Milenci (2008)

Presne ako napísala larelay. Dopozeral som, zatvoril okno, napísal komentár a zabudol. Neslané - nemastné. Škoda.

Camille (2008)

Tento divný film sa oplatí vidieť, keď už kôli ničomu inému tak rozhodne kôli Sienne Miller. Táto dievčina je od filmu do filmu čoraz lepšia a lepšia. Míľovými krokmi upaľuje k nejakému Oscarovi. Oproti nej je hlavný hrdina kus nesympatického stoporeného hoväda, ktorí kazí tento farebný a dosť smutný film.

La Jeune Fille et les loups (2008)

Krásna príroda, krásní vlci, krásna Laetitia Casta, chamtivý starosta, jeden taliansky blázon a jeden rusovatý Rus.

Good Dick (2008)

Celý film som sa bavil a mal ľahký úškrn na tvári. Až prišiel záver.To malo byť akože čo??!!! Tak stupidné zakončenie poondialo vcelku pohodový filmík. Marianne Palke to filmové nešukanie asi udrelo do hlavy aj v jej tvorivom živote.

Čtyři noci s Annou (2008)

Láska má rôzne podoby. Leon Okrasa platonicky miluje sestričku Annu. Za pomoci uspávacích práškov primiešaných do Aninho cukru môže bez rušenia sedieť v jej izbe a pozorovať ju, pokiaľ ona spí spánkom spravodlivých. Samozrejme ho vymáknu. Je tak trocha spomalený, takže zoberie na seba aj Annine znásilnenie ktorého bol svedkom. Po návrate z basy, ho čaká nemilé prekvapenie. Smutný príbeh v smutnom počasí kdesi v poľskej prdeli, kde líšky dávajú dobrú noc. Rada na záver: film nepozerať ráno, lebo vám pokazí celý deň (v tom dobrom slova zmysle).

Wendy a Lucy (2008)

Veľmi smutné a až veľmi skutočné.

Kytara (2008)

Doktori a vedci sa už roky snažia nájsť liek proti rakovine a ejhľa, ono to je také jednoduché. Stačí si prenajať veľký byt, pomíňať všetky peniaze na kreditkách nákupom všeliakých nepotrebných sprostostí, vyspať sa so škaredým černochom, donášačkou pizze, potom pre istotu s oboma naraz a hlavne kúpiť si červenú elektrickú gitaru o ktorej snívate od detstva. To že neviete na nej brnknúť nie je vôbec na škodu, lebo sa tu dejú také veci, že po pár týždnoch stejne skončíte ako gitaristka v hudobnej skupine. Tak, tento filmový blábol je myslený úplne vážne.

Kšeft (2008)

Film o filme a trabloch pri jeho natáčaní. William H. Macy, Meg Ryan predvádzajú svoj štandart.

Víno roku (2008)

Film podľa skutočných udalostí z roku 1976, kde sa stretli v súťaži o najkvalitnejšie víno vinári z Californie a z Francúzska. Pevná pozícia francúzov sa otriasla v základoch a od toho času vinársky svet nebol tým čo bol pred súťažou.Nejde o komédiu, i keď pár vtipných momentov tam je. Kto má rád víno, vinice a Alana Rickmana, ten si príde na svoje.Kratšia stopáž filmu by neuškodila.