Kameňák (2003)

* len za to, že šlo o prvotinu - bezohľadu na to, že aj tvorcom muselo byť od začiatku jasné, že ide o kolosálnu p.......!

Patriot (1998) odpad!

No comment!

Čelisti: Pomsta (1987) odpad!

Podobné sračky sú tu zrejme na to, aby človek mohol oceniť skutočnú kvalitu až ho postretne!

Kameňák 3 (2005) odpad!

Troška, Troška, nepreháňaš to už troška?

Kameňák 2 (2004) odpad!

Vtipy dobré, film bez šance!

Motýlek (1973)

Zrejme mi niečo ušlo, ináč nechápem to všeobecne nadšenie a rozplývanie sa nad touto podobou vynikajúceho Charriérovho románu. Hercom sa nedá vytknúť nič, je len škoda že sterilný scenár a nakoniec i réžia (bez akejkoľvej snahy dať do príbehu niečo svoje) im nedal väčšiu možnosť využiť svoj potenciál. Ústredná myšlienka nehynúcej túžby po slobode za srdce nijako zvlášť nechytí a nemá ani s polovice takú silnú výpovednú hodnotu ako Shawshank.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Sly je ako víno - čím je starší, tým je lepší. A o tom, že "Rocky Balboa" nebola len obyčajná náhoda potvrdzuje tento snímok, ktorý sa na nič nehrá a je ozajstným zavŕšením rambovskej kvadrilógie. Veľmi prostý scenár, ktorému nechýba dejová gradácia ani tradičná nemilosrdna "božia spravodlivosť" v tomto prípade poňatá skutočne nihilisticky. Dych vyrážajúci brutálny masaker, ktorý prekonáva len úvodná scéna z Ryana, však nie je samoúčelný a film rozhodne nie je jeho oslavou. Spôsob, s akým sa provládne jednotky barmskej armády vysporadúvajú so sympatizantami a podporovateľmi karenských rebelov vyznieva totiž prijateľne, ak spravodlivosti je učinené za dosť podobným, nech už akokoľvek krvavým spôsobom. Výborné ozvučenie a surové scény v priamých záberoch v žilách pumpujú adrenalín a vtiskujú filmu potrebný punc autenticity. Síce to chcelo trocha viac sa pohrať s charaktermi "trestného" komanda, ale i tak akčná nadupávka s povznášejúcim leitmotívom - "Live for nothing, or die for something".

Rambo III (1988)

Úplne zbytočné pokračovanie, ktoré dehonestuje a de facto aj ničí aspoň aké také reálne základy Rambovho mýtu. I Rusáci sa môžu učiť ako sa vyrábajú oslavné ódy o vlastenectvom indoktrinovaných "huráhrdinoch".

Rambo II (1985)

"Som rád, že som videl Ramba. Teraz viem, čo mám robiť", ako vzdal filmu hold sám Ronald Reagan. Mohol mať film plný násilia a krvi lepšiu reklamu, než akú mu urobil prezident Spojených štátov Amerických - symbolizujúci novú individualistickú a priebojnú Ameriku, ktorý obnovil jej medzinárodnú prestíž a zbavil komplexov? Pokus vyrovnať sa so zložitým a bolestným zranením z Vietnamskej vojny pomocou jednoduchého a ťažko sentimentálneho klišé vyšiel dokonale. Rozpútal dlho potlačované emócie a stal sa zosobnením vtedajších nálad celej Ameriky. Film stvoril Rambov mýtus a pre drvivú väčinu Američanov bol akýmsi zadosťučinením za nie príliš atraktívny námet jeho predchodcu. Je zaujímavé, že napriek svojej neprehliadnuteľnej naivite a amaterizmu výrazným spôsobom prispel do žánru "akcie a krvi".