Černobílý svět (2011)

Jessica Chastain je tu naprosto neodolatelná... a to je asi tak všechno. Ostatní jste viděli už jinde. 50%

I Melt with You (2011)

Pařba v moralistickém limbu. První hodina vážnější verze Hangoveru, druhá hodina zatraceně temné drama. Nelehké na strávení (otrávené dopředu chápu a rozumím jim), ale ta celková psychedelická forma mi neuvěřitelně padla do noty. Brilantní režie, nekompromisní ústřední čtyřka (tak všimne už si někdo toho Janea?) a depresivní atmosféra. Tohle ve Varech loni zatraceně chybělo. 8+/10

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Pro ty, co se nechytali u Abramsovi rádoby-cool přepálené trojky je tohle naprostá lahoda. Ideální mix mezi eye-candy akcí a špionážním thrillerem ze staré školy. 80%

Warrior (2011)

Letos již několikátý film bez jakéhokoliv zvratu nebo momentu překvapení, ve kterém se vše odehraje přesně tak, jak odhadnete po pěti minutách, přesto je po všech stránkách povedený a naplno kulervoucí. Hardy je neuvěřitelná mašina, která v létě určitě zavaří Temnému rytíři, ale přiznám se, že malinko víc mě bral snaživý a civilní Edgerton. Zbytek ve velmi silném nadprůměru (Nolte taktéž skvělý) podpořeným dobrou režií a skvělou hudbu. Otázka tedy zní: "What´s NOT to like?" 90%

Moneyball (2011)

Sorkinovsky vybroušené dialogy, komorní, ale přesná režie (když už dojde na baseballové zápasy, tak jsou naprosto geniálně nasnímané) a především opravdu kvalitní herecká sestava v čele s Pittem, který se už doopravdy usadil do rolí charismatických skoro-padesátníků v Clooneyho stylu, a Seymourem Hoffmanem, jehož vyloženě znuděný výkon skvěle sedí do úlohy trenéra, který si jen vydělává na důchod. 90%

Noc hrůzy (2011)

A upíři jsou zase cool... díky Coline. Ten film není bez chyb, ale jako nekritického fanouška originálu (a i jeho méně známého pokračování) mě to ani nijak nevadilo. I když je film prošpikován podvyživenými digitálními efekty a scénáristé se strefují do Twilightu a eBaye, stejně na mě při sledování dýchala neuvěřitelně nostalgická atmosféra, na kterou jsem po sledování sračkoidních báchorek typu Paranormal Activity už úplně zapomněl. Bezchybný casting, podprůměrné efekty, maximální zábava. Srdcovka a duch hororů minulých zároveň. 80%

Válka Bohů (2011)

Už docela dlouho se mi nestalo, že by se můj názor na film měnil každých pět minut při sledování. Je to laciná divadelní báchorka s nudnými figurkami místo postav nebo vlastně docela epická podívaná doplněna o hutnou dávku vytříbených obrázků ze Singhovi dílny? To první je pro mě definice první poloviny Immortals. Jako kdyby tomu filmu ale najednou po půli znenadání narostly koule a vlastně začal nějakým podivuhodným způsobem velmi dobře fungovat. Zkráceně, pokud přistoupíte na Singhovu hru... budete se velmi dobře bavit. Mně přistupování trvalo celou hodinu, ale výsledný dojem pak byl o to lepší. Velmi silné tři s náběhem na zvyšování. 70%

Pohřebák (2011)

Úděsný 3D exces s nudným Method Manem a zuřivě nezajímavým dějem. Jak je ale v dnešní době dobrým zvykem i s nezajímavým dějem se dá někdy režijně operovat, i tam bohužel Roberts kardinálně selhává a zůstávají tak jen otázky, proč tento výplod vlastně vznikl. (Berlinale 2011 - 3D)

Věc: Počátek (2011)

Viditelně se snažili, ale s tunou digitálních efektů tu stejnou dusivou atmosféru originálu (resp. originálů) zkrátka nevytvoříte a k dosažení úspěchu bohužel nestačí, když jen necháte herce kolem dokola máchat plamenometem. Nicméně jako prequel k mnohonásobně lepšímu filmu... proč ne. 60% P.S. Už celkem dlouho jsem neviděl tak zbytečný rádoby hororový finální twist.

Mistrovský plán (2011)

Nenechte se zmást zdejším průměrným hodnocením, Tower Heist je překvapivě svěží a vtipnou komedií, která úspěšně resuscituje zašlé hvězdy let minulých (jak Murphy, tak především unavený, ale legrační, Broderick) a je po celou dobu pohodovou jednohubkou na jedno zhlédnutí. Klidně jdu na 80%, bavil jsem se královsky.