Reklama

Reklama

Akčný balet, pri ktorom namiesto činelov cinkajú na podlahe vystrelené nábojnice, kde namiesto bubnov cvakajú zarážané zásobníky a namiesto huslí znie zvuk striekajúcej krvi.Trojica "hrdinov" prvého dielu sa síce na konci zmenila na dvojicu, ale to neznamená nič, čo by sa nedalo napraviť. Najmä, keď sa ukáže, že Mark Gor mal brata Kena. Ten má síce v New Yorku reštauráciu, ale keď sa do hry dostane mafia, šialený boss, mŕtve dievča a bývalí priatelia jeho brata, musí vziať do ruky namiesto varešky zbraň. A dokáže to rovnako dobre ako jeho brat... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (120)

Ravi 

všechny recenze uživatele

Jestliže byla jednička skvělá, dvojka je pak perfektní. Tedy alespoň v rámci možností Johna Woo. Kde trochu v jedničce chyběly herecké výkony, dvojka to napravila (skvělý Tsang), jinak chválím i slušnou hudbu. Kdo by řekl, že z jedničky lze vydolovat takto dobrý námět na dvojku, tohle v Hollywoodu neuměli a neumějí. Dávám zasloužených 100% = 5/5 ()

Tyler 

všechny recenze uživatele

Jestliže první "Lepší zítřek" je asi nejlepším hongkongským akčním filmem, co jsem kdy viděl, pak musím přiznat, že dvojka ho ještě překonává!!! Ano, je to možné...Návrat fantastického Chow-Yun Fata, drsnější a efektnější akční scény, nepředstavitelné herecké výkony, emoce které vám nedají ani na chvilku vydechnout...Filmový zážitek jedna báseň. Finále je nezapomenutelné. ()

Reklama

Iroquaise 

všechny recenze uživatele

vedle vynikajících momentů jsou místa takřka nekoukatelný.........vstup do filmu je skvělej...neakční, ale výborně natočenej, hladce setříhanej a melodickej...finální řež je parádně špinavá a syrová...a světe div se - vtipná.....z dalších scén stojí za zmínku smrt jednoho z bratrů.......v první třetině mě Woo baví jako vypravěč...líbí se mi, jak používá zkratky a vsuvky - ať už flashbacky nebo paralelní děje...narozdíl od jedničky mi film přijde formálně sofistikovanější...hlavně kamerově...větší využití detailů...míň skoků z celků na polodetaily - při snímání postav atd.....malé peklo nastává v americký části, kde mam pocit, že se jenom blbě opisuje....kopírují se modelové scény, které tvůrci někde viděli.........emotivita mi nevadí, ale musí být dobře připravená...ale Woo si vyloženě podkopává sesli...na jednu stranu vypráví zkratkou a na druhou chce jít emocionálně do hloubky...výsledek je místama fakt plytkej, blbě patetickej a infantilní......nejhorší na tom je snaha za každou cenu vytvořit ságu...ono se to ve výsledku podaří, ale než se uspokojivě vyklene oblouk příběhu, musíte projít řadou věcí, které se zjevně scénáristovi momentálně jen tak dostaly pod ruku...slepenec konstruovaných motivů, výpustek nebo absurdních novinek, které se zrovna hodí do krámu.......znovunasazení Chow Yun Fata jako zapomenutého dvojčete zesnulého hrdiny z jedničky je sice konstrukt jak prase, ale to bych odpustil...přece jen jde o populární figuru, kterou chce divák vidět...(blablabla...Arnold se taky vrátil v Terminátorovi...byť o něco chytřeji )...ale postavy a motivy na něj nabalený jsou povrchní a nedohraný..........samostatnou kapitolu si zaslouží hudba................skladateli bych uříznul hlavu...a pokud by jeho nebohé šasí ještě komponovalo, tak i všechny končetiny......synťáky by ani tak nevadily, ale jakmile začnou preludovat živé nástroje, je to fakt otřes...smyčce, piáno a hlavně strašidelná harmonika...hudba je tu navíc snad pořád, ani na chvilku nezmlkne.......kontroverzní zážitek....v určitých ohledech lepší a vyzrálejší než jednička....ale jako celek dost nevyvážené, nekompaktní a v důsledku docela nudné.... ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Mnozí přísahají na Killera, jiní na Hard Boiled, ale u mě to vždycky bude dvojka Lepšího zítřku už pro tu bezostyšnou lehkost, s jakou hrdinové tasí zbraně, J.Woo postavu dvojčete a citaci ze závěru Peckinpahova The Getaway- přestřelku v oprýskaném hotelu, která se pro jednoho z hrdinů mění v metaforickou cestu z temnoty ke světlu. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Zklamání. Čekal jsem asi hodně a dostalo se mi velmi málo. Od Johna Woo čekáte řežbu a zde se vám první povedenější přestřelky dostane až po hodině filmu a film se celkově více soustředí na emoce, které jsou v mnoha scénách spíše směšné. Je sice pravda, že závěrečný masakr je povedený, nepřekryje nudu, která mě celý film provázela. Jeden z nejslabších Johnových film. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (7)

  • Pokračování vzniklo na základě toho, že v té době měl herec Dean Shek (Johnny Lung) velké dluhy. Podobný proces se opakoval o dva roky později ve filmu Just Heroes (1989) částečně režírovaný Johnem Woo. (tequilla)
  • Při sestříhávání filmu se objevily první spory mezi režisérem Johnem Woo a producentem Tsui Harkem. Týkaly se zejména některých scén, které chtěl Woo dát do filmu, zatímco Hark je nechtěl a dokonce chtěl vystříhat některé režisérem vložené scény do finální verze filmu. Podobný případ nastal o dva roky později při sestříhávání filmu The Killer (1989), také režírovaný Johnem Woo. (tequilla)
  • Ve filmu je scéna, kde vidíme skupinu mladých teenagerů, co nosí na sobě dlouhé kabáty. Předchozí film byl tak populární, že mladí lidé v Hongkongu se oblékali jako hlavní postava prvního dílu Mark Gor (Chow Yun-Fat) a tato scéna tento trend v podstatě komentuje. (tequilla)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno