Poldové

• Velká Británie The Bill
Velká Británie, 1984, 2404 x 22-46 min

Režie:

Brian Farnham, Nicholas Laughland, Graham Theakston, Alan Macmillan (více)

Scénář:

Geoff McQueen, Barry Simner, Kieran Prendiville, Nick Collins (více)

Kamera:

Bill Broomfield

Mark Wingett, Andrew Paul, Andrew Mackintosh, Richard Janes, Eddie Marsan, Robert Cavanah, Jaime Murray, Ray Winstone, Scott Maslen, Christopher Ellison (více)

Detektivové a příslušníci z policejního oddělení Sun Hill den za dnem stojí na straně zákona a dohlížejí na jeho dodržování. Jenomže policejní práce, to není jenom chytání zločinců; musí se vyrovnávat s ne vždy přátelským přístupem veřejnosti a často také vlastních kolegů. (Morien)

Crocuta

Kolegu suda paměť vskutku nešálí a mně je teprve nyní jasné, proč jsem zde tento kvalitní seriál marně hledal pod jeho českým distribučním názvem "Poldové". ()

sud

Pokud mě paměť nešálí, tak tento seriál vysílala ČT v 90. letech pod názvem "Poldové". Běžel vždycky ve všední den odpoledne a vždycky když jsem se vrátil ze školy, strávil jsem s ním půlhodinku. Dost realisticky popisuje práci obyčejných policistů a jejich boj se zloději, úchyly, feťáky, dealery drog a vrahy, přičemž zobrazuje i jejich soukromý život a kolegiální vztahy. Hlavní postavy byly dost sympatické, přičemž nejvíce sympatií si ode mne získal kudrnatý černovlasý hromotluk Tony. ČT by mohla sáhnout do svého archivu a tento zajímavý seriál nám po létech připomenout. ()

• Lokace, kde se natáčelo:
    - smyšlená čtvrť Canley je ve skutečnosti v těsném sousedství s opravdovou čtvrtí London Borough of Tower Hamlets, ale filmování probíhalo po celém Londýně, hlavně v jižním a obzvláště v londýnském obvodu London Borough of Merton, kde je lokalizována policejní stanice Sun Hill (u silnice Deer Park, SW19)
    - dále se natáčelo ve státních budovách Cambridge Estate v Kingstonu v jihozápadním Londýně, jen 10 minut chůze od místa hlavního natáčení
    - další státní budovy kde se filmovalo, byly Durand Close v Carshaltonu a Roundshaw naproti Mellows Park ve Wallingtonu v Londýně.
    - některé scény byly natočeny ve východním Londýně, hlavně v přístavní čtvrti jež představuje v seriálu smyšlenou čtvrť Canley. (Lynette)
  • Kuriózní je, že jednotlivé díly jsou různě dlouhé - v letech 1988 až 1998 trvaly 25 minut a od r. 1998 byly dlouhé již 50 minut. (Lynette)
  • Co do počtu epizod se téměř 30 let po jeho uvedení jednalo o nejdelší detektivní seriál v historii. (Ruuzha)