Projekt centrifugace mozku (2011)

Jaka blbost :D ale asi do polky som veril ze to je real dokument. Inak co mi udrelo do oci je, ako skvele hraje typek toho vedca... Pekne zaverecne titulky tiez!

Enter Nowhere (2011)

Taka mysteriozna jednohubka. Asi vsetky temy z neho som uz videl predtym niekde inde, ale ono to prekvapivo ajtak funguje. Je vidno ze to je 'on the budget', ale inak je to velmi jedle. Servirovanie zahady je podavane velmi spravnou mierou, a aj to rozuzlenie na konci dava zmysel. Len este nie uplne rozumiem tomu oramovaniu uplne na zaciaku a na konci... Ale inak solidny filmik. Opat tych mojich 7/10 [#18/2013]

Dredd (2012)

Kvalitne fanusikovske B-cko. A i ked sa to snazili (miestami celkom uspesne) zamaskovat, je vidno ze budget bol riadne obmedzeny. Lubi sa mi ten namet, mam rad taketo apokalypticke scifi, a aj sceny so slo-mo boli fajne, ale na ostatnom sa setrilo. Pribeh este ako tak, berem je to taka jednohubka a aj zopar logickych zadrhelov odpustim, ale podobne, kua dokonca ak nie aj lepsie efekty a priestory robia aj chalani z Corridor Digital na Youtube kazdy tyzden. Za to nadsenie by som dal 7/10 ale inak len lahko nadpriemerne 3 brmbolce, toto nadchne snad iba velkych fanuskov comicsu. [#17/2013]

Nic nás nerozdělí (2012)

Musim suhlasit s rastikom. Paci sa mi, ze to je podla skutocnej udalosti takze som ochotny uverit tomu, ze co vidim sa naozaj stalo. A to je teda fakt huste, minimalne prva polhodinka je kvalitne neprijemna. Lenze pri tychto filmoch sa to presne moze naklopit na jednu, alebo druhu stranu. A u mna sa to presne naklopilo na tu, ze mi tam viac veci vadilo, ako by ma dostalo. Ano, zopar scen je spravenych dojimavo kde sa tazko ubranit slzam (2 taketo sceny aspon u mna), ale ovela viac scen mi tam vadilo, bolo prehnane dramatizovanych a proste nedostalo ma tou surovostou. Az vela krat som si uvedomil ze neviem popisat cim to je, ale chcem zabudnut co som videl a radsej nech to natoci niekto iny a lepsie. Pred filmom som si vedel predstavit ze by ma to zabilo, ale uz pocas filmu som bol sklamany a koniec to nezmenil. 7/10 by som dal, ale pre to sklamanie len 3 brmbolce. [#16/2013]

Lovci hlav (2011)

Najprv klady: zaujimave od prvej minuty, fakt dobre natocene a hlavne mrte svizny (a veru aj dost akcny!) dej. Napatie tomu teda rozhodne nechyba. Aleee, je to mozno malinko prekomplikovane. Prva polka sa mi pacila o trochu viac, nakoniec by som dal tych 7/10, ale tak musim uznat ze to je fakt kvalitka, takze 4. [#15/2013]

Merry Little Christmas (2010)

Spanieli su fakt z nejakeho dovodu (europski) krali horroru. Toto je tiez technicky namakane, surove a disturbing, ze to lezie pod kozu, ale to je tak pri tomto filme aj vsetko, chyba tomu daco. Kopa kratsich filmikov dokaze vydolovat za ten cas viac. Toto mi pride take cisto samoucelne, ze aha co dokazem. 3,5 brmbolca.

Bídníci (2012)

Keby som predtym cital knihu alebo videl muzikal, alebo teda aspon minimalne tusil, ze o com to je, tak mozno by bol ten zazitok z filmu o trosku mensi. No ale dostal som to takto 'bez pripravy' a bolo to suverenne to najlepsie, co som za velmi dlhu dobu videl. Rozmyslam cim zacat, aby som na nic nezabudol. Paradny komplexny pribeh (pricom nie komplikovany!), skveli herci (a nie jeden alebo dvaja ale fakt skoro vsetci, casto bez strihu a pocas spevu!), nadherne obrazy a prostredie francuzska pocas revolucie, secka ta vyprava a kostymy, k tomu vyborna rucna kamera (akcna ale prehladna), no a popritom vyborna hudba a piesne (alebo ako to nazvat). Film ma 2,5 hodky ktore ani neviem ako ubehli a ja som sa pocas filmu vytesoval z kazdej dalsej sceny. Niektore su fakt takmer dokonale a ja som mal po nich normalne chut zatlieskat :) Uz dlho vo mne nezanechal film takyto dojem. Este na druhy den som stale nad nim rozmyslal a mal som chut pozriet si ho znovu - ci uz tie postavy, hudba alebo sceny co mi zostali v hlave, a vobec cela ta komplexnost a sila z toho filmu... Napadaju mi slova ako zazitok, masterpiece a epic ;) Keby sa dali udelovat aj pol hviezdicky, tak dam 5 a pol :) [#14/2013]

Jumper (2008)

Milionkrat som videl v telke ukazky na tento film a vzdy ked som si potom pozrel tu hodnotenie tak som sa na to vykaslal. Ale tak povedal som si ze dam tomu sancu bo ten napad sa mi mrte pacil. Myslim ze tych cca 60% to celkom vystihuje. Skratka nedotiahnuty napad, kazi to privela veci na to, aby sa to dalo len tak odpustit. Je to len tak lightovo liznute na povrchu, ziadna hlbka alebo vacsie napatie. Skoda bo tento typek natocil prveho Bourne-a a aj zopar dalsich nie zlych filmov. Je tam taka mala sanca, ze dvojka bude mat lepsi scenar... [#13/2013]

Projekt X (2012)

That was one fuckin' hell of a night :) Uplne priamociara zabava, malinko podobne s Human Traffic, o jednej partii ludi a jednej velkej birthday party, z ktorej nakoniec vznikla zurka vsetkych zurok (jeden by povedal ze epic! hehe). Je to sikovne natocene, slusne mnozstvo genialnych joke-ov (midget in the owen za vsetko) a perfektne prepisknute (skveli security boys hehe). Par krat som si pocas filmu uvedomil, ze sa stale neskutocne uskieram a bavim, no a mrte som im fandil. Jo a uplne najlepsie bolo pozriet si to po prezurovanej noci :) Davam plny pocet, uz dlho som sa takto nebavil. Pursuit of happiness, hell yeah:) [#12/2013]

J. Edgar (2011)

Tiez ma trosku odrazdali slabsie hodnotenia, ale dal som si par sekund a hned ma to chytilo a uz nepustilo. Na to, ze to je vlastne zivotopisny pribeh, tak kazda scena je velmi putava - v tomto odviedol Eastwood skvelu pracu a k tomu velmi zaujimava tema (o clovekovi co vytvoril a potom bol 40 rokov na cele FBI). Prva polka ma asi viac deja, je to taka viac kriminalka, druha polovica je skor taka psychologicka a z niektorych veci (bez spojlerovania) som bol teda riadne soknuty. Prelinanie casovych rovin je uplne v pohode stravitelne, plus potesi zopar efektnych prechodov z jedneho casu do druheho. Hranie starcov mi prislo telom dokonale, ale co mi vadilo bol stary DiCapriov hlas, ktory vobec neznel o 40 rokov starsi. Ale to mam s DiCapriom ja stale problem, ze mu tazko verim hocijaku rolu kde hra niekoho starsieho ako 30 rokov. Ale pre mna rozhodne velmi kvalitny filmik. 9/10 [#11/2013]