Ghosts

• USA Michael Jackson's Ghosts

40minutový muzikál, ve kterém hraje Michael hned několik rolí sám. Využívá k tomu speciální make up a speciální efekty, mění hlas. Film Ghosts byl i kritiky přijat jako film, který mění zaběhnuté standardy ve filmové práci. Děj: Maestro žije v Normálním údolí a nikomu neubližuje. Nelíbí se ale místnímu starostovi, který ho chce s pomocí lidí z vesnice vyhnat. Nakonec se starosta a Maestro domluví, že kdo dřív uteče, odejde. Film vlastně satiricky ukazuje Michaelův život v posledních letech. Je plný duchů, strašidel a velmi zvláštních situací. (bublajsa)

A.L.E.S.

Film jsem viděl úplnou náhodou na Nově, kdy tehdy byla ve svém rozkvětu a pořádala hudební hody, během nichž byl vysílán i tento snímek. Dokonce jsem viděl i takový "film o klipu", jak jednotlivé scény vznikaly. I když mám na Michaela Jacksona svůj názor, tohle mu nelze upřít a rozhodně jsem se při této duchařině bavil. Je do posledního záběru našlapaný velmi precizními trikovými efekty. Že Michael hraje i starostu, jsem věděl, ale o dalších třech rolích jsem neměl ani ponětí. Proto jsem se k němu po 14 letech vrátil a podíval se na něj znovu. Ještě teď nevycházím z úžasu. ()

George.Camel

Lístek z premiérového uvedení tohoto filmu, která se u nás konal 25 června 1997, mám dodnes schovanou. Tehdy vycházelo nové album Michaela Jacksona - Bool on the dance floor a některé písničky tento film prezentoval. Vstupenky v Opavě rozdávalo dnes již neexistující rádio Attack. Pamatuji si ten horký slunečný den a jak jsem se na film těšil. Nezklamal. Efekty, ztvárnění, choreografie, masky, vůbec vše, co Michael Jackson vymyslel a dovedl zrealizovat, bylo ve své době na špičkové úrovni a jedinečné. Posouval hranice nejen videoklipů, ale i písní a vůbec použitého zvuku. Film je fantastický a nemá srovnání s jiným. Proto je obrovská škoda, že MJ již nic nového nenapíše, nevymyslí, nezazpívá ani nezatančí. Bohužel. ()

SOLOM.

Tento snímek rozhodně není postavený na bůhvíjak skvělém ději, ale o ten tady vůbec nešlo. Především se opíral o skvělé taneční kreace a choreografii samotného Jacksona a jeho tanečníků. Přestože jsem krále popu neměl nikdy moc v lásce, tak musím uznat, že jeho hudba a taneční styl nemá konkurenci. Jeho ladné a místy až nadpozemské pohyby lahodí oku i těch nejzarytějších odpůrců. Docela jsem byl překvapený, že si zde dokázal udělat srandu i sám ze sebe. Nešlo nepostřehnout narážky na svou osobu v podobě toho, že si zde hraje s dětmi, nebo scénka kdy se mu začne rozpadat obličej. Navíc ve spolupráci s Winstonem to vypadalo opravdu skvěle. Tím bych chtěl přejít k tomu co mě zaujalo nejvíc. Tím jsou samozřejmě masky, které byly opět dokonalé a mistrova práce musela rovněž potěšit všechny jeho fanoušky. Ať už šlo o masky tanečníků, kteří zde představovali nejrůznější pekelná stvoření, nebo i samotnou proměnu Maestra, který se na chvíli producíroval jako kostlivec a za chvíli z něj byla zombie. Tenhle hororový muzikál mě doslova očaroval. Přestože trvá jen chvíli, tak si myslím že to bylo akorát. Diváci si v něm užili jak dostatek tance a zpěvu, tak i nápadité vizuální efekty a perfektní masky. Rozhodně si myslím, že tento snímek si zaslouží vaší pozornost a každý z vás by ho měl alespoň jednou vidět. ()

Makky

Milujem Jacksonov perfekcionizmus a zmysel pre detail. V spojitosti s majstrom Stanom Winstonom vytvorili zábavné dielko s množstvom digitálnych efektov, ktoré sú úžasné ešte aj dnes. Michael sa evidentne vyžíval v atmosfére a hororovosti snímku, a nebolo to vôbec na škodu. 4/5* "Did I scare you?" ()

Torgal

Napriek neoddiskutovateľným produkčným kvalitám nemôžem ísť s hodnotením vyššie. Samotné divadlo ktoré rozpúta MJ so svojimi tanečníkmi je výborné, ale tá banda očumujúcich blbcov mi pila krv. Ich reakcie boli totálne nevierohodné a neustále prestrihy na fascinované tváre tých deciek mi pili krv. 6/10 ()

• Film natočil přeborník v maskách Stan Winston. (Halloween9)
  • Ve filmu byly použity skladby z alba „Blood On The Dance Floor“, konkrétně songy Ghosts, Is It Scary, 2 Bad. (Roman.Ticka)