Příběh kmotra (2013)

Tak takhle to bylo - nebo aspoň přibližně bylo... Mám takový pocit, že tohle bude nová česká klasika, mezi tou řadou nových českých filmů to jednoznačně vyčnívá.

Insidious 2 (2013)

Nevěděl jsem, do čeho jdu, protože jsem první díl neviděl, ale úvod byl příjemný, bohužel skončil po několika minutách a pak následovalo něco, co bych označil jako sled sestříhaných lekacích scén dlohý půl filmu. Po něm naštěstí film dál pokračuje a zvedá laťku, ale celkově jsem po V Zajetí Démonů čekal něco jiného. Hezky to vystihl T2 - těch kliše nakupených do jedné části filmu bylo prostě příliš - místo děsu to vyvolávalo spíš vztek, a ani ten konec to úplně nespravil. Možná, kdyby vedle mě v kině neseděla parde deb*lů a pořád nerušila, dal bych o hvězdičku víc.

Mouchy (2012) (studentský film) odpad!

Tak tohle mě naprosto minulo..., 13 minut načervenalého pokusu o film s absencí děje - takže tvůrci popřeli své motto o znovužití svého života, peklo je ve skutečnosti sledovat znovu a znovu tohle :(

Zásilka (2013)

Nejoriginálnější uchopení zombie tématu.

V zajetí démonů (2013)

Skoro půlnoční promítání v Oku tomuhle filmu jenom svědčilo, takže můžu doporučit. Spousta lidí tu zmiňuje, že je to film podle klasické šablony, a v podstatě mají pravdu. Je tu sice pár věcí navíc, ale některé vyšumí do ztracena (panenka, rozšíření řádění ducha i jinam), ale třeba vložené videoprojekce (jsou jenom na začátku) to příjemně komplikovaly. Postavy celé té bandy vymítačů jsou hodně sympatické a velkým plusem oproti klasickým hororům, které plní televizní vysílání okolo sobotní půlnoci je absence hloupých lekaček nastražených čistě na diváka, tomu se tady úplně vyhnuli a funguje to i bez nich. Rád bych se ještě podíval na nějakou míň sestříhanou verzi.

Orphan (2009)

Asi nejlepší film s "divným" dítětem. Nevytěžuje stereotypy, žádné hloupé lekačky, sympatičtí herci a herecké výkony...jenom ten konec to trošku pokazil.

Útok na Bílý dům (2013)

Prvních 15 minut super, pak by se to taky dalo, nebýt té drzé holky, kterou nejsou ti teroristé schopní zastřelit. Navíc, ačkoli to tu není zmíněné, film má komediální podtón - a to jak ten zamýšlený (prezident si nasadí brýle, když neví, na koho střílet, zombie...), tak ten nechtěný (to je ten zbytek, u kterého se celé kino smálo a tleskalo). Taky krve tam bylo nějak málo - teda ne, že by se nezabíjelo, ale bylo to tak nějak uhlazené - dokonce i po rozstřílení nepřítele těžkým kulometem z metrové vzdálenosti je pořád celý. Ale tohle není nový Rambo. Tady je hrdina typický americký frajer, který bojuje za vlast, rodinu a další pěkné věci. Když jsme u těch ideálů - my Češi se občas smějeme americkému patriotismu, ale tady je podaný takovou formou, že i největší americký patriot bude nevěřícně zírat.

AZ-kvíz (1997) (pořad)

Jediná ze soutěží, která se udržela. Riskuj, milionář a podobné jsou pryč, ale AZ kvíz běží každý den. Je to taky jediná z těch soutěží, která není jen o znalostech, ale i o strategii (aspoň trochu). Taková klasika, na kterou se rád podívám, když přijdu z práce. Pokud jste ještě neviděli, doporučuji zhlédnout na youtube video "AZ Kvíz - I takhle se dá(dalo) vyhrát". Komentáře tady na ČSFD bohužel vystihují ubohost uživatelů, kteří nepřekousnou, že někdo ví víc než oni a ke štěstí jim stačí, že někdo pracuje jako "pěstební dělnice". A poznámka pro zabedněnější komentující: bankomat je tak pěkně obarvený jen pro diváky, soutěžící vidí všechny políčka stejnou barvou.

Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama (2013)

Dorotu Nvotovou jsme vůbec neznal, takže to pro mě byl dokument o někom, o kom jsem nikdy neslyšel, ale alespoň jsem si na ni mohl alespoň udělat nezatížený názor a působí na mě jako docela sympatická osůbka. Neděste se, velká část filmu je spíše o Nepálu než přímo o ní (nebo spíš o obou najednou), takže si na své přijdou i cestovatelé. Vlastně po shlédnutí mám pocit, že už tam jezdit nemusím :) Kdyby to šlo, dal bych 3,5* (přecejenom dokument o někom, koho neznám mě zas úplně nechytil), ale protože to nejde, dávám 4*.

Czech Made Man (2011)

Příběh muže, který miloval...miloval peníze a byl pro ně ochotný udělat téměř cokoli, ale přesto se nevrhl na tak šikmou plochu jako Tony Montana. Trošku mi vadil neotesaný styl vyprávění, ale v průběhu filmu jsem si zvykl a film hodnotím jako docela chytlavý (i když některé části jsou nudnější). A nevhodný pro děti.