Jeffrey (Chow Yun-fat) je nájemný vrah. Vezme svou poslední zakázku, aby získal peníze a mohl zaplatit operaci ženě, kterou nechtěně téměř připravil o zrak. Za svou "práci" však nedostane zaplaceno. Naopak je na něj najat profesionální zabiják. Jeffrey se musí spojit s policejním inspektorem (Danny Lee), aby přežil útoky svých bývalých kolegů. (oficiální text distributora)

Derek

spolu s hardboiled vrchol HK tvorby johna woo. i ked to nema take mnozstvo akcie ako prave v neskorsom hardboiled tak po prvy raz je tu pravy "heroic bloodshed" ktory dostal woo-a na hollywoodsku mapu. pribeh je jednoduchy (a inspirovany melvillovym samurajom) a miestamy sa nevyhne typickej woo-ovskej melodramatickosti (pasaz so slepnucou spevackou), ale sceny medzi yun-fatovym zabijakom a policajtom dannyho leea su vynikajuce. ako je u woo-a zvykom vsetka akcia je na spickovej urovni (milujem fakt ze do ludi sa vacsinou striela z bezprostrednej blizkosti) a film i dobre vyzera vdaka kamere petera paua. skoda ze hudba obcas znie hrozne a niektore vykony su ako je v HK tvorbe zvykom na urovni parodie... ()

salalala

Bývaly doby, kdy John Woo a Yun-fat Chow byli akčními bohy a Killer je toho důkazem. Co předvádí Woo v akci, je nevídané a Hollywood z toho žije prakticky dodnes, příjemně nekompromisní střílečka, kde je body count neskutečně vysoký a spojení krvavý balet tu nabývá nových rozměrů. Všechny přestřelky bez výjimky jsou fantastické, našlapané, mají tempo, spád a hlavně nápad. Nechybí výborná atmosféra a na akční film až nezvykle silný příběh s morálním dilematem jednoho zabijáka. I ono klasické asijské expresivní hraní je potlačeno na minimum, tudíž v tomto ohledu film nepůsobí vůbec směšně a naopak je plný výtečných hereckých výkonů. Mezi Yun-fat Chowem a Dannym Lee funguje výborná chlapská chemie a na jejich závěrečnou spolupráci v kostele je radost se dívat. Jestli bych něco filmu vytknul, bylo by to několik patetických scén, pár papírem šustících dialogů a trochu vykalkulovaný příběh, který hrdiny posouvá přesně tam, kam chce, aniž by jim dal prostor chybovat. Ve výsledku to jsou ale jen drobnosti, protože Killer je totální esencí Johna Woo a brilantní ukázkou toho, proč bývala svého času hongkongská kinematografie tak oblíbená. 90 %. ()

major.warren

Skvělý akčňák, který krom bravurně natočených přestřelek přináší i silný emocionální zážitek. John Woo a jeho hongkongská akční škola jsou prostě jinde. Dosud jsem měl možnost vidět jen hollywoodské Tváří v tvář, ale po Killerovi se k Woově původní tvorbě jistě vrátím. ()

Dexter1

Silný záber, krvavý záber a silný emotívny záber. Takto to vyše 100 minút strieda John Woo v tomto svojom filme. Veľmi dobre pozerateľný film, dobre plynúci s plno akčnými scénami. Hudba tam pasuje a záver filmu ma úplne dostal. Takto sa majú robiť akčné pecky. ()

lioncel

asijská tvrdá škola nasazuje nekompromisně to nejlepší .. amerika a zbytek světa zírá a lape po dechu .. tak nějak – tomuhle říkám opravdu jízda … ()

kombajn

sice tomu k dokonalosti chybi mene patosu a občas je film příliš pomalý, jenže ta hudba, ten děj, výborná akce a hlavně pocit co zůstane po sledování filmu. Nelze jinak. Atmosféra divokého západu je věc, kterou nemám rád. Opravdu nesnáším všechny westerny, nicméně v tomhle filmu něco z nich je a funguje to dokonale... ()

MartinNDL

V každé ruce jedna bouchačka, dokonalý postřeh, léta praxe, spousta nábojů a desítky až stovky záporáků. To je dostatečný důvod, abych si založil pohřební ústav a vydělal balík peněz. Každou minutu někdo umírá krásnou naturalistickou smrtí, lidé lítají z jednoho konce místnosti do druhého, podle toho jak mistr střílí. Jenomže akční složka filmu není v Killerovi to nejdůležitější. Killer je v první řadě velice citlivým a poetickým filmem o přátelství. Je to o střetávání priorit, o hodnotě vztahu mezi muži. ("Co když tě zase zradí? Zůstane můj přítel") Byť hlavní postavou filmu je nájemný vrah a záporáky jsou najemní vrazi, není těžké rozlišit, kdo je lepší. I vrazi mohou mít morálku a mohou být dobří. Je skoro zbytečné hodnotit vizuální stránku filmů Johna Woo. Zpomalené záběry, mexican-standoff, holubice, kostel - to vše je tak dokonale zkombinováno, až to zavání dokonalostí. A po velice dojemném (nikoliv však americkém) konci nezbývá než konstatovat, že Killer je úžasný film. ()

balba

Mnohem silnější příběh a vynikající akce.Na finální palbu v kostele nezapomenete do smrti.Prostě tento film je dokonalý. ()

