Dead neboli, aspoň čo viem. Ale predsa len s tým mám menší problém, niečo takéto by malo vyvolať odpor a hnus, ale tu aj vďaka neustálemu úsmevu na tvári a sexuálnym chúťkam nakazených som mal na tvári ten úsmev aj ja, bavil som sa, ale spomenutá atmosféra bola preč a bez nej sa medzi gore objavili hluché miesta a záver bol trochu naťahovaný. Tento prejav nákazy je svieži, ale viac by sa mi hodil do nejakej krvavej komédie, nie do filmu, ktorý sa snaží tváriť vážne a extrémne, lebo potom mu to moc nejde. Niektoré scény ako vybuchnutie hlavy alebo gejzíry krvi v metre boli vyložene prehnané, vyvolali nával smiechu a trochu kazili dojem, lebo gore je funkčné len dovtedy, kým je prirodzené. Čiže zabavil som sa dobre, ale od niečoho podobného očakávam trochu iné pocity, aj keď miestami tam boli a raz mi solídne zatrnulo. Čo sa týka borenia tabu nakoniec nič moc, skupinový sex celý od krvi som ešte nevidel, ale to ostatné už áno a oveľa explicitnejšie, vlastne sa Sadness veľakrát až prekvapivo drží stranou. Jeho prístupy k nákaze aj k extrémom sú parádne, aj keď mohol zatlačiť trochu viac, len sa mi spolu vôbec nehodia, takže pocity sú skôr zmiešané a tie prehnané scény si rozhodne mohol Jabbaz odpustiť. Takto je Sadness film s veľkým potenciálom, ktorý trochu zráža sám seba. Ináč netuším prečo sa to volá Sadness, lebo sa to vôbec nehodí. Ázijské horory väčšinou nepozerám a ani tu som im neprišiel na chuť, na mňa proste Európa funguje oveľa lepšie. Masaker je to každopádne výživný a po žiadnej stránke nepatrí do priemeru. 4* s výčitkami 70% ()

Stanislaff

Tak tohle jsem po deseti minutách přerušil. Bába vtrhla do žrádelny a začala šířit virus. A další pinďouři vytáhli kudličky a začali honit hlavního hrdinu a ten vzal nohy na ramena a začal zdrhat. Tak tohle fakt ne. To vidět nemusím. Dnes jsem to dokoukal. Ani nevím proč. A závěrem mohu říct, že z hovna zlatou hroudu neuděláš. ()

caerol

Na mě dost krvavé, ale jinak mě to bavilo, po shlédnutí tohoto filmu jsem si říkala, že ještěže tu máme jenom Covid a ne takovýto virus, který mění lidi v monstra. Obdivuju, že se nejedná o obehranou zombie apokalypsu. Trošku mě zklamal konec, očekávala jsem ho jiný. Když to shrnu tak za mě celkem dobrá podívaná, i když je pravda, že tvůrci zde s brutalitou vůbec nešetřili. ()

melmoth

The Sadness je špičkovou prácou na niekoľkých frontoch, ktorá sa ľahko mohla stať najlepším hororom posledných rokov, ak by si len dala pozor na rovnováhu deja a nadelila razantnejšiu bodku. Takto je ostrovné inferno „iba“, minimálne v mojich očiach, doterajším hororom tohto roka. Viac tu ()

Lubikem odpad!

Úplne dejovo ploché gore s hekto litrami krvy, ktorá strieka aj odtiaľ kde nie sú žily. Ale masaker to bol poriadny. Raz za život stačilo vidieť. ()