Kontraband (2012)

Pohodová žánrovka bez jakýchkoliv překvapení, ale se slušným tempem a vyrovnaným obsazením. Na jedno zkouknutí to snad nemůže nikoho urazit (i když jak tak koukám, tak i to se u někoho povedlo). 65%

Nebezpečná metoda (2011)

Trochu plující pod radarem, ale doopravdy výborně natočené a mistrně zahrané drama. Přesedlaný Cronenberg je stejně dobrý jako ten starý, ne-li lepší. 80%

Tichý dům (2010)

Nápad skvělý, ale vše ostatní neuvěřitelně tuctové se slušnou dávkou nudy navrch. 40%

Underworld: Probuzení (2012)

Rychlokvaška bez ladu a skladu, zato se slušnou akcí a brutalitou. Neurazí, nepotěší. 45%

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Hold když se tvůrce mého nejoblíbenějšího filmu vrátí zpět do žánru mého nejoblíbenějšího filmu, nejde odolat. Tentokrát trochu uhlazeněji a s menší odvahou, přesto výborně. 90%

Děti moje (2011)

Když má dojít na srdceryvné pobrekávání, tak se Payneovi Descendants začínají bohužel trochu rozpadat pod rukama, což je vlastně jediný důvod proč nejdu s hodnocením výš. Famóznímu Clooneymu, chytrému a vtipnému scénáři a velké většině scén totiž není co vytknout. 85%

Jeden musí z kola ven (2011)

Stará škola je slabé slovo. Pomalu plynoucí, ale velmi vtahující thriller s luxusním hereckým obsazením doplněn o neselhávající Alfredsonovu režii. V záplavě jmen jsem se napoprvé v pár momentech malinko ztrácel, proto zatím "jen" za čtyři, s odstupem času mi však tenhle návrat k šedesátkovým thrillerům šmakuje čím dál tím víc. A u Oldmana s Cumberbatchem jsem si vychutnával každé jejich slovo. 85%

Černá hodina (2011)

Průměrný, ale lehko stravitelný hollywoodský produkt s pár dobrými nápady, které neustále podkopává těžkopádnost scénáře. Sympatická režie, zajímavá atmosféra, ale ve finále nic z toho. Ovšem za Moskvu místo čím dál tím nudnějšího Los Angeles a New Yorku, veliký palec nahoru. 60%

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Nejvyšší možná gáže je daná z velké části malým očekáváním. Všechny vlažné ohlasy kolem dokonale zchladili má očekávání do bodu, kdy jsem se vlastně ani moc netěšil. A hle, ono je to lepší než jednička. Velikou zásluhu na tom má lahůdkový Moriarty Jareda Harrise, který je pro Holmese konečně dostatečným konkurentem, ne jen cirkusovým šaškem jako Mark Strong v prvním díle (jakkoliv ho mám rád). Kromě lepšího záporáka pochopitelně lepší akce, stále skvělá chemie Downeyho s Lawem a především vynikající finále, které si bohatě vystačí bez velkých výbuchů. Nezastírám, že téhle sérii obecně trochu nadržuji a fandím, ale Hra stínů je pro mě koncept trochu nejisté jedničky dotažený do správného cíle. 90%

Seznam smrti (2011)

Několikrát mi z toho filmu bylo fyzicky nepříjemně, v tom nejlepším možném slova smyslu. Pro thriller-ovitá srdce naprostá lahoda. 100%