Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Právě jsem se vrátil z kina... a libilo se mi to...vlastně mi to přišlo stejně dobré, jako švédská verze. Jenom nechápu smysl točení stejného filmu 2 roky po sobě?! (Nojo, prachy, já vím, ale stejně...). A taky nechápu, proč se to v USA musí jmenovat jinak, než u nás...a ještě nechápu, že když měl hlavní padouch v bunkru plyn, proč ho nepoužil podruhé, místo aby utíkal, to bylo trošku nelogické, ale co nadělám...

Hon na čarodějnice (2011)

Ne tak špatné, jak Vás napadne po prvních minutách, ne tak dobré, jak jste čekali před nimi. Vlastně jsem uvažoval i o 4*.Je to takový zvláštní poslepovanec tří historických událostí z různých dob (Křížové výpravy, mor a hony na čarodějnice), což ale ničemu nevadí, spousta filmů je zasazena do ještě divnějších reálií. Naopak to pomáhá vytvářet hodně temnou atmosféru, takže kdyby z tohoto světa vzešel další film, tak to uvítám. Cage a Perlman mi přišli dobří, zvlášť druhý jmenovaný se do středověku docela hodí. Bohužel zbytek je takový ten americký "historický film": vem dva moderní akční hrdiny a dej je do středověku, nech je hláškovat a hrát drsňáky... kdyby ty postavy byly trošku věrohodnější, mohla to být skvělá podívaná. Taky je škoda, že diskuze o Bohu a církví v podstatě nikam nevedly. Ještě bych vypíchl hudbu, ta tam seděla.

Město bohů (2002)

Film, u kterého se někdo může rozhodnou stát se fotografem. Film, u kterého se někdo rozhodne nejezdit do Ria. Film, který začíná skoro na konci příběhu. Film, který ukazuje začátek i konec jedné generace zločinců. A hlavně zatraceně chytlavý film. Chudák Ben :(

Království za kytaru (1989)

Divný film. Dětské filmy bývají veselé, tenhle veselý není. Týpek se snaží vydělat na kytaru, dělá co může, malá segra mu pomahá hraním v restauracích (a on ji nakonec podrazí), dokazuje tatovi, jaký je břídil a stejně na konci zjistí, že ta kytara je už pryč... Jestli je tohle normalizační (v roce 89???) moralita, tak teda nevím, co se z ní měla mládež naučit? Že nemají věřit nikomu?

Světáci (1969)

Hudebni filmy nemám moc rád, ale tady je těch písniček docela málo. Komedie rád mám, ale tady není nic smešného. Kriminálky taky můžu, ale tahle linka je ve filmu zastoupena minimálně. A zbývají dva příběhy, jedna o třech fasádnících, druhá o třech zlodějkách, kteří se dají dohromady, ale to je spíš smutné než veselé. Ani nevím, za co ty 3* dávám.

Disturbia (2007)

Příjemně napínavý film, bohužel s tradiční vysmátou závěrečnou scénou, ale jinak dobré. Asi se budu muset podívat i na to "Okno do dvora".

Loď stínů (2006)

Zajímavý a temný film. Dost dlouho se tváří jako horor, název i obal tak vypada, ale horor to není. Ono se to vlastně tváří všelijak, je to takový -podařený- žánrový crossover. Jenom nechápu proč se to jmenuje "Loď stínů", když název se dá doslovně přeložit jako "Náklad", což je výstižnější. Asi si někdo někde řekl, že vydělá víc, když to uvede pod umělým, ale přitažlivým názvem. Filmů, které se odehrávají na lodích taky moc není, takže další malé plus, a to že dlouho tápete, co se tam děje, je další plus - ja si tím nejsem úplně jistý ani po dokoukání :) A mimochodem, už jste se někdy zakousli do tabulky africké čokolády?

Záhada hlavolamu (1993)

4*. A možná bych tomu dal i 5*, ale nechci moc vyčuhovat z davu. Příběh je skvělý a atmosféra ještě lepší (což by měla, když už točíte něco, co zná každý). Samozřejmě je tu klasická spisovná mluva (asi) 30 let, ale s tím jsem neměl problém. Hudba je výborná, perfektně dotváří atmosféru spolu s některými záběry. Jenom ze začátku je občas(asi 2x) trochu divná, a Losna vypadá jako někdo, kdo se bojí vyjít na ulici, ne jako budoucí Velký Vont.

Alpha Dog (2006)

Ku*va, v té Americe furt chlastají, fetují, pí*hají, nadávají a jsou potetování:) Příjemné překvapení, sympatičtí a dobří herci, neokoukaní, dabing se mi taky zdál super, příběh nebyl zlý, celkově to je jedna dlouhá pařba, všichni jsou kamarádi a najednou bum. Jenom jsem trochu rozpačitý z té dokumentární formy, možná by to bez ní bylo lepší.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Ačkoli se z toho tady snaží někteří diskutující udělat v komentářích velké umění a sondu do života pubertální americké mládeže, my ostatní s mozkem v hlavě vidíme, že je to kravina jak mraky :-) Je zvláštní jak rozporuplné hodnocení ten seriál má, když jenom těch 20 vybraných uživatelů vpravo dalo od 1 do 5 hvězdiček.