Stalin (2013) (TV film)

Spousta zajímavých záběrů (barevných), ale kdyby to šlo víc do hloubky, nezlobil bych se (do hloubky jde možná 85 minutová verze, já viděl v ČT archivu 52 minutovou).

Sinister (2012)

Solidní horor, který opět dokazuje, že nejstrašidelnější je to, co vám neukážou.

Marťan (2015)

Dobře se na to dívá, efekty jsou pěkné, ale... mám z toho pocit, že se musela spousta věcí vystříhat. Když někdo zůstane sám na celé planetě, čekal bych aspoň nějaký frustrující záběr zezadu na osamělou postavu na té velké nehostinné červené poušti nebo něco takového (i když tohle je vyloženě optimistický film, na takové věci tu asi není místo). Stejně tak celou dobu tam není vidět žádný zájem veřejnosti, až na konci se shromáždí davy u velkých obrazovek...

Vetřelci (1986)

Včera jsem viděl v kině režisérskou verzi a stálo to za to. Těch 20 minut nových scén potěšilo, ale i bez nich je to skvělý zážitek a kultovní film. Vlastně tak dobrý, že jsem na něm začal hledat chyby, abych mohl dát o hvězdu míň, ale udržel jsem se a dávám 5*, protože tohle je naprostá povinnost pro každého, kdo kdy vzal ovladač do ruky nebo aspoň prošel okolo kina.

Bílý oleandr (2002) odpad!

Obvykle nehodnotím filmy po půlce, ale tohle je takova schiza, ze si to brak zaslouzi. V USA bud muze adoptovat dite kazdy, nebo nekdo zapomnel pridat kategorii sci-fi.

Kauza perník (2014) (studentský film)

Výborný parodický dokument, aneb i se známou pohádkou se dají dělat originální věci i pokud naprosto zachováte dějovou linku.

Díra u Hanušovic (2014) odpad!

Opravdu hnusný a chladný film plný opravdu hnusných a chladných lidí, ve kterém se v podstate celou dobu nic neděje. Děs. Když se nad tím ovšem zamyslím, tak tam nějaký potenciál byl (chlap, co staví barák bez střechy tak dlouho, až mu začne padat, žebřík na střechu kostela atd...) a mohla vzniknout minimálně spousta dobrých scének, ale to by to muselo být natočené ve stylu Vesničky mé střediskové a ne jako nejstudenější český film tohohle desetiletí.

Fotograf (2015)

Jak nemám Saudka rád, tak tenhle film se mi líbil. Sice to nemá klasickou strukturu problém-děj-řešení, ale dívá se na to dobře. (Viděl jsem 2 dílnou verzi). Jestli se má někam dovézt a prezentovat nějaký český film, klidně bych poslal tenhle.

Kmeny (2015) (seriál)

Tohle by snad hůř nemohl natočit ani žák zvláštní školy. Čím víc dílů jsem viděl, tím víc jsem byl zklamán. Některé díly jsou vyloženě trapné a jakýchkoli informací prosté. Zhnuseně musím prohlásít toto dílko ne za dokument, ale za domácí video.

Slavnosti sněženek (1983)

Tak tohle je bohužel pro mě ten samý případ jako Postřižiny a Rozmarné léto...takže 1* za to, že je to barevné a hýbe se to :(