Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Da sa to pozerat, ale je to take o dost viac detske, vtipov tiez len zopar (holy crab, sireny). Mozno 3Dcko by stalo za to, takto na to asi velmi skoro zabudnem. [#28/2013]

Argo (2012)

V pohode filmik, je zaujimave dozvediet sa nieco o tychto veciach. Je mi jasne ze amikom to zahra na city, len otazne je na kolko je to vsetko pravda a co z toho je dramatizacia. Pretoze verim ze sa to cele stalo, ale naozaj takto do detailov? Rozbeh je trochu pomalsi, ale uznavam ze zaver dost napinavy. Inak mam rad ked na konci ukazu porovnanie skutocnych postav s hercami (uz sa mi to pacilo tak aj v Untouchables a Lo Impossible). [#27/2013]

Nespoutaný Django (2012)

Inglorious Bastards na divokom zapade :) Tarantino sa opat zabava a mna teda zabaval tiez. Od zaciatku je kazda scena, aj ked trochu dlhsia, tak uplne podmaniva. Takisto skvele vykreslene postavy, 2 dobri hrdinovia vs 2 zli, no zabava sledovat. Akurat ten Samuel L. Jackson sa mi na zaciatku zdal, ze trochu prehraval. Dlzka filmu mi vobec nevadila. Mozno na konci to troooosku zbytocne natahuje, ale mne to teda urcite neubralo na zazitku. Mam pocit ze Tarantino si to robi po svojom a ma na haku - titulky ako z 80tych rokov, rychle zoomy na tvar, takisto si neodpustil hektolitre krvi a hlavne rap vo westerne :D Filmik robeny pre radost a ja som sa teda od prvych chvil zabaval a uzival si to. Uz sa tesim na jeho dalsi kusok:) Jo a scena s KKK je dovi a dopo :D [#26/2013]

Terapie láskou (2012)

Uz trailer ma nijak extra nenadchol a film bohuzial tiez ne. Ohrana romanticka zapletka dvoch ukricanych psychotickych ludi. Ani jedna postava mi nebola moc sympaticka, ale aspon tam bolo zopar funny momentov. Robert DeNiro tiez super. Ale inak sa dost divim tym hodnoteniam a aj nominaciam na Oscara. Najlepsi film? Urcite nie. [#25/2013]

Zpívání v dešti (1952)

Tak toto ma nejak minulo. Zasadenie pribehu do casu zaciatkov hovorenych filmov (a veci s tym suvisiace) je dobre a aj zopar songov je fajn, ale vacsinu filmu som cakal co sa bude diat a pri zopar (najma tych dlhych) tanecnych scenach som sa aj nudil. Ale na ten rok, kedy to bolo natocene, to obsahuje slusny pocet technickych hratok, v tej dobe to bolo mozno az sci-fi :) [#24/2013]

Maniak (2012)

Vzdy som dumal nad tym, ci a ako by sa dal spravit cely film len z pohladu hlavneho hrdinu, no a zjavne to ide. So zopar scenami sa v tomto pekne vyhrali, ale casom je to asi trochu unavne. A film samotny, rozhodne je najzaujimavejsi ten pohlad. Psychologicky je to ale plytke a atmosfera je bohuzial tiez velmi slaba, skor to je take exploitation. Scena s autom ku koncu, wtf? Skoda, mohol to byt velmi zaujimavy kusok. [#23/2013]

Citadel (2012)

Fuuu tak toto bola jaka zaberacka na nervy a adrenalin :D Akoze prva tretina je najsamfasa, mal som celkom na male aj ja, hehe. Typkova choroba, lutost, henti mali zmrdi, spinave sidlisko a panelak, veru paradna kombinacia a skvele navodenie atmosfery. Ked som bol maly tiez som maval zle sny z vytahov a schodisk. Preto som trochu sklamany, ze to neostalo pri tom a posunulo sa to niekam inde. Nie je to zle, ale uz je to len taky priemer a nema to tie grady ako na zaciatku. Fakt skoda ze to nebolo cele take skor psycho ako akcne, pre mna by to bola absolutna pecka. Neuveritelne jak film dokaze vyvolat take neprijemne pocity.. Ale ajtak, paradna podivana, rozhodne si to treba pustit vecer po tme a idealne aj sam doma :) [#22/2013]

Konečná (2013)

Natocene je to fakt zrucne a je to presne to co clovek od toho caka. Ale taketo akcaky sa tocili predsa len uz pred dakym tym desatrocim. Expendables sa na nic nehrali a bola to cista akcna zabava a kolotocova jazda. Toto sa tak nejak hlada, najprv to chce byt krimi thriller, potom klasika akcny film s Arniem, v strede k tomu pribudne kopa patosu a dokonca sa tam zrazu mihne aj daka love story (wtf?) a ku koncu uz aj zopar jokes (ale tie su vydarene, som sa uchechtaval). Zapletka je fakt jednoducha, logika dostane zopar uderov pod pas, ale na druhej strane je tam aj jeden cool napad ako zdrhnut vrtulniku:) Tiez potesilo zopar vtipov a dvojzmyslov na sameho Arnieho, ale inak on je podla mna otrasny herec. Skoro vsetky jeho filmy som videl s nemeckym dabingom a ten daber je podla mna lepsi herec ako pan ex-guverner :) Cakal som trochu vacsiu zabavu, toto sa tak minimalne do polky snazi tvarit vane. Ale inak, why not, sak to je Schwarzenegger!!! 6/10 [#21/2013]

Kung Fu Panda 2 (2011)

Vpohode animak. Mrte pekna animacia, rychlo to ubieha, pjekne akcne sceny a aj som sa celkom uchechtaval na vtipkoch. Moze byt, i ked je mozne ze to aj rychlo z hlavy vyprcha. Skor taka prijemna vydarena oddychovka, ako prelomovy animak. [#20/2013]

Zlověstné ticho (2007)

Pre mna taka strasidelna jednohubka, nieco v zmysle pribehov zo zahrobia. Vela penazi to Wana nemohlo stat, az sa divim ze toto natocil po Saw, lebo miestami to fakt vyzera akoby to malo cez 20 rokov. Mozno je to tak naschval, zeby taka daka pocta 80s/90s hororom a chcel si urobit radost alebo si len vyskusat horory.. Okrem teda kamery a zaberov, je to aj dost sablonotive a kliseovite, a uz v polke som vedel co pride na zaver. Ale treba to brat ako zimomriavkovinu, na zaciatku je zopar fakt dobrych scen a mrte som si uzival husiu kozu :) U mna ale len 3 brmbolce. Je to take prijemne banie sa, aj ked trochu malo (dokopy asi 10 scen) ale hlavne nic naviac. Ku koncu som sa uz na tom viac zabaval a tesil sa len z tych zimomraviek. Trochu skoda lebo ten napad s bruchomluvectvom je fakt cool. Uz len cakam na film ako sity pre mna, zle babiky a male deti spolu, kludne moze byt od Wana:) [#19/2013]