• Western

Petrovi přátelé (1992)

Nevím jestli to byl špatný překlad, ale pro mne to byl nudný film, plný klišé. Skvělý herci to změnit nemohli.

King of the Wild Stallions (1959)

Nebavilo mne to, takže jsem vydžela asi jen 20 minut.Ve filmu jde o pastviny, divokého hřebce a prachy.

Paříž, když to hoří (1964)

Připustím, že druhá polovina filmu mi přišla trochu vtipnější, tak to je ta druhá hvězda. Ne že bych nepostřehla nějaké narážky etc., ale film, který můžu x-krát přerušit, aniž by mne to mrzelo a sledování dokončit skoro po roce není to pravé ořechové.

Za zvuků hudby (1965)

Příliš dlouhé a někdy až natahované. Druhou část považuji za lepší i obsahově. Dojem byl trochu ochuzen o texty písní, neb oficiální distributor se nenamáhá překládat písně, což u muzikálů, kdy občas posouvají děj je více jak nešťastné. Jo kdo šetří má za tři.

Kouzlo norkové kožešiny (1962)

Ač jsem to pro nízké hodnocneí nečekala, dobře jsem se bavila. Příběh je samozřejmě prostinký, ale hlášky jsou výborné.

Tváří v tvář (1967)

Nejprve trochu stockholmského syndromu a pak byl po turčenec horší Turka, ve finále se z Šaula stal Pavel. Finále to vytáhlo na tři hvězdy, první část dost nudila. Kdo má rád filozofující westerny, tak si přijde na své.

Ledové království (2013)

Chápu, že je to v žánru pro jistotu zařazeno i jako muzikál, ale právě písničky až na pár mi zde přišly jako vycpávka, které nikterak neposouvala děj a působila až nepříjemně. Kdyby se většina písniček vystříhala byla by to milá pohádka a většina postav by pak mohla dostat i více prostoru.

V zemi Jane Austenové (2013)

Zabávné a člověk musí být ve střehu, aby postřel z jakého dílka je jaká narážka. Čekala jsem to mnohem horší, takže pro mne milé překvapení. Druhá polovina je slabší, ale to u těchto filmů bývá, aby vše dospělo k očekávanému závěru.

The Battle at Apache Pass (1952)

Příběh o prvním Chochisově povstání a bitvě v Apache pass za použití děl. Zloduši jsou moc zlí, čestní moc čestní. Za vše může Geronimo a hamižný muž z Východu. Nakonec vše dobe dopadne, jen to objímání na konci nebylo.

Bojovný muž z Kentucky (1949)

Nechala jsme se nalákat na celkem vysoké hodnocení, zabavných je posledních 20 minut. Jinak je to zdlouhavé, ukecané a doplněné vnitřními hlasy hrdinů. Nuda. Herecké výkony jsou sice slušné, ale s mizerným scénářem, kdy je veškerá zápletka na rychlo zveřejněna i vyřešena tomu nepomůžou. Jakoby si ke konci režisér vzpomněl, že netočí romanci, ale western.