Svatební cesta (2014)

Slaboučký strašený, který táhne nahoru jen sympatickej casting. Je škoda, že se vývoj příběhu hodně tulí k mému oblíbenému hororovému subžánru, ale zároveň z něj nedokáže vytáhnout nic zajímavého nebo strhujícího. Dosavadně slušně budované napětí navíc kompletně utne dějové odhalení zhruba dvacet minut před koncem, po němž bylo samotné vyvrcholení maximálně předvídatelné. Honeymoon rád mate a mystifikuje, ale zároveň nám nedává důvod, proč bychom se o něj vůbec měli zajímat. 50%

Až na doraz (2014)

Částečně hutná korejská žánrovka, částečně nemorální a prudce černohumorná coenovka v čele s parádním soubojem ústředních postav. Navíc už jsem dlouho neviděl film, který si tak dobře dokáže obhájit dvojité finále. Pecka. 95% (Fantasy Film Fest - Mnichov)

Pozůstalí (2014) (seriál)

1. sezóna - 90%, 2. sezóna - 100%, 3. sezóna - 100%

Angry Video Game Nerd: The Movie (2014)

Velká spokojenost. Rolfeovi nelze úplně zazlívat, že je to ve finále vlastně šíleně překombinovaná krávovina. Věděl, že je to možná jeho poslední šance udělat film s takovým rozpočtem, tak do něj zkrátka chtěl nacpat absolutně všechno. A po většinu času mu to jde skvěle. Až do hodně bizarního finále to jede bravurně, skvělé vtípky, vtipná camea a hlavně ten pocit, že je to točeno s obrovskou láskou. Vysekat patnáct minut a nemělo by to daleko k béčkové dokonalosti. Závěrečná recenze super. 80%

Kristy (2014)

Dost standardní home invasion, který z průměru vykopává jen moje slabost pro Haley Bennett. Obsazení je (na béčkový horor za pár šupů) obecně výborné, ale zároveň to spolehlivě nejdivnější na celém filmu. Absolutní nevyužití Jamese Ransona bych ještě pochopil, ale obsazení slavnější (a dražší) Ashley Greene do desetiminutové role vraždící goth girl je docela zajímavé WTF. Přitom se pod tou kapucí mohl schovávat kdokoliv. 60%

Psycho-Pass (2012) (seriál)

1. sezóna - 90%

Lucy (2014)

Překvapivě otřesné. Nečekal jsem nic jiného než další hloupou, ale snadno stravitelnou akční bessonovinu. Výsledek není příliš akční a už vůbec není snadno stravitelný. I kdybych byl schopen překousnout pochopitelně stupidní filozofické řeči o lidské evoluci, vesmíru a naplnění života, tak bych nerozdýchal, že z počátku sympatická Scarlett se s vzrůstající mozkovou kapacitou mění v nesnesitelnou androidí nánu, které se nedá fandit ani vteřinu. Už hodně dlouho se mi nestalo, že bych tak upřímně fandil záporákům. Bod za ně a za slušně hrající Scarlett. 30%

Strážci Galaxie (2014)

Snad nejsilnější čtyři hvězdy, co jsem kdy dal. Pro mě osobně asi nejzábavnější marvelovka od prvního Iron Mana, až moc kvalit Strážců ale tvoří parádní postavy a fantastické obsazení. Chemie mezi nimi je tak neodolatelná, že ustojí i slabší příběh, vyloženě marného záporáka a jen marvelovsky standardní akci. Vlastně dost podstatné nedostatky, které ale mizí pod salvami výborných vtípků (mnohem povedenějších než u trochu 9gagoidních Avengers) a v jakýkoliv moment, kdy se rozjede Rocket Racoon a Chris Pratt nahodí sedmdesátkový rock. 90%

Očista: Anarchie (2014)

Méně otravné než první díl. Hlavně díky sympaťákovi Grillovi a solidní eskalaci tempa v druhé půlce. Hlavním problémem je DeMonaco, který sice ještě stále dokáže z připitomnělého námětu vymáčknout dostatek zajímavých situací, režijně je ale nedokáže pořádně vytěžit. Několik sekvencí se dotýká ikoničnosti (lovecká aréna), většinou ale rychle padají do trapnosti. Dovedu si představit, že by Očista byla daleko lepším filmem kdyby definitivně shodila banální "Occupy whatever" sociální podtext a campoidně se utrhla ze řetězu. Možná někdy příště. 50%