Jurský park (1993)

Hmm, tazke hodnotenie. Bo pribeh je fakt banalny (nepodareny experiment, nic viac) a herci typicke sablony. V tom veku ked to bolo aktualne tak ma cela dyno-mania len tak lizla, takze nemam dovod davat vysoke hodnotenie z nostalgie. Ale je pravda ze na to ze film ma 20 rokov, vyzera stale dobre. A tiez haluz ze Spielberg v tom roku vydal aj Schindlerov zoznam?? :) [#46/2013]

Ill Manors (2012)

Ben Drew asi pozeral filmy Guy Ritchieho :) Aspon mne to teda jeho filmy pripominalo (Lock Stock, Snatch, Rocknrolla), akurat ze o par rokov modernejsie a menej komedie. Vizualne parada a hudba snad este lepsia, najma teda skvele texty (odporucam si stiahnut anglicke subtitles). Moze byt! [#45/2013]

Vedlejší účinky (2013)

Vyyyborny, napinavy a premysleny thriller so super hercami, teda u mna hlavne Jude Law. K tomu jedna brutaalne prekvapiva scena, kde som teda ostal riadne shocknuty. Vlastne az rozmyslam, ze preco nedat 5. Na zaciatku som teda vobec netusil o com film bude, ale v prvej polke som tak nejak cakal, ze to bude maaalinko z ineho kuska zobrane (menej fikcie). Ale v kazdom pripade, velmi kvalitny filmik [#44/2013]

Labyrint lží (2008)

Ani neviem preco mi tento film od Ridleyho Scotta dako unikal. V rozumnej miere davkovana akcia a spionazne zakulisie, plus, na tu dobu aktualna tema. Takisto paradne natocene. Prvu polovicu som uplne hltal, lenze potom sa ten pribeh dako stale mota na jednom mieste. Leonardo super, ale postava R. Crowe-a tak trochu nasilu. Ale inak rozhodne nadpriemer. [#43/2013]

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Kedysi bol Die Hard poctivy one-man akcak ale toto je uz hlupucky a prehnany akcny film pre teenagerov. Chaoticke nahanacky s autami (kua, preco to v Bourne-ovi vedia natocit?) a zopar az smiesnych scen. Z tohto som uz vyrastol.. Jasne, a nezabudnime na povinny twist. Miestami som sa az zacinal nudit, od najlepsej trojky to ide uz len dole vodou. [#42/2013]

Hon (2012)

Lahky zaciatok, ale o to hustejsi stred a zaver. Do uplneho zaveru som netusil jak to skonci, a napadli mi asi 3 rozne moznosti, ako to ti severania ukoncia, a bal som sa kazdej rovnako :) Pribeh je mooozno trosicku pritiahnuty za vlasy (co sa tyka prepuknutia tej lzi) ale inak je atmosfera brutal a tie pocity co to vyvolalo, cisty masaker. Za to 5 brmbolcov. [#41/2013]

REC 3: Počátek (2012)

Blbost³, a ne REC³. Paco Plaza bol v REC serii zjavne ten za viac krvi a zombies. Lebo toto nema s REC absolutne nic spolocne, akurat teda jedneho z reziserov a jeden odkaz v telke, inak len vyuziva tu marketingovu hodnotu. Oka, mozno prvych 10minut sa to tvari ako REC, ale co nastava potom, neni ani priemerna zombiekovina (..keby aspon to!!). Hromada klise, tona predvitatelnosti a hluposti a zopar az fakt ze smiesnych scen (brnenie, motorova pila, svadobcania, ruka, atd atd). Mozno to niekomu sadne ako parodia, ale pre mna uplne o nicom - hlupucky teen-zombie-movie, az ma to vytacalo. A co je hlavne, napatie? 0 bodov. Este mozno ako daka halloween jednohubka by sa to dalo, ale takto je to velke sklamanie. Jednu hviezdu davam za to, ze to snad mohlo byt miestami este horsie (aleee, uplne som si tym neni isty). [#40/2013]

Djesus Uncrossed (2013)

Suhlas, je to fajn (odkazy na ine filmy), ale inak len tazky priemer.

Hranice života (2005)

Dost tazko hodnotit. Lebo vizualne je to velmi podarene a podmanive. Napinave, dobre sa na to pozera a najma niektore strihy medzi scenami su super. Lenze potom sa to zacne podobat na Lynchove filmy a to som nikdy nemusel. Cakal som na samotny zaver, bo otazok by bolo dost, ale tak dopadlo to podla mna tak, ze to je odrb na divaka. Trosku moc samoucelnej psychadelie. Ale tak kto ma chut, treba skusit, na pribeh sa pozerat da. [#39/2013]

Mama (2013)

Velmi dumam nad celkovym hodnotenim, ci 4 alebo 5 brmbolcov. Uplne na cistych 5 to asi neni, hlavne kvoli trochu zbytocne natahovanemu zaveru, kludne by stacilo o 5-10min menej. Ale inak je to velmi podareny atmosfericky film, na mna klasicky zaberaju male deti. Film sice vylozi 'karty na stol' uz v prvych 10 minutach, ale to vobec nevadi. Vzdy to moze byt lepsie ako ked niektore ine filmy su stale tajomne a na konci sa z toho vykluje daka blbost. Tuto aj napriek tomu ze vieme o co ide, je pribeh stale napinavy a nebol som si prvu polhodku vobec isty, co sa bude diat. Atmoska super, kamera a zvuky tiez, lakacky podarene (niektore mega), deti strasidelne, secko ako ma byt. Scena so snom, uplny masaker. Takisto 2 super napady ked sa mensia dcera hra s plachtou ;) Normalne by som dal 4, ale tak v ramci zanru, ked sa tak zamyslim, dlho som sa tak nebavil - davam 5. btw, odporucam pozerat az po tom kratasi, a rozhodne zakaz pozerat cez den!!! [#38/2013]