foto

Reece Ritchie

  • nar. 23.7.1986 (30 let)
    Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodil se a vyrůstal ve Velké Británii, kde navštěvoval Benjamin Britten High School v suffolském přímořském městě Lowestoft. Jelikož měl od dětství pouze jediné přání - stát se hercem - jeho kroky posléze zamířily na prkna jež odjakživa znamenaly svět – National Youth Theatre, do divadla s výhradně shakespearovským repertoárem, které bylo tím pravým osudovým krokem i pro mnoho dalších hereckých kolegů před ním (O.Bloom, M.York, A.Molina či D.Jacobi). Objevil se v mnoha hrách, např. Mother Courage, nebo The Seagull a když si jej při představení autorských monologů v londýnském Soho Theatre povšiml castingový ředitel hledající obsazení pro film Ronalda Emmericha 10, 000 BC bylo vyhráno. Roli Moha v tomto filmu skutečně dostal a s Emmerichovým týmem strávil 6 pohádkových měsíců na lokacích Nového Zélandu a Afriky. Cesta na vysněné stříbrné plátno tak začala dříve než v té době 22 letý herec očekával.

Hned v roce následujím dostal nevelkou roli ve filmu TRIAGE a po té následovala zatím největší filmová herecká příležitost v Jacksonově snímku PEVNÉ POUTO, kde si zahrál lásku dospívající Susie. Kromě dvou televizních rolí - v britských seriálech THE BILL a TICHÝ SVĚDEK - jej v nejbližší době uvidíme ve filmu PRINC Z PERSIE: PÍSKY ČASU (2010), kde si zahraje po boku Jake Gyllenhalla a Bena Kinsleyho.

Alexandra "alpeew" Pečená-Havlíček

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace