Simpsonovi (1989) (seriál)

Legendárny animovaný seriál pre dospelých s fantastickým českým dabingom. Dokonalá satira na pomery a hodnoty americkej kultúry, ktorá bez príkras a natvrdo atakuje mýtus o ideálnej americkej spoločnosti. Skvelý humor a skvelé nápady, proste absolútna pohodovka, ktorá radí seriál v žánri animácie medzi základné fenomény svetovej kinematografie.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Oddychovka, ktorá v konfrontácii so súčasným zločinom nadobúda nádych príjemnej nostalgie.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Kto by ešte nepoznal malého, svojského, milo ješitného belgického detektíva, ktorý v medzivojnovom Anglicku rieši jeden prípad za druhým s takou ľahkosťou a nonšalantnosťou ako nikto iný? A kto by nepoznal jeho verného, nie príliš chápavého pomocníka kapitána Hastingsa, či chronicky neschopného šéf inšpektora Scotland Yardu Jappa, ktorému je vždy "všetko jasné"? Fakt sa niekto taký nájde? Hercule Poirot v podaní Davida Sucheta jednoznačne najlepšia voľná adaptácia predlohy kráľovny detektiviek. N´est-ce pas?

Přátelé (1994) (seriál)

Bezkonkurenčne najlepší sitcom. Príjemný, inteligentný, zábavný - neopakovateľným spôsobom mapujúci starosti i radosti každodenného života každého z nás. Slovenský dabing je fakt coolový a výrazne umocňuje celkový (už i tak skvelý) dojem.

21 gramů (2003)

Každá náhoda je dlho pripravovaná nevyhnutnosť, nič nevzniká samo od seba, všetko je následkom príčin, ktoré sa zdanlivo kopia nepozorovane a bez súvislosti, všelijako sa preplietajú až náhle prerastú v chcený, často však v nechcený výsledok! Realita je krutá, no milovať život, znamená viac než milovať jeho zmysel! Epický film o láske a smrti, viere a zmierení, vine a odpustení, vykúpení a nádeji, je vlastne o živote a osude ako takých, je o zložitých medziľudských vzťahoch a o tom, že všetci sme slabí a pritom silní! Predstavuje grandióznu mozaiku starostlivo poskladanú z množstva malých čriepkov predstavujúcich jedinečné a neopakovateľné momenty v živote každého z nás. V nej vyjadril režisér niečo, čím bol odjakživa posadnutý a keďže to čo sa vo filme stane je nepredvídateľné, rovnaký spôsob zvolil aj pri prerozprávaní svojho príbehu. Niekoľko vzájomne sa prelínajúcich dejových rovín je fragmentárne roztrhaných a chronologicky nelineárne zoradených podľa pocitov a viac než o technike je to skôr o tom, o čom je jednotlivá scéna. Originálny priam vybrúsený režijný štýl a vynikajúci herci, ktorých kamera miluje akokoľvek sa na ne díva. Cítiť všetko, čo sa okolo nich deje a ich bolesť nás prestupuje po celý čas ich kalvárie. Filmové umenie teda stále žije!

Tatarská poušť (1976)

Plusy - hviezdne herecké obsadenie a nadštandardne herecké výkony, nádherný exteriér a uz tradične kvalitný i keď sporadicky sa vyskytujúci hudobný doprovod. Mínusy - s pribúdajúcimi minútami sa vytráca dejové tempo, v dôsledku čoho veľmi zaujímavá pointa vyznieva naprázdno.

Adelheid (1969)

Temné a beznádejné, ako bola doba samotná. Herecký koncert dua Čepek - Černá.

Nevinná vražedkyně (1998) (TV film) odpad!

To ani nemôže byť film! To by najprv museli herci vedieť hrať a potom aj mať čo hrať!

Youngblood (1986)

Nemastné a neslané! Atraktívne športové prostredie mohlo byť veľkou devízou tohto klasického rockyovského príbehu, no k jej patričnému zužitkovaniu je ešte potrebná nápaditosť a invencia! A tie boli v tomto prípade tvorcom očividne cudzie.