Mistr (1992)

Béčko jako poleno, ale jelikož se v několika scénách jasně ukazuje nadhled, nevadí. :)

Mocný vládce Oz (2013)

Lehce nekonzistentní, místy zbytečně doslovný a zdlouhavý, přesto navýsost milý film, který dokonce předčil má nízká očekávání. Nemyslím si však, že je tím pravým ořechovým pro tuzemského diváka, který nedrží původního Čaroděje ze země Oz v tak posvátné úctě, jako je tomu za mořem. Raimiho Mocný vládce totiž představuje poctu Čaroději, zároveň však i Hollywoodské kinematografii 30. a 40. let. 3D mi přišlo slušné (v jedné scéně nebylo úplně příjemné). Do kina bych podruhé asi nešel, nicméně na BR si film nejspíše pořídím. 9 z 10 epileptiků doporučuje souboj čarodějek.

Eega (2012)

Moucha, v žárovce posilující s vlákny. Mafiánovi pohůnci nosí šéfovi k identifikaci těla muších "nepřátel". Naboostrovaní vrabci vylétají z poklopce a s jestřábím křikem loví kořist. A mnohé další scény, které jsou výš než "over the top", s nadsázkou až na půdu. Tohle je možné jen a pouze v Bollywoodu. Škoda rozvláčnosti. Škoda auto included: https://twitter.com/josefhorky/status/307043926718705664/photo/1

Krátký film o zabíjení (1987)

V několika chvílích bylo vyprávění trochu kostrbaté a křečovité, přesto silný zážitek.

Na sever Severozápadní linkou (1959)

V mnoha směrech, na kterých záleží, precizní práce, ale přesto mi k plnému hodnocení "cosi" chybělo. I přes svou napínavost mě Na sever severozápadní linkou nevtáhlo, jako třeba pozdější verze Muže, který věděl příliš mnoho, navíc mi místy přišlo (což je u Hitche obvyklé), že se Grantova postava chová nevěrohodně hloupě.

Špinavé ulice (1973)

Skvělý De Niro, dobrý Keitel, slušný Scorsesův tvůrčí rozjezd, nicméně všechno ostatní v těžkém průměru.

Rebel bez příčiny (1955)

Převládají rozpaky. Herecké výkony (hlavně Jamese Deana a Sala Minea) jsou vynikající, myšlenky filmu dobré, jenom mě vytáčelo k nepříčetnosti jednání naprosté většiny postav, především pak Judy.

City Island (2009)

V tomhle filmu vůbec nejde o překvapování diváka. V poklidu si jede v kolejích, do kterých najel. Ale jízda je to velice zábavná.

Všichni prezidentovi muži (1976)

Přesně takhle si představuji investigativní novináře. Pravda především, nehledě na to, jestli je na straně daného politika nebo ne. Hoffman s Redfordem je ztvárňují dokonale. Tempo je sice pomalejší, ale zase tak moc to neškodí...