Proroctví (2009)

Naprostá paráda. Cage je doufejme zpět a Proyas, kterého jsem nikdy nějak extra neobdivoval se u mně najednou stává ostře sledovaným režisérem. Obě katastrofické scény ve filmu jsou naprosto geniální, atmosféra velmi dobrá a konec divný. Ve výsledku velmi zábavný a napínavý film s nějakou tou zbytečnou omáčkou okolo. 90%

Noc v muzeu 2 (2009)

Není to moc vtipné (spíš vůbec), ale hezky to uteče a je to strašně příjemné. 7/10

The Angry Video Game Nerd (2004) (seriál)

GENIÁLNÍ seriál, na který můžu koukat třeba stokrát a stejně se nasměju. Nic lepšího na internetu neseženete.

Star Trek (2009)

Po projekci mě nenapadala zádná jiná slova než dechberoucí, výborné, excelentní. Den poté na to vzpomínám s dojmem snad ještě lepším. Netušil jsem, že někdy uvidím sci-fi s 15minutovým blokem, kdy se já i celý sál bude konstatně smát. Netušil jsem, že budu spokojen se všemi herci, naprosto bez vyjímky. A vůbec jsem netušil, že to bude až takhle dobré.

Baader Meinhof Komplex (2008)

První hodina je výborná, plná emocionálně nabitých momentů a zajímavých postav. A potom jde vše do kopru. Druhá hodina ubírá na tempu, marně se snaží být zajímavá akčními scénami a dosavadně zajímavé postavy se začnou chovat jako totální pitomci. A poslední půlhodinka už je pouze zbytečně natahovaný a především extrémně nudný závěr. Tolik neuvyžitého potenciálu! 50%

Rychlí a zběsilí (2009)

Solidní podívaná. Jen škoda, že Justin Lin vyplácal to nejzajímavější již v trailerech a tak jediná akční scéna ve filmu, která za něco stojí je (jediný!) automobilový závod. Diesel "hraje" jako vždycky, Paul Walker je fajn, ale ani ten nezachrání dialogové části od mizérie. 3*

Strážci - Watchmen (2009)

Zack Snyder pořád umí, alespon to Watchmeni potvrdili. Začátek vynikající, ale postupně film začně scénáristicky upadat až do zajímavého finále, které je zakončeno zbytečně přeslazeně. Akce je málo, ale když už je, tak stojí za to. Z komiksu jsem přečetl dvě kapitoly (Moore v angličtině = tvrdý oříšek) a po přečtení se rozhodně podívám podruhé. Zatím ale hezkých 80% UPDATE: Po dalším shlédnutí je to jasných pět/90%.

Odpor (2008)

Ani nevím kde začít s chválou. Jestli typicky zwickovských(čti - perfektních) akčních scén nebo u skvělé hudby Jamese N. Howarda, která sama o sobě je nudná na poslouchání, ale do filmu výborně zapadá. Většina asi čekala hlubší poselství a propracovanější scénář. Mě stačily dvě hodiny naprostého dramatického skvostu.

Sedm (1995)

Sedm smrtelných hříchů, Metronom zazní sedmkrát, čísla domů, novinář, město, rok, David Fincher, box, nejlepší film všech dob

Kat (2004)

Uznávám, že to není bůhvijak chytrý film. Punisher je zbytečně měkký a Johnu Travoltovi role nesedla. Ale já se naprosto královsky bavil a finální "showdown" je dokonalý. Za Toma Janea nakonec slabší 4