Perfektní den (2015)

Z casu na cas sa vynori neznamy filmik, o ktorom absolutne nic netusim a uplne ma dostane. Plus sme ostatne roky viac zacali objavovat Balkan, tak to padlo celkom vhod aj ako taka mala lekcia historie :) K tomu skveli Benicio Del Toro a hlavne Tim Robbins (inak spoznal som ho az vdaka zaverecnym titulkom), kopa super vtipov ale aj zamyslenia sa. Uz davno som nevidel taky feel-good movie, o tak smutnej teme. 9/10. [#3/2016]

Krampus: The Reckoning (2015)

Nooo, co povedat k tomuto skvostu. Uz po chvilke sa mi zdalo, ze ti herci dako otrasne hraju, a ze to vyzera tak dako B-ckovo, respektive az C-ckovo. Ale vravim si, asi to tak typek chcel. Celkom v pohode hral ten policajt, ktoreho anglictine som rozumel viac ked bol nadrbany, mala buchta bola tiez pomerne strasidelna, ale inak zvysok zle, zle a este horsie. Bubak uplny digitalny prepadak. Po filme pak prislo vysvetlenie.. odrbal som sa na torentoch kuaaa :D A to som si este daval extra pozor, aby som nestiahol zlu verziu, lebo ze sak nebudeme pozerat blbosti, ne? :D No len ta 'dobra' (ehm ehm) verzia zjavne nebola na torentoch a tato bola r.v. 2015 a kopa shareujucich ludi... No co uz, tak ale nahodou celkom fajn pozriet si aj nieco taketo, clovek pak vie aspon ocenit kusky, co maju aj 2-3 hviezdicky :) [#2/2016]

V hlavě (2015)

Super napad za 100 bodov. Pointu som prekukol relativne skoro, ale bavil som sa ako su premyslene jednotlive emocie, alebo potom aj take napady ako zobrazenie pamate, myslienok, snov, atd. Mozno by pomohlo trochu zvysit tempo v strede filmu, alebo este by som si vedel predstavit viac dospelackych joke-ov, podla mna si to pytalo. Ale uz len za ten jedinecny napad 9/10 dam. Vyborny zaciatok do novej filmovej sezony! Inak mam pocit, ze dokonale vystihli, ako to funguje aj v mojej hlave :) A este celkom zaujimave, video, kde su vystrihnute sceny ‘v hlave’ ma potom len 15minut. [#1/2016]

Most špiónů (2015)

Kvailtny film, vo vsetkych ohladoch vidno, ze to netocil ziadny amater :) A na zaciatku sa mi to aj mrte pacilo, ale k zaveru som mal pocit, akoby sa to zvrtlo k takemu televiznemu koncu, tj akoze velke napatie, a velke stastne vydychnutie. Nie ze by som potreboval shocking twist, ale pripominalo mi to, ako sa robili filmy pred 20 rokmi. Proste dnes uz totalne predvidatelne a sablonovite. No ale este k plusom jednoznacne skvely Tom Hanks a uuplne perfektny (a u mna neznamy) Mark Rylance. V sumari dost presne 4 kvalitne brmbolce. [#48/2015]

Jiná země (2011)

Dost haluska nizkorozpoctovy filmik, lebo mixuje absolutne komornu dramu, na pozadi sci-fi, pricom ale ten sci-fi prvok tam stale len tak visi v pozadi. Akoze neviem ci to vyslovene odporucit, totiz neni to zas uplne uzasne, napriklad ani zaver mna nechytil. Akoze objektivne si to asi 4 nezasluzi, ale mne sa to pacilo spojenie tych dvoch zanrov, pricom som sa teda vobec nenudil. Za to ta 4. hviezda. [#47/2015]

Room (2015)

Z cista jasna super filmik. A nevedel som dopredu o nom vobec nic, takze o to prijemnejsie prekvapenie. Odporucam nepozerat trailer. Skvely napad aj skvele spracovanie, od prvej minuty. Super kolko roznych podnetov na rozmyslanie ponuka, az sa mi zdalo, ze sa az zbytocne chcel dotknut kazdej z nich. Hlavne ta 3. stvrtina filmu sa mi pacila o trochu menej, ako inak vynikajuci zvysok. U mna 9 z 10, ale za ten pocit po skonceni jednoznacnych 5 brmbolcov. [#46/2015]

V srdci moře (2015)

Od samotneho filmu som necakal zazraky, ale tesil som sa hlavne na IMAX, trailer totiz vyzeral, ze by to mohol byt zazitok. Akoze vobec to neni zle, len je to fakt neskutocna rutina, podobnych sablon som uz videl desiatky. A ani ten ‘sokujuci’ sposob prezitia ma nedostal. Slusna dobrodruzna zanrovka, uplne si viem predstavit ako to televizie kupia a budu promovat ako sobotnajsi megafilm. [#45/2015]

Malý princ (2015)

Pekna animacia a vpohode zasadenie do sucasnosti (je to totiz nie cisto len sfilmovanie knihy), hlavne ta prva cast, ten zaver uz menej. Preto davam nakoniec len 3, nejak extra ma to totiz nechytilo, respektive len miestami. Nakoniec, presne ako aj kniha. [#44/2015]

Tajemství jejich očí (2015)

Trailer + herecka zostava vyzerali celkom slubne, ale nakoniec to bol dost priemer. Pekna zapletka, aj prelinanie casovych rovin (kua keby len ten cernoch nevyzeral v oboch rovnako :D ), no a aj zaver OK, leeen keby to cele nestalo na tak vela nahodach a tazko uvertitelnych situaciach… Mozno by stalo za to vyskusat toto. [#43/2015]

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Tak tento diel sa mi pacil menej ako predosly. Z young adult serii je tato asi najobsaznejsia, je tam akcia, zabijanie, laska, zrada, odkazdy na modernu spolocnost ako politika, media atd, ale je to stale len teen film. Tento posledny diel mi prisiel dost akcny, ale vadila mi kopa nelogickosti, samoucelnych scen a uplne som predvidal, co sa bude diat. Uz sa opakujem, ale stale zasnem nad tym ako PSH hra(l). Musim si kuknut jeho dalsie filmy.. [#42/2015]