Love (2011)

Hmmm, kde zacat. Skusim od konca. Tak, ako mi vela veci pocas celeho filmu vadilo, tak sam som bol prekvapeny ale vysledny efekt nebol AZ taky zly :) Teda az na uplny zaver, plus pesnicka pocas zaverecnych titulkov ako z disneyovky!! :) Ale ako film velmi priemerne. Herci priemerni, dialogy podpriemerne az priserne. Takto ludia proste nehovoria a ani tych par realistickych nadavok to nezachrani. Herci akoby dialogy citali z papiera a do toho klise nad klise. Dej je do 2/3 filmu taky, ze sceny za sebou iba akosi nasleduju a pre mna mohol film hocikedy skoncit a vobec by mi to nevadilo. Ku koncu filmu som bol ale celkom prekvapeny a necakal som to. Forma vyzera celkom slusne, i ked pri niektorych scenach som mal pocit ze rejzo sa snazi silou mocou odkukat nieco zo zahranicnych filmov, ale velmi mu to nejde. Na slovenske pomery to ale nebolo zle, preto u mna 5/10, ale za slovensky pocin davam 3* :)

Tintinova dobrodružství (2011)

Detsky Indiana Jones. A i ked sa tam skoro stale nieco deje, vacsinu casu som sa nudil. Vtipne sceny tam boli asi 2 a aj to som sa iba trochu pousmial (karikatura tintina a scena s vemenami - spomina si vobec este niekto?:) Napr tie 2 postavicky vysetrovatelov boli totalne trapni.. Na 3 hviezdicky to zachranuje neskutocna animacia, podla mna zatial najlepsia co sa tyka animakov. Miestami by som nevedel povedat, ci to je stale animak alebo realne zabery (hlavne motion-capturing, zabery vody a nocne zabery na mesto). 3D sa mi pacilo asi v 3 scenach kde som si to naplno uvedomil a aj uzil, ale to je vsetko, inak myslim ze tam ani nemuselo byt... Ku koncu som sa zlakol, ze este pojdu hladat aj podmorsky poklad, ale nastastie zacali titulky :D 6/10

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Vyborny zaciatok a vhupnutie 'do deja'. Dokumentarista myslim neni uplne normalny chlapik a street-art je zaujimava kategoria umenia takze cely dokument je dost putavy. Veci ,co povymyslali banksy & spol boli fakt skvele, asi najlepsie z celeho dokumentu. Celkovo prva polovica sa mi pacila o dost viac ako ta druha, kde sa dokument otoci a ... :) 8/10

Vyměřený čas (2011)

Tak velmi sa nam pacil namet z prveho traileru, ze ostatne sme uz radsej nepozerali, nech vieme co najmenej. Bohuzial, z kina som isiel nakoniec skor sklamany. Po dlhej dobe skvely napad, vizualne pekne a aj technicky parada, ale vadila mi tam kopa veci, ktore boli bud nedotiahnute do konca, alebo som im jednoducho neveril. Tolko skvelych napadov ostalo nacrtnutych a nevyuzitych (ako/preco to cele vzniklo, proces transferu 'casu', myslienka charity, poulicni gangstri), sceny ktore ma vobec nedostali (mama) a sceny vyslovene zle (havaria auta). Ten film mal potencial ma totalne zabit kazdou scenou a napadmi ale nedokazal nic z toho, vacsinu casu som si hovoril ze snad to pride, ale stale nic... skoda ze sa toho neujal iny reziser. Nakoniec 4 stars fakt len za skvely napad. 7/10

Číslo 9 (2009)

Skvela atmosfera, pekna animacia a vtrhnutie do deja od prvej minuty. Potom zaujimave postavy, a mozno az trooosku moc akcny dej, co moze byt niekedy fajn, ze neni cas sa nudit, ale mal som pocit ze miestami by neuskodilo trochu zvolnit tempo. Inak prijemna, taka ina rozpravka.

Zelená zóna (2010)

Tento styl ja proste mozem. Rucna kamera, realisticke sceny teda ziadne prehnane dialogy, vojnovy namet... Nakoniec mal hlavny hrdina asi vsetko stastie, co mohol mat, ale inak fajn film, len ten zaver trosku predvidatelny.

Nebojte se tmy (2010)

Z prveho traileru som bol hotovy, z dalsich trochu sklamany. Film je potom vizualne paradny, s dobrou atmosferou, ale prilis skoro ukaze o co ide a to bolo tak trochu sklamanie. Ale nakoniec z filmu prevladaju tie lepsie pocity, ked hlavne k zaveru som sa pri par scenach pristihol ako som nervozny :) Ale inak ako horror len priemerne.

Paranormal Activity 3 (2011)

Na to, ze film sa to tvari ako low-budget to ma celkom slusne efekty. Mne sa cela seria celkom pozdava, zatial vsetky 3 diely na cca rovnakej urovn, vzdy sa dokazem namotat a bat sa :)

Děti (2008)

Tak toto mne nejak nesadlo, a to sa vacsinou malych deti vo filmoch bojim :) Jedine co bolo strasidelne boli pohlady deti, inak ma tam ovela viac veci vytacalo. Od zaciatku dlhe a 'dolezite' zabery, kde sa vobec nic neudialo a dospeli, ktori sa spravali horsie ako deti. Pobehuju tam jak splaseni, nevedia ustrazit par deti, cely cas cakaju neviem na co, aby 5 min pred koncom sadli do auta a isli prec... Niekedy mi taketo veci nevadia a viem ich prepacit, ale tuto mi to nesadlo... 4/10