Morloth

Tak první setkání s Hong Kongskou ikonou Johnem Woo, nevyšlo. Propletenec nelogických rozhovorů, nelogického chování a přehnaného patosu nezachrání ani vyšperkované akční scény, kejkle se střihem či kamerou. Musím uznat, že kdyby se jednalo jen o vyvražďovačku, Woo by byl nepřekonatelný. Při střelbě se najde tolik invence, jako málokde. Je jasně vidět působění východní kinematografie na současný akční film, kolikrát mi na mysli vytanul Matrix. Jenže každý akční film má kolem sebe i jakousi neakční omáčku a ta tu byla pěkně zatuchlá. Pseudofilosofické řeči o psech, vzdychy slepých krasavic a slzy v očích tvrďáků mne nechaly chladným. Jediným plusem bylo, že jsem se občas musel smát, jen si nejsem jist, že to bylo úmyslem. ()

(mOnkey)

Frenetická akční vyvražďovačka z hongkongské staré školy. Šílené tempo, zběsilá akce, efektní zpomalovačky a hektolitry prolité krve. To vše v podání mistrů žánru Johna Woo/Chow Yun-Fata. ()

Martin741

Killer z dielne Johna Woo mi dlho unikal, a napravil som tuto chybu len pred par rokmi. Ak sa na film pozeram z akcneho uhla pohladu, mal by som dat plne hodnotenie 5 hviezdiciek, lenze ja chcem k akcnaku aj nejaku omacku : dejovu liniu, slusny scenar a realne rozhovory. Scenar bol chaby, rozhovory nelogicke a prazdne a dejovu liniu asi zosmolil siedmak na ZS za 5 minut. Akcne sceny, aj ked kvalitne natocene, casto posobia samoucelne, len preto aby boli. A priatelstvo Ting Tonga s Cching Cchongom /ci jak sa ti Cinani volaju/ mam na haku : 75 % ()

raptorrr

V tomhle filmu je snad vse dokonale... Nezalezi na tom na ktere strane zakona stojite, i najemny vrah muze v sobe mit vic cti nez nejlepsi policista! ()

MrPierc

Akční film von Hong Kong. Citlivý zabiják, citlivý policajti, necitlivý nepřátelé. Killer vyvraždí 20 lidí dvěma pistolemi a pak se rozbrečí při vzpomínce na zpěvačku. Mezi Killerem a policajtem vzniká nádherné přátelství, říkají si Mickey Mouse a Dumbo - jak romatické. Dokážu pochopit béčka, ale nemůžu akceptovat film, kde se zabije přes 100 lidí a v hlavních scénách hraje romantický asia popík. Hrdinské hlášky postrádají jakoukoliv věrohodnost. Prostě kult doby VHS, dnes skoro odpad. ()

WoWoW

Vskutku dech beroucí akce, ovšem možná až příliš krutá k titulním hrdinům, nicméně John Woo je opravdu špičkový filmař. A to nejsme žádný megaobdivovatel přestřelek ve stylu labutího jezera, kterými je, nejen Killer, ale celá asijská kinematografie, tak známá. A opravdu doufám, že se nikdy nedočkám amerického remaku. ()

bourec

Tady jedině plnej hrnec procent. Ta doba, kdy se v nezávislym H-K točily filmy s koulema. Nemůžu jinak. 100%. ()

ad

ok, ok, po zhlédnutí Killera se otevřeně stavím na stranu lidí, kteří tvrdí, že právě Killer je nejlepší film Johna Woo - JE NEJLEPŠÍ... tam, kde staví Hard Boiled na perfektně vybroušené akci, tam Killer bombarduje emocemi, spíše než akční film je tak dramatem, navíc herecky perfektním (na což si myslím skapala trochu Kulka v hlavě) a režisér se také předvedl výborně, především v budovánbí atmosféry (ta byla zase malým problémem u Lepšího zítřku) ODE DNEŠKA JE PRO MĚ JOHN WOO PŘEDEVŠÍM REŽISÉREM TOHOTO BRILANTNÍHO FILMU!!!! ()

cubajz

profesionálně natočené akční drama plné charakterních postav, tradičních znaků Wooovi filmografie včetně pistolí s bezednými zásobníky, které si zde odpočnou jen při polemizování o hodnotách přátelství. ()

laik_60

klasicky hong-kongský easternový akčnák, kde tých dvoch nie a nie trafiť s tancujúcimi prtvolkami ich súperov. Páči sa mi Civalov terminus technicus pre herecké výkony vraj ASIJSKÁ EMOCIONÁLNÍ VYPJATOST - veľmi trefné označenie. Napriek dobe alebo možno práve kvôli nej treba brať tento film ako dobrú klasiku . ()

C0r0ner

Killcount tedy hodně slušný, a i když menší než u Hard Boiled, tak pořád ještě přeleze počet mrtvol ve filmu minimálně stovku. Příběhově mě to ale moc nebavilo (podobných filmů už jsem viděl několik), a tak je z toho nakonec jen průměr. 60% ()

pakobylka

O nájemném zabijákovi, který měl srdce ... a o policistovi, který to věděl. Příběh cti a lásky a přátelství plný krve - a holubic ... V zájmu hodnověrnosti ještě musím říct, že "Killer“ u mě začínal s dosti mizerným hodnocením: 2*. V té době pro mě byla asijská produkce všeobecně hůř stravitelná a John Woo a jeho "krvavý balet“ mi nic moc neříkali. Přitom zrovna tenhle film je naprosto zásadní a přesně vystihuje asijskou mentalitu - strhující akce vytváří stylové prostředí pro neméně strhující drama hlavních protagonistů … takový Shakespeare po hongkongsku. Možná naivní a určitě nereálný, ale co na tom záleží - je to na vás, jako vždycky: Berte nebo nechte být. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film