Frajeři ve Vegas (2013)

Dobra komedia, kde klady su samozrejme herci a sceny kde si uzivaju fun. Tie su fakt dobre a mrte vtipne, nastastie nie vsetko ukazal trailer. Len z nejakeho dovodu tam natlacili aj taku romanticku liniu, ktora je ale veeelmi priemerna a mna osobne tieto pasaze nudili. Navyse postupom casu je jej stale viac a viac, prave na ukor vtipnych scen. Co je skoda, keby to bolo cisto uletena komedia, dal by som vyssie hodnotenie. [#4/2014]

Pařba na třetí (2013)

Kvalitou presne podla ocakavani. Co sa tyka serie, tak pribehovo mala zmena, ale neni to nic originalne, skor ako v 100 inych filmoch. Ale tak pozerat sa na to da, ubehne to, obcas celkom podareny joke a opat to najlepsie na zaver. U mna ako cela Hangover seria za 3. [#3/2014]

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Fuh, tazke hodnotenie pre mna. Film, kde by sa mi hodilo presne 3,5 hviezdicky. Totiz, filmove remeslo je zvladnute na jednotku s hviezdickou, fakt klobuk dole pred tymto reziserskym pocinom Bena Stillera. Uz uvodne titulky su lahodka a vobec, cely film sa rozbehne velmi stylovo a ide si svoje, velmi zaujimavym a jedinecnym stylom. Lenze co z toho, ked sa ma to emocionalne nedotkne ani postupom casu. Ani ta idea, ani jednotlive sceny (i ked niektore su fajn) a ani zaver. Proste to nefunguje, ziadna chemia a ziadny dobry pocit po dopozerani. Uz trailer ma nezaujal, tunajsie hodnotenia ma vsak nalakali dat tomu sancu (a snad som aj dufal ze by ma to mohlo milo prekvapit), no ale mojim oblubenym filmom sa to rozhodne nestane. Mam chut dat 3 zo sklamania a... EDIT: ...veru aj menim na 3. Sice remeselne je to zvladnute, ale emocne nie, a o tom to ma byt pri subjektivnych hodnoteniach. Ale, kuknut odporucam, niekoho to moze chytit. [#2/2014]

Zpráva o Europě (2013)

Odvazny a netuctovy pocin, to rozhodne. A ja velmi mozem spracovania, ktore sa snazia byt co najviac realisticke. Ale tuto som sa cely film na to nevedel namotat a stale som sa nedokazal zbavit pocitu, ze je to tocene dost "on the budget". Mozno som mal aj privysoke ocakavania, neviem, ale pride mi to ako jeden diel z Outer Limits na motivy Gravity. Bohuzial, toto ma minulo. [#1/2014]

Já, padouch 2 (2013)

U mna vyborne pokracovanie. Viem ze z jednotky som bol malinko sklamany, takze tuto o to vacsie mile prekvapenie. Epizodky s Mignions su aj tu fasa, no a zvysok je vydareny oddychovy animak o stylovom macho padouchovi :) [#142/2013]

Ledové království (2013)

Uz trailer ma nenamotal, ale tak ze dame tomu sancu. No ale nic extra sa nekonalo a dokonca by som povedal, ze je to celkom nuda. Zaciatok dost zdlhavy, vtipy slabe a pribeh tiez priemer. Ukecali sme sa na 3D verziu s dabingom, podla miestnych komentov, ale bolo to zle rozhodnutie. 3D scena sa mi pacila len jedna (stavba ladoveho palaca) a nadabovane pesnicky velmi, velmi zle. K tomu zo zaciatku je ich vela vo velmi kratkom slede a potom uz takmer ziadna. Mne teda nechybali, ale kludne by som ubral aj tie zo zaciatku. Snehuliak azda jedine pozitivum (ale Mignions su ajtak vtipnejsi). Mozno orig. verzia zabavi viac... [#141/2013]

Drsňačky (2013)

Tunajsie nizke hodnotenie je pre mna celkom prekvapive, 56% sa mi zda dost malo, cakal by som kludne niekde medzi 60-70. Film ponuka presne to, co trailer slubuje ale vtipne momenty su naozaj vtipne a hlavne Melissa je kralovska - pre mna highlight filmu. Ja som sa bavil dobre, tak davam (uznavam mierne nadhodnotene) 4 brmbolce. [#140/2013]

Utíkejme, už jde! (1986)

Ked som bol maly, tak tento film mal pre mna nejake zvlastne caro. Ale teraz som bol sklamany. Skor ako komedia je to taka satira. Dialogy su miestami dost nedoveryhodne a este aj zneju ako nadabovane (zrejme 'kvalitne' nahravanie zvuku na placi). Pri tomto nostalgickom pozerani na staru Petrzalku som si uvedomil, ze to bol asi aj ten dovod, preco sa mi to vtedy tak pacilo - ze sa to odohravalo v dobe a na mieste kde som vyrastal. 3 zhovievave brmbolce z nostalgie. [#139/2013]

Univerzita pro příšerky (2013)

Po skonceni filmu som rozmyslal co bolo na nom take dobre, a ani sam neviem. Nema to najkrajsiu animaciu, ani nicim zvlastny pribeh (dokonca veeelmi priemerny) a ani vtipy niesu zabijacke. Ale napriek tomu sa na to velmi dobre pozeralo a bolo to viac nez fajn. A asi o tom to ma byt, nemudrovat ale uzivat si film :) [#138/2013]

Říše slunce (1987)

Rutinersky zvladnute, a mlady neznamy Christian Bale plus starsi John Malkovich su skveli. Ani neviem co tomu vycitat, celkom mam rad filmy z vojnoveho obdobia a aj boj o prezitie na pozadi vojny (teda nie zo zakopov alebo priamo z frontu), ale ja som sa predsa len trochu nudil k zaveru a emocionalne ma to tiez nedostalo. Niekde medzi 3 a 4, ale mozno som len prisny kvoli reziserovmu menu, tak nakoniec 4. [#137/2013]